شیوه جدید اعلام اسامی بازیکنان در جام جهانی/ یک یزدی گوینده ایران شد

رئیس هیات فوتبال استان یزد به عنوان اولین گوینده ایرانی حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ از ابتکار فیفا در ورزشگاه‌ها سخن گفت.

به گزارش مشرق، یکی از ابتکارهای فیفا در برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ انتخاب گوینده اختصاصی برای تیم‌های حاضر در جام جهانی است. گوینده که برای تیم ملی کشورمان انتخاب شده، امیر فرشاد تفکری رئیس هیات فوتبال استان یزد است. مردی که سال‌ها به عنوان مجری و گزارشگر در تلویزیون یزد فعالیت کرده و اکنون نیز سکان هدایت فوتبال این استان را برعهده دارد، استانی که یکی از قطب‌های فوتبال ساحلی  است و تیم‌های این استان در لیگ برتر فوتبال ساحلی معمولا قهرمان می‌شوند.

با تفکری در مورد پست جدیدش در جام جهانی ۲۰۲۲ گفت و گویی انجام دادیم و او شرح کاملی از وظایف گوینده های جدید در ورزشگاه‌ها در جریان جام جهانی را به شرح زیر بیان کرد:

* هر کشور با یک گوینده اختصاصی

فیفا برای اولین مرتبه در جام جهانی تصمیم گرفت که هر کشوری که در جام جهانی حضور دارد یک گوینده اختصاصی هم در ورزشگاه داشته باشد و به همین دلیل هم از فدراسیون‌ها خواست که یک گزارشگر، مجری یا گوینده برای حضور در ورزشگاه‌ها معرفی کند تا تماشاگران با گویش گوینده کشور خودشان بازیکنان و تیم‌های ملی خود را تشویق کنند و شعارهای حماسی و ملی در ورزشگاه‌ها با هماهنگی این گوینده سر داده شود. طبیعی است که افراد باتجربه‌تر و پیشکسوت‌تر از بنده قطعا وجود داشتند اما این افتخار نصیب من شد و فدراسیون فوتبال من را برای گویندگی در جام جهانی ۲۰۲۲ انتخاب کرد. 

بیشتر بخوانید:

کی‌روش ۲۵ بازیکن ایران برای جام جهانی را اعلام کرد

شیوه جدید اعلام اسامی در جام جهانی؛ یک یزدی گوینده ایران شد

* کارگاه آموزشی فیفا برای گوینده‌ها

فیفا برای هر ۳۲ گوینده حاضر در جام جهانی کلاس‌های آموزشی برگزار می کند و ۴ روز زودتر از آغاز مسابقات ما به قطر سفر می‌کنیم و در واقع فیفا میزبان ماست و تمامی کارهای مربوط به سفر این ۳۲ گوینده از طریق فیفا انجام می‌شود. از خرید بلیت هواپیما تا رزرو هتل و تا زمانی که تیم ملی در جام جهانی حضور دارد من در قطر حاضر خواهم بود. در کلاس‌های آموزشی قرار است مسایل مختلف   به گوینده‌های ۳۲ کشور آموزش داده شود تا این گوینده‌ها بتوانند شور و حال خاصی را در ورزشگاه‌ها در خلال جام جهانی ایجاد کنند. تماشاگران هم قطعا با گوینده‌های کشور خودشان ارتباط بهتری برقرار می‌کنند. 

* عضو کمیته مسئولیت‌های اجتماعی هستم

من ضمن اینکه رئیس هیات فوتبال استان یزد هستم عضو کمیته مسئولیت‌های اجتماعی و بازی جوانمردانه فدراسیون فوتبال هم هستم. از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تا جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در کاروان اعزامی همراه تیم ملی حضور داشته‌ام. به هر حال هر فردی باید به شکلی که می‌تواند به تیم ملی کمک کند و نقشی در همراهی تیم ملی کشورش داشته باشد. متاسفانه برخی در هفته‌های گذشته شیطنت کردند و مدعی شدند که من مسئول بوقچی‌ها در جام جهانی شده‌ام که در واقع بنده افتخار دارم به عنوان یکی از ۳۲ گوینده حاضر در جام جهانی در قطر حضور حضور داشته باشم.

* شیوه جدید اعلام اسامی بازیکنان 

اسامی بازیکنان هر دو تیم از سوی گوینده‌های هر کشور خوانده خواهد شد اما اینکه کدام گوینده ابتدا اسامی را بخواند در جلسه هماهنگی مسابقه تعیین می‌شود و هنوز به طور دقیق هم مشخص نیست که این گوینده‌ها چقدر زمان برای سردادن شعارهای حماسی و ورزشی خواهند داشت. این مسایل در کارگاه‌های آموزشی فیفا به طور دقیق تشریح می‌شود. 

* شعارها برای حفظ غرور ملی است

بخشی از شعارهای فوتبالی در ورزشگاه‌ها کاملا مشخص است ولی بخش دیگری از شعارها قرار است به گونه‌ای تنظیم شود که باعث ایجاد غرور و وحدت ملی شود. کار بسیار سخت است بخصوص اینکه برای نخستین مرتبه چنین اقدامی در جام جهانی انجام می‌شود. باید از هیات رئیسه فدراسیون و شخص رئیس فدراسیون فوتبال تشکر کنم که این اعتماد را به من کردند. فدراسیون فوتبال همچنین تصمیم گرفته مشوقین باشگاه‌های مختلف شهرستانی را برای حمایت از تیم ملی به قطر بیاورد که این مسائل با هماهنگی حجت اله بهمنی صورت می‌گیرد و همه در فدراسیون فوتبال در تلاش هستند که بهترین شرایط برای تیم ملی رقم بخورد و امیدوارم بتوانم جواب اعتماد فدراسیون فوتبال را به بهترین شکل بدهم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس