۱۷ نفر  با سلاح جنگی در اغتشاشات دستگیر شدند/ قصد دشمن،‌ کشته‌سازی و ادامه آشوب‌ها بود

فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: امروز وظیفه انتظامی جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح حفظ آرامش و امنیت در مرزها و داخل کشور است.

به گزارش مشرق، سردار حسین اشتری روز جمعه در پیش از خطبه های نماز جمعه تهران به مناسبت هفته نیروی انتظامی ( ۱۷ تا ۲۳ مهر)،  با درود بر شهدای انقلاب اسلامی، مدافع حرم، عرضه نظم و امنیت و شهدای اخیر به عنوان محافظان امنیت که به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، گفت: هفته فراجا زمان مناسبی برای ارایه خدمات بیشتر به مردم  شهید پرور میهن اسلامی است که با توجه به گستردگی ماموریت ها، تنوع آنها و اهمیت موضوع نظم و  امنیت، ما به این موضوع پی می بریم که اهمیت کار همکاران در کشور چیست؟

وی اظهار داشت: امروز امنیت بالاترین نعمت برای همه کشورها است، مسوولان و زمامداران در تمام دنیا بیشترین سعی و تلاششان آن است که  امنیت بیشتری در کشورشان داشته باشند، ما به برکت خون شهدا، هوشیاری مردم و تدابیر رهبری و تلاش حافظان امنیت یک امنیت مثال زدنی داریم  هر چند دشمن دنبال آن است این آرامش و امنیت را از ما بگیرد و حوادثی که رخ می دهد آنها با چه هدفی و بهانه ای دنبال می کنند و به آرامش مردم ضربه می زنند.

اشتری تصریح کرد: امروز وظیفه انتظامی جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح حفظ آرامش و امنیت در مرزها و داخل کشور است و فراجا رکن اصلی امنیت داخلی است، در این مسیر هم شهدای گرانقدری را تقدیم کرده است، بیش از ۱۳ هزار شهید و بیش از ۳۰ هزار جانباز و هزاران آزاده بیانگر این ادعاست. حدود ۸ هزار نفر از  شهدای انتظامی در دفاع مقدس و بیش از ۵ هزار نفر از همکارانمان  در مرزها، شهرها و روستاها برای حفظ امنیت و آرامش به شهید شدند. مشاهد ه می کنیم در هر هفته ای که می گذرد تعدادی از همکاران شهید  شده یا مجروح می شوند همکاران ما با تمام وجود برای امنیت مردم ایستاده اند.

وی افزود: شعار امسال هفته نیروی انتظامی " پلیس خادم مردم و مردم حامی پلیس"  است، خدمتگزار، خادم و امین مردم هستیم، خدا را شاکریم از بابت حمایتها و پشتیبانی هایی که مردم از پلیس دارند. در این ایام ملاحظه کردید بویژه در نماز جمعه اول مهرماه مردم از فراجا حمایت کردند، در سوم مهرماه روز رحلت پیامبر (ص) میلیونها نفر عهد و بیعت با مقام رهبری و آرمانهای انقلاب اسلامی بستند و از نیروی انتظامی حمایت کردند، بدون مردم نمی توانیم ماموریت ها را با موفقیت انجام دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: بیشتر از گذشته مسوولیت داریم در خدمت مردم باشیم. مردم با هوشیاری و بصیرت راه خود را انتخاب کرده و به فرمان مقام رهبری لبیک گفتند. فراجا امین مردم و مظهر حاکمیت ملی است، فراجا خدمت به مردم را یک ارزش و افتخار دانسته و به آن می بالد و در مراسم باشکوه اربعین حسینی این موضوع ثابت شد، بیش از ۳۰ هزار نفر از همکاران در این مراسم باشکوه برای امنیت زائران و تسهیل در تردد آنها در رمزها ایران حضور یافتند و خدمات ارایه دادند.

اشتری ادامه داد: امسال یکی از سالهای خوبی بود که مراسم اربعین حسینی باشکوه تر از سالهای گذشته در عراق برگزار شد و زائران به راحتی این سفر را انجام دادند، همکاران انتظامی بیش از یک تا دو ماه در مرزها بصورت آماده باش بودند؛ با انرژی، روحیه و با افتخار در خدمت مردم بودند و اربعین یک  نمونه از خدمت گذاری پلیس است.

هیچ تقصیر و قصوری در حادثه فوت مهسا امینی متوجه نیروی انتظامی نشد  

وی اضافه کرد: در حادثه اخیر که منجر به فوت مهسا امینی شد، چهارشنبه در برنامه صف اول صدا و سیما حضور یافتم در مورد این موضوع صحبت کردم، در اجرای ماموریت و این موضوع هیچ تقصیر و قصوری متوجه انتظامی نشد، البته از این موضوع متاسف شدیم ولی دستگاههای مربوطه بررسی کردند، این ماموریت بر اساس قانون و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی  انجام شده و ضرب و جرحی در این موضوع نبوده است.

اشتری تاکید کرد: اما این موضوع به اغتشاشاتی که در کشور داشتیم، تبدیل شد. مردم صف خود را از اینها جدا کردند، اگر اعتراضی است مسوولان عنایت دارند در زمان و مکان خود این موارد گفته شود. اعتراضات تبدیل به اغتشاش شد وظیفه پلیس آن است که برای جان مال و مردم نگذارد به اهدافشان برسند.

خط قرمز پلیس امنیت و آرامش مردم است / نمی گذاریم آسایش مردم توسط اهداف مشخص و گروههای منافقین بر هم زده شود 

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: برای پلیس برهم زدن امنیت عده ای آشوبگر قابل تحمل نیست باید نظم و امنیت را برقرار کنیم، نمی گذاریم آرامش و آسایش مردم توسط تعدادی با اهداف مشخص و گروههای منافقین، سلطنت طلبان و  آمریکاییها و دولت صهیونیستی بر هم زده شود. مردم از ما توقع دارند حافظ امنیت ، جان و مال آنها باشیم، خط قرمز پلیس امنیت و آرامش مردم است، هر کسی با هر عنوانی این آرامش را برهم زند، پلیس و نیروهای مسوول در مقابل آنها خواهند ایستاد و با  اقتدار و  هوشمندی با آنها برخورد می کنیم.

اشتری خاطرنشان کرد: در این ایام دیدیم کسانی  به قصد کشته سازی در حوادث حضور یافتند و این راهبرد دشمن است. در حوادث گذشته نیز شاهد آن بودیم، کسانی که به قتل رسیدند در محل های تجمعات نبودند یا با سلاح هایی به قتل رسیدند که در اختیار نیروهای حافظ امنیت نبود، این قتل ها  با چاقو و سلاح سرد انجام شده بود و همکاران بنده در میدان  سلاح ندارند و از  شکاری و گلوله های پلاستیکی استفاده می شود.

۱۷ نفر  با سلاح جنگی در اغتشاشات دستگیر شدند

وی تاکید کرد: ۱۷ نفر که دارای سلاح جنگی بودند در اغتشاشات دستگیر شدند، قصد آنها آشوب و بر هم زدن نظم و امنیت بود تا پروژه کشته سازی و آشوب ها ادامه یابد. مراقب و هوشیار باشیم بخشی از این افراد شناسایی و دستگیر شدند و تعدادی هم در روزهای آینده دستگاههای مربوطه سراغشان می روند.

وی در پایان اظهار داشت: باید یاد کنیم از شهدای انتظامی، بسیج، سپاه پاسداران و از حضور دستگاههای اطلاعاتی و قضایی تقدیر کرد، از دستگاه قضایی می خواهیم  رسیدگی به پرونده این آشوبگران را زودتر انجام داده تا  به مردم معرفی شوند،  از زحمات و همه کسانی در این صحنه ما را یاری کردند، قدرانی می کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  6 4
  با رهبری بی بی سی به دنبال شعار زن زندگی آزادی هستند. ای کاش حماقت هم حدی داشت.
 • IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  0 0
  جناب اشتری میدونید خیلی ها با آشوب مخالف بودن
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  4 1
  مگه ما دادگاه قانون نداریم
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  10 5
  اگر این 17نفر با فرماندهانشان را اعدام نکنید در اغتشاش بعدی باید1700نفر را با سلاح جنگی دستگیر کنید
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  3 3
  فایده نداره هر کس بر نفاق و کفر پابرجا بود باید اعدام گردد.
 • IR ۱۵:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  4 7
  فقط اعدام با طناب دست دوم !!!!!
 • IR ۱۵:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  2 2
  چی بگم
  • IR ۰۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۶
   0 0
   هیچی
 • IQ ۱۶:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  0 0
  سردار عزیز بیش از حد اعصاب خودت رو خورد نکن این جماعت تعصب جلو چشمان شون هستش نه واقعیت هزار بار هم که شما بگید اخرش حرف خودشون رو میزنن
 • ناشناس IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  0 0
  همون لحظه که دستگیرشان کردید باید اطلاع می‌دادید
 • DE ۱۸:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  1 0
  یه گردگیری مختصری باید در کشور بشه . اینطوری نمیشه که سلاح جنگی دست هرکسی باشه .
 • IR ۲۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  0 0
  گرانی حل شود همه چیز درست میشود
 • DE ۲۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  0 0
  یاخدا
 • IR ۰۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۶
  0 0
  حداقل یک آمار درستی بده ازکشته های کشته نسازیتون که ۵نفر قبول وتائید کنند
 • 🇮🇷سعید DE ۰۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۶
  0 2
  یک سناریو وحشتناک... کم کم افکار عمومی دنیا داره برای حمله نظامی به ایران اماده میشه و ممکنه ناگهان اتحاد ناتو و کشورهای عربی برای حمله نظامی هسته‌ای علیه ایران شکل بگیره. توان نظامی روس‌ها تحلیل رفته و از ایران حمایت نمی‌کنن و اصلا دوست ندارن درگیر جنگ احتمالا اتمی به خاطر ایران بشن. از گوشه و کنار اخبار رسانه‌های خارج به صورت اخبار کور و زرد میشه شنید که چرا نهادهای نظامی و قدرتمند برای آزادی ایران کاری نمیکنن! به نظر میرسه قصد دارن افکار عمومی را با خودشون همراه کنن!!!! اگر جنگی اتفاق بیفته حتما علیه ایران سلاح اتمی استفاده میشه. ایران توانایی مقابله با حمله هسته‌ای نداره .. باید هر چه سریع‌تر سلاح اتمی بسازید تا جنگی رخ نده. همین الآن هم خیلی دیر شده.
 • IR ۰۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۶
  0 0
  هرچه زودترطبق یک طرح تصویبی صدفوریتی،باید مثل آمریکا حمل سلاح برای مردم ازاد شود چون به گفته اشتری و... اغتشاشگرها وتروریستها حتی نمازگزارها درزاهدان را ازپشت کشتار کرددنند
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۶
  0 0
  بااینهمه امکانات تجهیزات و....یک فردنظامی وقانونمندباید ثابت کند اغتشاشگرها باسلاح گرم بودنند وازنعترضین کشته سازی کردنند وباید یکجای معتبر هم تایید کند
 • IR ۰۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۶
  0 0
  سلاح جنگی گرم یاسرد!؟
 • IR ۰۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۶
  0 0
  فقط 17 نفر؟ در کل ایران؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس