به گزارش مشرق، سید محمود رضوی مشاور فرهنگی هنری رییس مجلس شورای اسلامی در صفحه اینستاگرامش روایتی خواندنی از خانهٔ استیجاری ساده‌ شهید بسیجی به اشتراک گذاشت.


اول
۱۲ آبان، شهرک امیرالمومنین کمالشهر کرج، از حوزه بسیج روی موبایلش تماس گرفتند، بسیجی بود اما شغلش کارگری روزمزد کنار گچکار بود، به او خبر دادند عده‌ای آزادراه را شلوغ کرده و دو طرف اتوبان را بسته اند، از خیر کار گذشت و برای امنیت مردم با دست خالی همراه دوستانش به میدان رفت، ساعتی بعد تصاویرش خبر اول خبرگزاری‌های کشور بود، ظاهرا امنیت کرج خون میخواست و فرزند بیست و چند ساله حضرت روح الله برای آرمان‌های انقلاب روح الله، جانش را تقدیم کرد.

دوم
تصاویری منتشر شد، هر کدام پیامی داشت، پیام‌های از جنس صلابت مادری که بر پیکر پسر اشک نریخت و پدری که برای پسر جامه‌ی سیاه بر تن‌ نکرد، اولین چیزی که میتوانست به ذهن متبادر شود این بود، احتمالا اینها هم از خودشان هستند، از خانواده های حکومت! اما تصاویر بعدی پیام دیگری داشت، آری این‌ها از خودشان بودند! تصویر خانه‌ای محقر، خانه‌ای شبیه خانه‌های حاشیه شهر، ساده،، بی ریا، خانه‌ی پدر روح الله بود. آری اینها از خودشان بودند، از خود لشکریان حضرت روح الله و فدائیان سیدعلی ، از همان جنس دفاع مقدس

سوم
جمعه ۲۶آبان، رئیس مجلس راهی منزل شهید شد، من هم خودم را رساندم، خانه‌ای در شهرکی اطراف کمالشهر، با همان مختصاتی که در تصاویر بود، اما شاید تنگ‌تر، مفروش‌ شده با فرش‌های ماشینی چند سال قبل، باورش شاید برای خیلی از مردم سخت باشد اما همان خانه هم استیجاری بود، همه جمع از عکاس و خبرنگار تا استاندار و رئیس مجلس، از عظمت این خانواده در خود جمع شده بودند، عظمتی از جنس عظمت امام روح الله (ره)، عظمتی که آن‌روزها در حسینیه جماران و این روزها در حسینیه امام خمینی (ره) میبینی و ناخودآگاه در خود جمع میشوی.

چهارم
پدر و مادر و خواهران و برادران شهید هر کدام لب به سخن گشودند، دریایی از معرفت بودند، برای مردم، امنیت، سلامت و رفاه آنها حرف زدند، آنچنان دغدغه مسائل مردم داشتند که انگار خود مستغنی اند و باید به فکر دیگران باشند، اما این نبود، با زحمت شبانه روز گذران روز میکردند، اما در کنار مردم برای همرزمان برادر شهید خود نگران بودند، نگران سلامتی آنها که با دست خالی باید با تقدیم جان خود از مردم دفاع کنند.

پنجم
دیدار تمام شد، مادری مفتخر به داشتن دامنی شهید پرور، پدری سربلند از نان حلالی که به عرق جبین کسب و حاصلش تقدیم فرزندی به انقلاب، خواهری داغدار برادر با کلامی ‌زینبی، برادری خجل از جاماندن از برادر، با آرزو و پدر و مادر و سفره مشترک و من خجل از سینه‌ی گشاده و مردانگی ولی نعمتان انقلاب، مدعی هیچ کسی در کشور نبودند، حتی معترضانی که بانی شهادت جگرگوشه آنها شده بودند.

ششم
روح الله و خانواده اش مصادیق حرف‌های امام و آقا بودند، همان‌ها که امام روح الله (ره) فرموده بودند: “کسانی که بیشترین کشته ها را دادند و با نیروی ایمان واقعی و‎ ‌‏اعتقاد راسخ؛ باعث پیروزی انقلاب شدند همان کسانی بودند که به هیچ وجه اشرافی و‎ ‌‏مرفه نبودند و از طبقۀ پابرهنه بودند.‏” و حضرت آقا هم در جایی گفته بودند: “سربازان این انقلاب و لشکر این انقلاب، مستضعفان و پابرهنگان و همچنین قشر جوانند.” آری این‌ها ولی نعمتان این کشورند، در مسیر بازگشت یک جمله کلیدی از آقای قالیباف شنیدم:
«کسانی که در مسند قدرت و مسئولیت هستند اگر به چیزی غیر از حل مشکلات و مسائل این مردم فکر کنند به یقین خائن اند».

روایتی خواندنی از خانهٔ استیجاری ساده‌ای که به عظمت جماران بود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۰۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  8 13
  مشاور فرهنگی اقای رئیس شفاف تو اینستا چیکار میکنه؟ اهان برای حمایت از ایران قوی! :))))
  • IR ۰۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
   13 2
   چه اشکالی داره؟ میخوای همه جا رو خالی کنیم و بدیم دست دشمن و خلاص؟؟؟؟؟
  • IR ۰۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
   2 4
   وقتی طی دو سال فعالیت مجلس انقلابی جلوی مطرح شدن طرح صیانت از فضای مجازی بعنوان مهمترین بستر قاتل سازی از نسل جوان بی تجربه و بی اطلاع را می گیرد و اخیرا" هم پیگیر رفع توقیف اینستاگرام و ... شده , میشه از مشاورانش توقع داشت دست از اینستاگرام بکشند؟؟!!
  • IR ۱۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
   1 1
   با همین استدلال های مسخره و ساده لوحانه پای همه رو به لجن زار صهیونیست اینستاگرام باز کردید جایی که حتی در گذاشتن تصویر شهید سلیمانی هم اختیار با شما نبود و تحت قوانین صهیونیست ها بودید تا اینستاگرام مسدود نشود این فتنه ختم نخواهد شد
  • محمدایوب IR ۱۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
   2 0
   بابا زنبور باش مگس ببین از بزرگی خانواده شهید وخانه اجاره ای آنها آنوقت تو سراغ توالتش میروی
  • IR ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
   0 0
   دوستان درست نیست توجه گردد
 • IR ۰۸:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  12 0
  روحش شاد و راهش پر رهرو باد. احسنت به این خانواده معزز و بزرگوار. انشاءالله داعشی های حرامزاده وحشی که مظلومانه این جوان غیرتمند متدین را وحشیانه به شهادت رساندند هر چه زودتر اعدام شوند.
 • حسن IR ۰۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  12 0
  و خداوند به این جوان مومن با شغل شریف کارگر ساده به دلیل فرصت شناسی و بموقع پای انقلاب و اسلام بودن عزتی داد که روز تشییع پیکر پاکش جمعیت عظیمی شرکت کرده بودن که بنده که بومی کرج هستم چنین تجمعی را کمتر به یاد دارم.
 • IR ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  10 1
  چقدر جای آقازاده ها در بین مدافعان امنیت خالی است
 • IR ۰۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  12 0
  این پدر شهید حجت ها رو بر همگان تمام کرد.
 • IR ۰۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  2 0
  الهی
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  8 0
  کم کم که فتنه داره روشن می شه
 • IR ۱۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  13 0
  و دشمن از این بسیجی ها میترسد و خون این بسیجی ها ، بساط ظالمین را از زمین برخواهد چید
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  6 0
  سلام علیکم بما صبرتم فنعم عقبی الدار
 • خلیل IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  3 0
  مسئولینی که در شمال شهر زندگی میکنند و فرزندانشان در خارج زندگی میکنند ، باعث و بانی اختلاف طبقاتی شدند و زندگی اشرافی برگزیدن، از بیت المال ارتزاق می‌کنند و خیلی هم جالبه دم از مستضعفین میزنند اما برای دشمنان ایران و اسلام خدمت میکنند ، آنها دقت کنند
 • انقلابی منطقی IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  0 1
  شما کجا زندگی می کنی آقای رضوی!!؟؟؟ فقط روایت می کنی یا عمل هم می کنی!!؟؟
 • محمدایوب IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  3 0
  کسانیکه از خون این شهیدان مسئولیت گرفتید ودائم طلبکارید آنها که سگ طوله هایتان را به خارج فرستادید بی شرف ها خجالت بکشید اصلاح طلبان نجس مزدور حرام خواران چشمهایتان را باز کنید ببینید اینها خون میدهند فائزه هم نشین بهاییان عفت فتنه ببینید خجالت بکشید
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  2 0
  حق کوخ نشینان را ریختید تو حلقوم سلبرتی ها و نفتی ها و،.، که یه پاشون ایرانه یه پاشون خارج

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس