دادگاه قانون اساسی روسیه اسناد الحاق مناطق جدید را تایید کرد

دادگاه قانون اساسی روسیه اسناد الحاق دو جمهوری منطقه «دونباس» به همراه دو منطقه «خرسون» و «زاپوریژیا» از اوکراین به خاک روسیه را تایید کرد.

به گزارش مشرق، دادگاه قانون اساسی روسیه بسته اسناد پیوستن رسمی «جمهوری خلق دونتسک»، «جمهوری خلق لوهانسک»، «زاپوریژیا» و «خرسون» را که روز جمعه در مراسمی توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در کاخ کرملین امضا شدند، مورد تایید قرار داد.

دادگاه قانون اساسی روسیه این اسناد را بعد از ارجاع آنها از سوی پوتین به این دادگاه تایید و روز یکشنبه در وبسایت خود منتشر کرد.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، دادگاه قانون اساسی روسیه تصریح کرد، اسناد معاهدات پیوستن چهار منطقه دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا از لحظه امضا شدن توسط ولادیمیر پوتین در روز جمعه تا زمان تصویب از سوی پارلمان روسیه اعمال می‌شوند.

به نوشته خبرگزاری تاس، رئیس جمهور روسیه چهار معاهده پیوستن مناطق جدید به خاک روسیه را برای تصویب به «مجلس دومای دولتی» روسیه فرستاد.

در متن این معاهدات پیوستن این مناطق به روسیه و شکل‌گیری موجودیت‌های جدید در این کشور تصریح شده است.

پوتین همچنین سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه دولتش و «یِوگنی ایوانوف»، معاون او را به عنوان نمایندگان رسمی خود برای فرآیند تصویب معاهدات پیوستن این چهار منطقه جدید به روسیه در پارلمان منصوب کرد.

همچنین پوتین در یک حکم دیگر «آندری کلیشاس»، رئیس کمیته وضع قوانین اساسی و دولت‌سازی در «شورای فدراسیون» روسیه به همراه «پاول کراشنینیکوف» رئیس همین کمیته در مجلس دومای دولتی را به عنوان نمایندگان رسمی رئیس جمهور روسیه در امر بررسی تدوین قوانین اساسی فدرال مربوط به مناطق جدید منصوب کرد.

مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا در بازه ۲۳ تا ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲ ( اول تا پنجم مهر ۱۴۰۱ ) همه‌پرسی با موضوع پیوستن به خاک روسیه برگزار کردند که در جریان این همه‌پرسی‌ها اکثریت قاطع رای‌دهندگان به این پیوستن رای مثبت دادند. روز جمعه رئیس جمهوری روسیه به همراه سران این چهار منطقه در مراسمی در کرملین رسما اسناد پیوستن آنها به روسیه را امضا کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس