اظهارات سخنگوی دولت درباره پاسخ به "هنجارشکنی فرهنگی در آشوب‌های اخیر"

سخنگوی دولت با اشاره به "هنجارشکنی فرهنگی در آشوب‌های اخیر" خواستار تقویت رویدادهای فرهنگی و هنری متنوع و متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی به صورت پرحجم و پرتعداد شد.

به گزارش مشرق، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، روز سه شنبه اول آذرماه ۱۴۰۱ در سومین همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در باغ زیبا گفته است: همه ما باید در کنار هم به تقویت رویدادهای فرهنگی هنری متنوع و متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی به صورت پرحجم و پرتعداد کمک کنیم تا ذهن جوان ایرانی از امور حاشیه‌ای به امور اصلی که پیشرفت علمی و فرهنگی است متمرکز شود.

بهادری جهرمی با بیان اینکه آشوب‌های اخیر کشور بیش از آن که هنجارشکنی سیاسی داشته باشد، واجد هنجارشکنی فرهنگی است، افزوده است: وقتی به مقابله تمام قد همه دشمنان کشور با ملت ایران می‌نگریم، بیش از پیش به قدرت جمهوری اسلامی و جامعه ایرانی پی می‌بریم. امروز پاسخ اصلی ما به دشمن، افزایش سرعت در مسیری است که در یکسال گذشته برگزیده‌ایم که همان "بازگشت به ریل فرهنگ ایرانی و اسلامی و توان داخلی برای حل مشکلات" است تا سرمایه اجتماعی کشور تقویت شود.

سخنگوی دولت در این باره گفته است: امروز با حوادث اخیر کشور، اهمیت فرهنگ، هنر و رسانه بر همگان روشن شده است. تمرکز ما بر حل چالش‌های اقتصادی نباید منجر به نادیده گرفتن فرهنگ شود؛ چرا که فرهنگ امری زیرساختی و پیشرو است و بر اساس تأکید رهبر معظم انقلاب، همه برنامه‌های اقتصادی باید پیوست فرهنگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه امروز رسالت مدیران فرهنگی مضاعف شده، افزوده است: زمینه بازگرداندن فرهنگ به جایگاه اصلی خود در میان تصمیم گیران فراهم شده و با هم نظری نهادهای سیاسی و اقتصادی درباره لزوم سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ و هنر و رسانه، میزان موفقیت در این عرصه به توانایی فعالان فرهنگی وابسته است.

سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه نگاه دولت به حوادث اخیر منطبق بر نگرش رهبر معظم انقلاب اسلامی است، گفته است: وقتی دولت ریل و مسیر سیاستگذاری اقتصاد و سیاست خارجی را تغییر داد، دشمن هم رویکرد خود را تغییر داد. دولت در سال‌های گذشته به مذاکرات و رفع تحریم چشم دوخته بود اما دولت با بازگشت اساسی به گفتمان اصیل نگاه به قدرت درونی به جای تکیه به بیرون، توانست مسیرهای جدیدی را برای حل مشکلات باز کند.

وی در ادامه افزوده است: احساس خطر دشمن از افول قدرت خود در آینده و جایگاه قدرتمند ایران، موجب شد عیان‌تر از گذشته وارد شود و همه توان امنیتی، رسانه‌ای و اقتصادی خود را در حوادث اخیر به میدان بیاورد اما این بار نقش فضای مجازی بیش از گذشته بود.

سخنگوی دولت همچنین گفته است: وقتی غرب به این نتیجه رسید که در ۵۰ سال آینده جایگاه امروز را ندارد، با وقوع کرونا، در حکمرانی فضای مجازی سرمایه گذاری کرد؛ دقیقا زمانی که حضور مردم جهان در فضای مجازی به طور چشمگیری افزایش پیدا کرد.

وی با تأکید بر اهمیت جایگاه رسانه در پیشبرد امور کشور افزوده است: تا زمانی که رسانه ما فعال و پیشرو نیست نمی‌توان انتظار تغییر نگرش در جامعه را داشت، بنابراین باید زمین مسئله رسانه را خودمان تعیین کنیم و روایت اول از رخدادهای اجتماعی را ارائه دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس