ادامه حملات ارتش ترکیه علیه تروریست‌های «پ‌ک‌ک»

وزارت دفاع ترکیه از ادامه حملات علیه تروریست‌های «پ‌ک‌ک» در شمال عراق خبر داد.

به گزارش مشرق، وزارت دفاع ترکیه شنبه شب از تداوم حملات علیه مقرهای گروه تروریستی «پ‌ک‌ک» در شمال عراق خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» مقامات ترکیه اعلام کردند که نیروهای امنیتی ترکیه سه تروریست پ‌ک‌ک را در شمال عراق از بین بردند.

وزارت دفاع ترکیه در توییتی اعلام کرد که عملیات علیه تروریست‌های پ‌ک‌ک تا از بین رفتن آخرین تروریست ادامه خواهد داشت. مخفیگاه‌های گروه تروریستی پ‌ک‌ک در مناطق شمالی عراق نزدیک مرز ترکیه قرار دارد.

رسانه‌ها  روز جمعه نیز از حملات سنگین هوایی و توپخانه‌ای ارتش ترکیه علیه مواضع  تروریست‌های «پ‌ک‌ک» در شمال عراق خبر دادند.  «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه در نشست خبری گفت که از روز سه شنبه تا پنجشنبه در مجموع ۱۶ هدف توسط نیروهای مسلح ترکیه در عملیات نظامی علیه گروه تروریستی پ‌ک‌ک منهدم شده است.

آکار گفت که این عملیات علیه  تروریست‌های مستقر در غارها، پناهگاها و پست‌های فرماندهی پ‌ک‌ک در منطقه کوهستانی «آسوس» در شمال عراق بود که  همگی منهدم شدند.

وی اظهار داشت: «ترکیه به تمامیت ارضی و حق حاکمیت همه همسایگان خود به ویژه عراق و سوریه احترام می‌گذارد. سوری‌ها برادران ما هستند، عراقی‌ها برادران ما هستند. مشکلی در این زمینه وجود ندارد. مشکل ما تروریست‌ها هستند. ما به دنبال تروریست‌ها هستیم. این مبارزه تا نابودی آخرین تروریست ادامه خواهد داشت.»

ترکیه به طور منظم عملیات برون مرزی را بر روی پایگاه‌های پ‌ک‌ک در شمال عراق انجام می‌دهد.پ‌ک‌ک در فهرست سازمان‌های تروریستی ترکیه قرار دارد و بیش از ۳۰ سال است که علیه دولت ترکیه عملیات مسلحانه انجام می‌دهد.

ارتش ترکیه نیز  مدت‌هاست با  گروه تروریستی پ‌ک‌ک در حال نبرد است.  پ‌ک‌ک که در ۳۵ سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی  این کشور ، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شود.

آنکارا بارها اعلام کرده که شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان، مسئول مرگ بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و کودکان هستند. عوامل پ‌ک‌ک نیز  در شمال سوریه بارها عملیات تروریستی انجام داده‌اند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس