مسکو: سران اروپا این قاره را به بحران انرژی کشاندند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه سران کشورهای اروپایی را به دلیل بحران انرژی فعلی در این قاره شماتت کرد و آنها را مقصر بحران جاری خواند.

به گزارش مشرق، در حالی که فشارهای کشورهای غربی علیه مسکو در رابطه با جنگ اوکراین ادامه دارد، «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه درباره بحران کمبود سوخت و تورم در قاره اروپا صحبت کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی وزارت خارجه روسیه بامداد یکشنبه (امروز) سران کشورهای اروپا را مقصر بحران انرژی، کمبود سوخت و تورم در این قاره معرفی کرد.

زاخاروا در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: «آنها (سران اروپایی) اروپا و به صورت خاص اتحادیه این قاره را به سمت فروپاشی جهانی انرژی هدایت کردند».

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: «سران اروپایی اکنون باید شهروندان خود را قانع کنند که این وضعیت نه تنها خوب و صحیح است بلکه به نغع آنهاست».

بحران اقتصادی و تورم به ویژه در بخش مربوط به قبوض انرژی در کشورهای اروپایی طی هفته‌های اخیر خبرساز شده است.

سران کشورهای اروپایی به رغم مشکلات شدید اقتصادی این قاره، به دنبال آغاز جنگ اوکراین همگام با آمریکا، به تحریم‌های بی سابقه علیه روسیه و تشدید حمایت‌های همه جانبه از اوکراین روی آورده‌اند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
  1 0
  «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه خود تو مسئول این بحران بودی.
 • IR ۲۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
  0 1
  آمریکا با جنگ رسانه ای هر چه بیشتر برطبل جنگ می کوبد تا سر و کله گاوهای بولوند چشم آبی بیشتری پیدا شود ـــــ آمریکا ؛ گاوهای بولوند چشم آبی شیرده پرورش می دهد ــــــ سرانجام با توطئه ودخالت های آشکار و نهان و کارگردانی آمریکا ؛ و بازی موفق مهره یهودی ــ رییس جمهور به ظاهر دلقک اوکراین ــ در یک جنگ زرگری تمام عیار(سیاست تحریک حداکثری)؛ پای روسیه در باتلاق جنگ اوکراین وارد شد. اکنون آمریکا به کمک رسانه هایش از روسیه غولی می سازد که هر لحظه تصمیم دارد کشورهای اروپایی را یک لقمه چپ کند. و بدین ترتیب ؛ آمریکای پس از ترامپ ؛ با انبوهی از مشکلات ؛ موفق گردید ، بحران های خود را صادر نماید. با افزایش سرسام آور قیمت نفت ؛ از یک سو ؛ اقتصاد چین را مهار می کند و از سوی دیگر؛ مهار دو جانبه ای در اروپا ایجاد نماید: 1ـــ روسیه را با تحریم اقتصادی و تهاجم رسانه ای و بحران های سیاسی ، بایکوت ورزشی و .... مهار زده و به سقوط بکشاند . و 2ـــ نژاد جدید گاوهای شیرده؛ این بار؛ بولوند چشم آبی اروپایی (آلمان ، فرانسه ؛ فنلاند ؛ سوئد ، هلند؛ نروژ ؛ لهستان و .....) را ــ همانند گاوهای شیرده خلیج فارس ــ سر کیسه کند و کارخانه های اسلحه سازی خود را رونق بخشد و سلاح های بنجل خود را به اروپایی ها بیندازد. از نتایج بدیهی این آتش افروزی آمریکایی : اروپای ساحل آرامش را طوفان زده نموده و در نتیجه 1- فرار سرمایه های اروپایی به آمریکا 2- فرار مغزهای اروپایی به آمریکا 3- فرار سایر نخبگان (هنری ؛ ورزشی و..... ) اروپایی به آمریکا می باشد. و برای قدردانی از بازی موفق دلقک اوکراینی ؛ در فریب روسیه ؛ به جای اسکار ؛ جایزه صلح نوبل به او داده می شود. زلنسکی: «من تبعه رژیم صهیونیستی هستم و شهروند اسرائیل! اما در اوکراین زندگی می‌کنم» به خاطر بیآوریم: آمریکایی ها ؛ به کابوی Cowboy معروفند. کابوی یعنی گاوچران یعنی: متخصص شناسایی ، به دام انداختن ؛ رام سازی و پرورش گاو وحشی . سر و کله گاوهای بولوند چشم آبی پیدا شد ـــــ گاوهای بولوند چشم آبی آماده شیر دهی می شوندــــ
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  0 0
  شما تجاوز کردید .پس شما دنیا را به فلاکت کاندید.حالا طلب کار هم هستید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس