کیفرخواست تعدادی از متهمان اغتشاشات اخیر خراسان‌شمالی صادر شد/ زمینه اقدامات فرهنگی فراهم شود

رئیس کل دادگستری خراسان‌شمالی با اشاره به سرعت قابل قبول روند رسیدگی های قضایی، از صدور کیفرخواست برای تعدادی از متهمان حوادث اخیر در استان خبر داد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام رضا براتی زاده، رئیس کل دادگستری استان در ادامه به حوادث و ناآرامی های اخیر در کشور و استان اظهار کرد: هر چند استان خراسان شمالی در نتیجه بصیرت انقلابی و هوشیاری مردم و تلاش های عوامل اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی در مسیر برقراری نظم، امنیت و آرامش از این حیث کمترین آسیب را دید و اغتشاشات در استان، صرفا در موارد معدود و محدود شکل گرفت ولی شایسته است با مشارکت همه دستگاه های ذی ربط موجبات شکل گیری این اغتشاشات شناسایی و آسیب شناسی شود و سپس با کار فرهنگی و گفت‌وگو، از تکرار موارد مشابه پیشگیری شود.

وی همچنین با اشاره به سرعت قابل قبول روند رسیدگی های قضایی، از صدور کیفرخواست برای تعدادی از متهمان حوادث اخیر در استان خبر داد.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی افزود: طبق بررسی های به عمل آمده بسیاری از این افراد تحت تأثیر هیجانات کاذب فضای مجازی قرار گرفته بودند که با صحبت های انجام شده و ارشادات صورت گرفته از کرده خویش اظهار ندامت و پشیمانی کردند.

وی ضمن تبیین برخی سازوکارهای قانونی و با اشاره به ضرورت صدور احکام متناسب در خصوص متهمان اغتشاشات اخیر، استفاده از مجازات های تعلیقی و تربیتی را یکی از سازوکارهای قانونی بازدارنده برشمرد و تصریح کرد: باید تلاش شود با ایجاد تمهیدات لازم و اقدامات فرهنگی و اقدامات آموزشی و نیز استفاده از ظرفیت های پیش بینی شده در قانون، زمینه های اصلاح و تربیت این افراد مهیا و فراهم شود.

حسین پور، نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی در این نشست ضمن ارائه گزارشی از کارنامه مجلس یازدهم از روند قانون گذاری در این دوره دفاع و اظهار کرد: این مجلس بهتر و بیشتر از گذشته در راه منافع ملی مردم گام برداشته است بطوریکه با تصویب قوانین متناسب از جمله قانون راهبردی لغو تحریم ها توانست دست دولت را در انجام بسیاری از اقدامات لازم در راستای منافع ملی مردم باز نگاه دارد.

وی به مشکلات مرتبط با زیرساخت های توسعه استان نیز اشاره و اظهار کرد: متأسفانه استان خراسان شمالی در بسیاری از شاخص های توسعه در ردیف استان های کم برخوردار کشور قرار دارد و با وجود ظرفیت های فراوان به لحاظ ضعف های ساختاری موجود در استان در زمینه هایی از قبیل زیرساخت های های جاده ای، شبکه ریلی و فرودگاهی کمتر مورد اقبال سرمایه گذاران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس