گفت‌وگوی فارس با کارلوس کی‌روش: 2 درس بزرگ از جام جهانی گرفتیم/ الان در برزخیم؛ انگشت انتقاد را به سمت من نشان دهید

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به صحبت درباره ۳ بازی تیم ملی ایران در جام جهانی پرداخت.

به گزارش مشرق، کارلوس کی روش حدود ۸۰ روز قبل از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان را برعهده گرفت و در این فرصت کم از هر فرصتی استفاده کرد تا شرایطی را فراهم کند که تیم ملی با آمادگی بیشتری در جام جهانی حاضر شود. برگزاری اردوهای مینی کمپ از جمله تدابیر سرمربی پرتغالی پیش از جام جهانی بود. با این حال دو شکست مقابل انگلیس و آمریکا و یک برد مقابل ولز دستاورد او از رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ دوحه بود.

دو روز پیش کارلوس کی روش که پس از پیکارهای جام جهانی مدت کوتاهی در ایران حضور داشت، دو روز پیش پس از برگزاری جلسه با مهدی تاج از کشور خارج شد.

در همین رابطه گفت و گویی با کارلوس کی روش داشتیم که در زیر می خوانید:

* به جهنم رفتیم، وارد بهشت شدم و الان در برزخ هستیم

کی روش درباره عملکرد تیم ملی در جام جهانی اظهار داشت: در اولین بازی مقابل (انگلیس) به جهنم رفتیم. بعد از آن در بازی دوم (مقابل ولز) به بهشت فرود آمدیم و در بازی سوم هم این اعتقاد را دارم در حالت بین جهنم و بهشت و در حالت برزخ بودیم. به خاطراینکه متاسفانه یک گل در نیمه اول از آمریکا خوردیم در شبی که در نیمه اول آن ها بهتر از مابودند. در نیمه دوم ما بهتر از آمریکا بودیم اما نتوانستیم به گل دست پیدا کنیم. بعضی مواقع فوتبال بی رحم است.

* درس های خیلی مهمی از جام جهانی گرفتیم

وی افزود: فکر می‌کنم مقابل آمریکا بیش از آنکه لازم بود را انجام دادیم تا بتوانیم امتیاز کسب کنیم و صعود کنیم. ولی چیزی که الان مهم است آینده فوتبال ایران است و به نظرم ما درس‌های خیلی مهمی از این جام جهانی داریم که باید خودمان را با آن بالا ببریم. البته نمی‌خواهم صحبتی داشته باشم خارج از چارچوب مستطیل زمین بازی فوتبال. قبلا در سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ همیشه مکررا این حرف را می‌زدم. اگر می خواهید موفق شوید و در سطح بهترین تیم های جهان قرار بگیرید فوتبال ایران باید کارهای بیشتری انجام دهد. مساله فقط صحبت تیم یا آماده سازی بازیکنان نیست. کاری که باید انجام شود رشد و ارتقا در تمام سطوح است. به خاطر اینکه در آخر تیم ملی همیشه نتیجه پیشرفت و تکامل کلی فوتبال است.

کی‌روش: ۲ درس بزرگ از جام جهانی گرفتیم/ انگشت انتقاد را به سمت من نشان دهید

* بازیکنان تیم ملی دشمنان مردم یا کشور نیستند

سرمربی تیم ملی فوتبال درباره برخی حواشی غیرفوتبالی ایجاد شده درباره تیم ملی عنوان کرد: در ابتدا باید بگویم تلاش زیادی کردیم و بازیکنان واقعا قهرمانانه جنگیدند. برای من افتخار بود که در کنار این بازیکنان باشم. خیلی تلاش کردند، خیلی از خود گذشتگی کردند. اگر بخواهم در یک کلمه به شما بگویم خیلی به آنها افتخار می‌کنم. اما دو درس گرفتیم که ما باید به این دو درس خوب فکر کنیم. درجه اول بازیکنان تیم ملی دشمنان مردم یا دشمنان کشور نیستند. ولی اگر کسی بخواهد اینطوری وانمود کند که بازیکنان تیم ملی دشمنان هواداران یا برخی مردم هستند یک کار کاملا اشتباه بود. یک روند اشتباه بود که متاسفانه اتفاق افتاد و واقعیتش فکر می‌کنم منصفانه و صحیح هم نبود.

بیشتر بخوانید:

روزهای تلخ یک استقلالی بعد از حذف از جام‌جهانی

* تمام این اتفاقات نمی‌تواند عملکرد ما در جام جهانی را توجیه کند

وی افزود: مطلب دومم هم اینکه در فوتبال بردن مقابل حریفانی در این سطح ( انگلیس، ولز و آمریکا) به خودی خود خیلی دشوار است. ولی اینبار تیم ملی مجبور شد نه تنها مقابل حریفان بازی کند حتی مقابل برخی از خودی‌ها هم باید بازی می‌کردیم. در یک برهه خیلی کوتاه بخشی از مردم علیه تیم ملی شدند و آنها تلاش کردند تیم ملی را مقابل مردم قرار دهند. متاسفانه در یک کانال بسیار تاریک افتادیم که هیچ برنده‌ای نداشت. البته این مطالب نمی تواند دلایلی باشد به قول معروف توجیه بکند این نتایجی که در جام جهانی به دست آمد.

* پیروزی هم مقابل حریفان و هم خودمان، ماموریتی غیرممکن است

کی روش ادامه داد: ولی بازهم تکرار می کنم بردن مقابل اینگونه حریفان بین المللی به خودی خود سخت است. اگر بخواهیم هم مقابل حریفان این کار را انجام دهیم هم مقابل خودمان ، این ماموریت تبدیل می شود به ماموریت غیر ممکن.

کی‌روش: ۲ درس بزرگ از جام جهانی گرفتیم/ انگشت انتقاد را به سمت من نشان دهید

* خودمان اجازه دادیم که این نتیجه از دست ما برود

کی روش با اشاره به شانس صعود تیم ملی به مرحله حذفی جام جهانی گفت: خیلی نزدیک به صعود بودیم ولی در همان لحظه ها هم خیلی دور. فقط صحبت از ارتقای سطح تکنیکی و تاکتیکی مان نبود. باید از لحاظ روحی و روانی و ذهنی قوی می‌بودیم. به خاطر همین هم است که می گویم از نتایج خوشحال نیستم. دلگیر و ناراحت هستم. همه ما ناراحت هستیم. هم من، هم سایر کادر فنی و هم بازیکنان. به خاطر اینکه حس می کنیم نتیجه دست ما بود. یک جایی نتیجه دست ما بود ولی خودمان گذاشتیم که این نتیجه از دست ما برود. گذاشتیم آن لحظه جادویی ، آن لحظه اعجاز انگیز از دستمان فرار کند. به همین خاطر همه ما از این موضوع بسیار ناراحت هستیم. ولی بازهم روی این مطلب تاکید می‌کنم برای بنده افتخار بود که مجدد جزیی از این خانواده بودم.

* سخت است، صبح بیدار شوید؛ لبخند بزنید یا نزنید، دشمن می‌شوید

وی ادامه داد: هدایت تیم ملی ایران برای من افتخار بود. ولی مخصوصا بسیار بسیار افتخار می کنم و مفتخر هستم از بازیکنان تیم ملی ایران. بازیکنانی بی نظیر، بازیکنانی جنگجو با روحیه جنگجویی بسیار بالا. کلام آخر هم بازهم به مردم است که واقعا احترام بگذارند و افتخار بکنند به این جوانان. خیلی سخت که در زندگی شما صبح بیدار شوید اگر لبخند بزنی با لبخندت دشمن شدی. اگر لبخند هم نزنی بازهم تبدیل به دشمن شدی. هیچ کسی نمی تواند با این شرایط کنار بیاید. شرایط بسیار سختی بود از صمیم قلبم مجدد از بازیکنان تقدیر می‌کنم، با کمال خضوع بازهم تکرار می کنم شرایطی بود که خیلی به صعود نزدیک شدیم ولی متاسفانه نتوانستیم موفق شویم. بازهم خیلی دوستانه و خواهشانه از همه تمنا می‌کنم که اگر خواستند انگشت انتقادات را به سمت یک نفر نشان دهند این انگشت را به صورت من نشان دهند. ولی این قهرمانانتان ( ملی پوشان) را رها کنید به خاطر اینکه آنها تمام تلاششان را کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ناشناس IR ۰۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  3 0
  توبرزخ با تاج هوای همو داشته باشین یه وقت ویلموتس واسکوچیچ نگیرن دوباره بندازن تون توجهنم!
 • IR ۰۸:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  1 1
  زالو ی طب سنتی ادای تو را در می اورد در واقع زالو ی اصلی توهستی
 • IR ۰۸:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  4 0
  تو نگران آینده ی فوتبال ایران نباش ، حاضر شدی با یه بازیکن کمتر بری جام جهانی تو بازی با آمریکا عملاً بدون مهاجم بازی کردی الان باید جوابگو باشی
 • IR ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  1 3
  واقعا مربی خوبی بود. دشمنان مردم ایران، همه سعی شون رو کردند علیه ایران و تیم ملی. دشمنان شادی مردم ایران
 • IR ۰۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  0 4
  جالبه که شرمنده است ولی بیشترین گل تاریخ ایران در جام جهانی رو ایران در این جام جهانی زد و بهتر از ۳ امتیاز فقط ۱ بار داشتیم اون هم زمان خود کیروش در دوره قبل.
 • IR ۰۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  5 0
  مرتیکه شارلاتان . هی میاد می چاپه و با کلی باخت میره . دوباره از سر نو سر و کلش پیدا میشه . فوتبال لجن فاسد و بیت المالسوزی داریم
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  2 0
  یه جوری نسل قبلی ها ادعا دارند علیه کیروش، انگار مساوی با آنگولا شاهکار بوده! :) سال ۲۰۰۲ صعود نکردند. سال ۲۰۰۶ (باخت ۲-۰ از پرتغال و باخت ۳-۱ از مکزیک و مساوی ۱-۱ با آنگولا). سال ۲۰۱۰ صعود نکردند.
 • ایرانی IR ۰۸:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  4 0
  آقای کیروش شما مقصر اصلی باخت ایران هستید و بهتر است تا لطمه بیشتری به تیم ملی ایران نزدید خداحافظی کنید در فوتبال امروزی بهترین دفاع حمله هست شما حداقل چیز در فوتبال که پاس دادن صحیح هست رو به تیم یاد ندادید اگه فکر کردیدید با روندی که شما در پیش گرفتید تیم ملی ایران میتونه قهرمان آسیا بشه سخت در اشتباهید چون تیم های کره، ژاپن ، استرالیا و عریستان هم در جام ملت های آسیا با مربیان سطح بالا حضور دارند که شما در برابر این مربیان سطح بالا عددی نیستید پس خواهشا اگه به تیم ملی ایران و مردمان ایران ذره ای احترام قائل هستید از تیم ملی ایران خداحافظی کنید و بیشتر از این بیت المال را هدر ندهید
 • IR ۰۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  2 0
  کی روش و تاج زاده برید گم شید.
 • بشار عبدالواحد IR ۰۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  3 3
  زنده باد کی روش اتوبوسی خخخ... ایرانی همچنان امیدوار به بالا آمدن از دور مقدماتی هستی؟ خخخ چطوری ایرانی؟
 • بشار عبدالواحد IR ۰۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  4 0
  کی روش را نگه دارید باشد تا جام جهانی 2026 ما را از گروه خودمان بالا ببرد. ولی دیگه تا اون موقع احسان حاج صفی و کریم و جهانبخش با عصا بازی می کنند
 • محسن IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  0 0
  با تشکر از زحماتت. ولی چرا مثل دیپلمات ها حرف میزنی؟!! ما هم گول حرف زدنت رو خوردیم و میخوریم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس