کد خبر 1424085
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴
۱۵ تن ماده مخدر در اصفهان کشف شد / کاهش ۸۵ درصدی آدم ربایی

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: ۱۵ تن انواع مواد مخدر در ۶ ماه امسال در استان اصفهان کشف شد.

به گزارش مشرق، سردار محمدرضا هاشمی فر در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای کشور و به ویژه ۱۳ هزار و ۲۰۰ شهید فراجا و ۸۵۷ شهید فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: بیش از ۳۱ هزار ایثارگر در استان اصفهان از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی وجود دارد که باید مقام همه آنها گرامی داشته شود.

وی با بیان اینکه امنیت اساسی‌ترین نیاز در جامعه بشری و مهم‌ترین شاخصه داشتن زندگی سالم اجتماعی است، ابراز داشت: یکپارچگی مردم رمز ارتقای امنیت است و تفرقه ودرگیری داخلی موجب شکست جامعه می‌شود.

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه امروز یکی از مهم‌ترین و اصلی ترین ارکان حفظ امنیت سازمان فراجا است، افزود: هفته فراجا فرصت خوبی برای معرفی اقتدار، کارآمدی، توانمندی و منزلت اجتماعی پلیس با رویکرد توسعه جامعه محوری و با جلب اعتماد عمومی در تأمین نظم و امنیت در جامعه است.

وی با بیان اینکه در حوادث گذشته و حوادث اخیر پلیس با اقتدار، سعه صدر و خویشتن داری، تدبیر و اقدام عمل کند، افزود: باعث افتخار است که ولی امر ما رهبر معظم انقلاب مهر تائید بر عملکرد و اقدامات فراجا زده‌اند و در مراسم دانش آموختگی دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح فرمودند در حوادث اخیر بیش از همه به سازمان انتظامی کشور ظلم شده است، وظیفه‌اش را به درستی انجام داد و بنده از این سازمان راضی هستم.

سردار هاشمی فر گفت: این امر خود مدال افتخاری بر گردن همه کارکنان فراجا است و منجر به نا امیدی دشمنان شد.

کسی که به پلیس حمله می‌کند مردم را در برابر مجرمان، اراذل و اوباش و … بی دفاع می‌کند

وی با بیان اینکه کسی که به پلیس حمله می‌کند در واقع مردم را در برابر مجرمان، اراذل و اوباش و … بی دفاع می‌کند، ادامه داد: بی تردید امنیت، سلامت و اقتدار ایران اسلامی مرهون بخشی از تلاش‌های بزرگمردان و سبز اندیشان فراجا است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه همه اعضای خانواده فراجا با روحیه شهادت طلبی با تأمین امنیت پایدار با برخورد قاطع نسبت به مخلان امنیت در همه سطوح با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و همه دستگاه‌ها پای کار ایستاده‌اند، افزود: مصداق عینی آن شهدایی است که هر روز به انقلاب هدیه می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز اولویت فراجا تربیت پلیس هوشمند در تراز انقلاب اسلامی است، ابراز داشت: پلیس هوشمند با اقدام به موقع و سرعت عمل، استفاده از تمامی ظرفیت‌ها، ابزار و ظرفیت در اختیار در برخورد با مردم و قاطعیت در برخورد با مجرمان و مخلان امنیت و ناامن کردن محیط و ارتقا دانش و مهارت‌ها اقدام می‌کند.

سردار هاشمی فر با بیان اینکه بهترین راهبرد در تحقق گام دوم انقلاب امید به آینده است، افزود: امید به آینده با احساس امنیت گره خورده است، خدمتگذاری پلیس به عنوان خط مقدم مواجهه با پدیده‌های موضوعی اجتماعی بر کسی پوشیده نیست و این خدمت بی منت تا پای جان و در راستای حفظ ارزش‌ها ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در کنار، برای و از مردم بودن افتخار بسیار بزرگی است که نصیب سبزپوشان فراجا برای ایجاد امنیت شده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه ایجاد تعامل سازنده با ارکان مختلف جامعه به منظور امکان خدمتگذاری بهینه از اهداف و اولویت یکم فراجا و انتظامی استان اصفهان است، ادامه داد: این مهم ریشه در فرامین اصلی خواستگاه پلیس در کشور دارد، جامعه قانونمدار زمینه داشتن جامعه امن، با ثبات، توسعه یافته و الهام بخش در افق ۱۴۰۴ است را فراهم می‌سازد.

وی در ادامه با اشاره به گوشه‌ای از فعالیت‌های نیروی انتظامی استان اصفهان در ۶ ماه سال جاری اظهار داشت: در حوزه مقابله با جرایم مهم شاهد کاهش چهار درصدی بوده‌ایم و ۹۰ باند سازمان یافته را شناسایی و افزایش ۱۳ درصدی کشفیات را در این زمینه داشته‌ایم.

افزایش ۵۶ درصدی کشف کالای قاچاق

سردار هاشمی فر با بیان اینکه ۲۳۱ میلیارد تومان از اموال مال باختگان در سال جاری به ایشان بازگردانده شده است، گفت: همچنین در سال جاری افزایش ۵۶ درصدی کشفیات کالای قاچاق را داشتیم که ارزش کالاهای قاچاق چهار هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

وی گفت: باندهای سازمان یافته قاچاق کالا، احتکار، زمین‌خواری و مخلان نظام اقتصادی در کشور شناسایی شده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به کشف ۱۵ تن انواع مواد مخدر در استان اصفهان در سال جاری اظهار داشت: ۳۸ باند قاچاق مواد مخدر میر منهدم شده است.

وی با اشاره به کاهش ۸۵ درصدی آدم ربایی و ۸۴ درصدی تجاوز به عنف در استان اصفهان گفت: همچنین راهزنی ۶۴ درصد کاهش داشته و ۱۷۰ میلیارد ریال از وجوه سرقت شده مردم در فضای مجازی توقیف شد.

سردار هاشمی فر کاهش ۱۸ درصدی تصادفات درون شهری و دو درصدی تصادفات برون شهری در استان اصفهان افزود: همچنین در سال جاری ۴۶ هزار و ۳۷۲ مورد از گذرنامه‌های منقضی شده تمدید شد و ۵۴ هزار و چهار مورد مجوز جدید نیز برای اربعین صادر شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به صدور مجوز برای خروج هشت هزار تبعه خارجی از کشور نیز ابراز داشت: ۱۲ هزار سرباز نظام وظیفه نیز در سال جاری توسط این یگان ساماندهی شده است.

وی با بیان اینکه امروز دشمن با توسل به جنگ نرم و با ترویج بی بند وباری، زدودن غیرت دینی از مردان و زنان بخ دنبال سلب آسایش و امنیت عمومی با استفاده از پیاده نظام خود است، گفت: همه ما و اعضای جامعه دینی واسلامی موظف به تاسی از پیام امام حسین (ع) در واقعه عاشورا که همان اسلام اصیل و فرهنگ ناب محمدی با عنصر اصلی فریضه امر به معروف و نهی از منکر هستیم و باید با حفظ وحدت و کشترش جهاد تبیین و توجه به خانواده‌های آسیب پذیر نسبت به خنثی سازی اهداف دشمن اقدام کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس