کد خبر 1442715
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۴
بزرگ‌ترین اشتباه آمریکا!

بزرگ‌ترین اشتباه آمریکایی‌ها این است که نمی‌خواهند بپذیرند اشتباه می‌کنند. آمریکا از یک جنگ شناختی عبور کرده و به جنگ کثیف روی آورده است.

به گزارش مشرق، محمدکاظم انبارلویی طی یادداشتی در روزنامه جوان نوشت:

۱- ریچارد هاس، رئیس شورای روابط خارجی آمریکا در مصاحبه با الجزیره انگلیسی مطالب مهمی را گفته،برای کسانی که هنوز به گفت‌وگو با آمریکایی‌ها برای حل مشکلات داخلی می‌اندیشند، عبرت‌آموز است.

وی در پاسخ به این پرسش که بزرگ‌ترین اشتباه آمریکایی‌ها چه بوده، گفت: «فکر نمی‌کنم کسی بتواند به این سؤال پاسخ دهد».

وی در تشریح سیاست خارجی آمریکا گفته است:

الف- چیزی به عنوان اجماع در سیاست خارجی آمریکا وجود ندارد.

ب- سیاست خارجی وقتی برای آمریکایی‌ها اهمیت دارد که شما در جنگ باشید و هزینه بابت جنگ بدهید.

ج- هیچ اجماع نظری درباره هیچ چیز در آمریکا وجود ندارد.

د- آمریکا با ایران در حال جنگ است.

۲- مقام معظم رهبری در دیدار با بسیجیان فرمودند: «می‌گویند برای اینکه اغتشاش را تمام کنیم باید مشکلمان را با آمریکا حل کنیم. آمریکایی‌ها باج می‌خواهند،کدام ایرانی باغیرتی حاضر می‌شود به آمریکا باج بدهد».

مهم‌ترین و قوی‌ترین سند برای قول سدید رهبری در مورد ماهیت سیاست خارجی آمریکایی‌ها همین اعترافات صریح ریچارد هاس، رئیس شورای روابط خارجی آمریکا است. دلیل صحت و اتقان کلام رهبری درباره اینکه مذاکره با آمریکایی‌ها نمی‌تواند مشکل ما را حل کند همین است که آمریکایی‌ها نمی خواهند بپذیرند اشتباه می‌کنند آن‌ها برای تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران و رؤسای جمهور آمریکا «عصمت» قائل هستند. لذا نمی‌توانند به این سؤال پاسخ دهند که بزرگ‌ترین اشتباه آمریکایی‌ها چیست؟ پاسخ به این سؤال خیلی ساده است . بزرگترین اشتباه آمریکایی‌ها این است که نمی‌خواهند بپذیرند «اشتباه» می‌کنند.

عدم درک برخی رجال سیاسی و مذهبی در کشور در دولت‌های پس از انقلاب از ماهیت آمریکا و عدم درک مواضع امام (ره) و رهبری در مورد استبداد و استکبار جهانی به رهبری آمریکا باعث شده است هزینه‌های زیادی بر کشور تحمیل شود و درآمدهای شگفت‌انگیز و محیرالعقول مقاومت و مبارزه با آمریکا دیده نشود.

خواص باید به این ادراک برسند در آمریکا هیچ نهاد مسئولی نباید اعتراف ریچارد هاس برای انجام تعهدات و رعایت حقوق بین‌المللی وجود ندارد. تنها نهادی که در ارکان حکومت آمریکا دیده می‌شود و ثابت است نهاد باج‌خواهی سیری‌ناپذیر است و بس!

۳- کاخ سفید، پنتاگون، سیا، وزارت خارجه آمریکا و رئیس شورای روابط خارجی آمریکا بی‌پرده و صریح می‌گویند؛ ما در حال جنگ با ملت ایران هستیم. عده‌ای با انکار این حقیقت روشن‌تر از آفتاب همچنان دل به باج‌دهی بسته‌اند و به آن اصرار هم دارند.

این جماعت حاضر نیستند در هیچ بیانیه‌ای ،گفت‌وگو ، مناظره و سخنرانی بپذیرند ملت ایران از سوی آمریکا مورد حمله قرار گرفته و رسما آن‌ها با ما اعلام جنگ کرده‌اند و همه گزینه‌ها را هم روی میز گذاشته‌اند.

آن‌ها حاضر نیستند این جنگ ظالمانه و نابرابر را محکوم کنند و در کنار ملت برای مقابله با متجاوز بایستند.

آمریکا در تاریخ ۲۵۰ ساله پیدایش خود فقط ۱۶ سال در جنگ نبوده است . آمریکا بیش از دو قرن در حال جنگ با ملت‌های جهان با میلیون‌ها کشته و زخمی به سر ‌برده است.

۴- جنگ شناختی، جنگ ادراکی وجنگ نرم علیه ملت ایران آشکارا روی میز آمریکایی‌ها قرار دارد. آن‌ها بی‌رحمانه به همه ارزش‌های وجودی ملت ایران هجوم آورده‌اند. با پمپاژ احساس حقارت و مأیوس‌سازی و بی‌ثبات‌سازی دولت و مشروعیت‌زدایی از نظام، یک چهره «ویران‌شهری» در سپهر رسانه در داخل و خارج ترسیم می‌کنند.

آن‌ها می‌خواستند گروهک‌های مجازی و رباتیک را به لشکرهای خیابانی تبدیل کنند و تیم اراذل و اوباش شبکه‌بندی شده را چاشنی اردوکشی خیابانی کنند. آتش‌ها افروختند اما نتوانستند جامعه را به آتش بکشند مردم با آن‌ها هم صدا نشدند. مردم به وضوح دیدند که آن‌ها با آتش، خون، دروغ، فریب، جعل و جنون می‌خواهند روایت‌سازی و جای جلاد و شهید را عوض کنند. اما آگاهی و بصیرت مردم باعث شد به بیراهه نروند.

۵- آمریکا از جنگ شناختی عبور کرده به «جنگ کثیف» روی آورده است.

جنگ کثیف یعنی تهدید ورزشکاران و هنرمندان به مرگ و اسیدپاشی و آتش‌زدن خانه و کاشانه آن‌ها! جنگ کثیف یعنی تهدید کامیونداران و مغازه‌داران و کاسبان جزء و کل برای شکل‌گیری یک اعتصاب سراسری! جنگ کثیف یعنی قرآن سوزی ، مسجدسوزی و چادر کشیدن از سر زنان عفیفه و محجوبه! جنگ کثیف یعنی حتی عدم تحمل هدیه چند شکلات یک مغازه دار سنندجی به رئیس جمهور به رسم مهمان‌نوازی و تهدید او به مرگ و ... .

جنگ کثیف یعنی ترویج بی‌ناموسی، همجنس‌بازی، تجزیه‌طلبی و ...

آمریکا و انگلیس در جنگ با ایران زنجیر پاره کرده‌اند. چرا عده‌ای که خود را «خواص» آن‌هم از جنس «عقلا» گذاشته‌اند نمی‌خواهند در قبال این جنگ کثیف موضع بگیرند و پا در میدان مقابله با تبهکارترین دولت جهان یعنی آمریکای جهانخوار و استبداد جهانی بگذارند.

امروز تبهکارترین انسان‌ها، در آمریکا و سه کشور شرور اروپایی حکومت می کنند و می خواهند با جنگ کثیف دوباره به سلطه خود به ایران برگردند. تبهکارتر از آنان نیز کسانی هستند که در داخل می‌خواهند مقدمات این بازگشت جنایتکارانه و متجاوزانه را فراهم کنند. ۷۰ سال پیش سه جوان دانشجو در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ چهار ماه بعد از کوتای ننگین آمریکا مردانه قیام کردند و با ریختن سه قطره خون بر سنگ فرش دانشگاه تهران اعلام کردند ما اجازه سلطه آمریکا به ایران را نمی‌دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 11
 • غیر قابل انتشار: 5
 • حرمتی IR ۲۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  29 3
  لعنت بر نمایندگان بیشرف امریکا یعنی خاتمی و روحا.... دو انگلیسی و منافقین و اشغال طلبان و اراذل و اوباش و افراد بی بصیرت
  • IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   1 0
   اولین مساله امنیت ملی ایران ـــ پرورش جوانان توسط اسب تروآ ی آمریکا ــ فرمانده کل ارتش: آمریکایی‌ها، ۱۰ سال پیش گفتند سربازان ما در ایران میلیون‌ها کاربر اینترنتی هستند. اینترنت اسب تروآ ی آمریکا است . ادوارد اسنودن: آمریکا از اینترنت جهانی برای جاسوسی استفاده می کند. .پرورش یافتن نوجوانان ما توسط اسب تروآ ی آمریکا ؛ باید اولین مساله امنیت ملی ما قرار بگیرد.
  • IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   1 0
   اولین مساله امنیت ملی ایران ـــ پرورش جوانان توسط اسب تروآ ی آمریکا ــ فرمانده کل ارتش: آمریکایی‌ها، ۱۰ سال پیش گفتند سربازان ما در ایران میلیون‌ها کاربر اینترنتی هستند. اینترنت اسب تروآ ی آمریکا است . ادوارد اسنودن: آمریکا از اینترنت جهانی برای جاسوسی استفاده می کند. .پرورش یافتن نوجوانان ما توسط اسب تروآ ی آمریکا ؛ باید اولین مساله امنیت ملی ما قرار بگیرد.
 • NL ۲۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  22 2
  اعتماد کردن به آمریکا و قولش و امید داشتن به اینکه روزی متحول بشه و ذره ای خصلت انسانی و شرافت و نجابت ازش ببینی مثل اینه که بخوای زیر آب نفس عمیق بکشی.
  • IR ۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   0 2
   ارباب ما فقط
 • IR ۰۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 0
  شورشی بیسواد و بیفکر به دلیل انحراف توسط مسیح فقط موضوع بی حجاب کردن را پیگیری کرد و مسیح میدانست شکست میخوره و پولش را فقط میگیره و خیالش راحته و به نفع داخل کار کرد ولی شورشی باید عامل تورم و فقر و گرانی و دزدیده شدن اموال مردم و افزایش معتاد و مواد فروش را میگرفت که نگرفت و افراد ساده مثل این شهید کاره ای نیستند در این وضع
 • DE ۰۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  1 0
  آمریکا و انگلیس در جنگ با ایران زنجیر پاره کرده‌اند. چرا عده‌ای که خود را «خواص» آن‌هم از جنس «عقلا» گذاشته‌اند نمی‌خواهند در قبال این جنگ کثیف موضع بگیرند. خب حالا اومدیم و یه وقت بر فرض محال فرض محال که دیگه محال نیست اومدیم و حکومت عوض شد خب این خواص عقلا کجا فرار کنند و به کجا پناهنده شوند؟؟ درسته که بعضی از آق زایده هاشون خارج هستند ولی اونها هم استحاله شده اند و نمیخوان دیگه روی پدر و مادروشون را ببینند فقط پول . پدری که دیگه در پستی نباشه بتونه رانت بده به چه درد میخوره افت داره براشون . به جان جان کریه. خواص عقلا نشسته اند روی اره و بین انتخاب حق و باطل گیر کرده اند . نشسته ام به میان دو دل و دو دلبرم که برکه مهر ورزم و از که دل بکنم. بالاخره پست و مقام و حقوق و منزل ماشین و ...بذارم بررررررم ؟ نِنیشه، زد با تبر به ریشه. دوست ما ۵۰ کیلو اضافه وزن داشت دکتر گفت سریعا باید چربی آب کنی .دوستمون گفت کجا آبش کنم ؟ کسی میخره ؟ کلی سالها پاش زحمت کشیدم تا اینقدر شده .
 • IR ۱۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 3
  همه ی کشورهای دنیا با آمریکا رابطه دارند یعنی همه دارند به آمریکا باج می‌دهند؟؟؟
 • IR ۱۵:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 0
  ولی به نفع ایرانه (اشتباهات خنده‌دار آمریکا).
 • IR ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 0
  آمریکا در حال سقوط سنگینیه و خوشبختانه(برای ما) خیال خودش راحته چون خدا کور کرده آمریکا رو
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 0
  غیر از شکست در سیاست خارجی، اون حجم از نقدینگی آمریکا، آمریکا رو ورشکسته کرده...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس