سرباز

معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در سال جاری ۳۰۰ هزار نفر از سربازان در قالب مهارت‌آموزی، آموزش دیده‌اند که این می‌تواند زمینه اشتغال آن‌ها را فراهم کند.

به گزارش مشرق، سردار علی عبداللهی معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح در جشنواره سرباز جوان که صبح امروز (دوشنبه) در محل این ستاد برگزار شد، با اشاره به اهمیت خدمت سربازی در تأمین امنیت کشور اظهار داشت: خدمت سربازی امری مقدس است و سرباز مهم‌ترین رکن تأمین امنیت کشور محسوب می‌شود.

سردار عبداللهی افزود: در همه شرفیابی‌هایی که فرماندهان ارتش، سپاه، ناجا و… خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی داشتند، رهبری در امر سربازی بر تکریم سربازان، با نشاط‌سازی و آموزشی کردن شرایط سربازی تأکید داشته‌اند.

معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا محیط سربازی همچون یک دانشگاه سبب کسب دانش و معرفت باشد، گفت: در سال جاری ۳۰۰ هزار نفر از سربازان در قالب مهارت‌آموزی، آموزش دیده‌اند و گواهینامه فنی و حرفه‌ای وزارت کار را دریافت کرده‌اند که این می‌تواند زمینه اشتغال آن‌ها را فراهم کند.

وی با تأکید بر اینکه باید از فرصت سربازی استفاده کرد، عنوان کرد: سربازانی که در طول خدمت‌شان به کاری مشغول هستند، این کار و فعالیت در واقع برای آن‌ها یک حرفه و مهارت محسوب می‌شود و در نهایت می‌توانند این سابقه را از یگان مربوطه کسب کنند و اگر در همان حرفه می‌خواهند ادامه فعالیت دهند، از این سابقه بهره‌مند شوند

این مقام عالی‌رتبه نظامی با تأکید بر اهمیت حفظ حقوق سربازی، اظهار داشت: سربازان فرزندان این ملت هستند و تمام تلاش ما این است که شأن و جایگاه سربازی رعایت شود و شرایط زیست و محیط فعالیت سربازان از نشاط کافی برخوردار باشد.

سردار عبداللهی با بیان اینکه از سال گذشته حقوق سربازی نسبت به قبل مقداری اضافه شده است، افزود: تلاش ما بر این است که فضای خوشایندی برای سربازان ایجاد شود و امیدوار هستیم که این دوران خوب با خاطره‌ای خوب و خوش همراه باشد و این فرصت سکوی پرشی برای آینده سربازان عزیز قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس