جمهوری اسلامی با بعد امنیتی پرونده مهسا امینی چه باید بکند؟

این روزها تکلیف مغرضان و ضدانقلاب معلوم است ولی خودی‌ها نیز باید حواس‌شان باشد تا از مواضعی که بر شبهات می‌افزاید، پرهیز کنند.

به گزارش مشرق، مهدی جهانتیغ طی یادداشتی نوشت: جریان ضدانقلاب، گروه‌های تروریستی و منافقین داخلی یکبار دیگر همه توانشان را پای کار صحنه آورده‌اند که رذیلانه از فرصت مرگ غم انگیز مهسا امینی نهایت سواستفاده را بکنند.

بررسی محتوای برخی تجمعات اعتراضی کم جمعیت که در تهران و برخی شهرهای دیگر به صورت پراکنده برگزار شد، به خوبی نشان می‌دهد که تجمع‌کنندگان به دنبال روشن شدن حقایق درباره علت مرگ مهسا امینی نیستند و اغتشاش و ناامنی و سر دادن شعارهای ساختارشکن علیه اسلام و حاکمیت را دنبال می‌کنند.

شعارهای رادیکال معترضان نشان می‌دهد که هسته‌های مشوق تجمع جریان مردمی نیستند بلکه افراطیونی هستند که به دنبال عقده گشایی علیه اسلام و حاکمیت هستند و اساسا غیر موضوع مهسا امینی هم اگر بهانه‌ای پیدا کنند همین روند را دنبال می‌کنند.

اساسا وقتی همه سران قوا و دستگاه‌های نظارتی و مرتبط با تمام توان برای روشن شدن واقعیت فوت مهسا امینی ورود کرده‌اند و شاید به لحاظ شدت پیگیری با یک روند حتی کم سابقه نیز رو به رو هستیم، فراخوان تجمعات اعتراضی و اغتشاس نمی‌تواند با نیت کمک به روشن شدن بیشتر حقایق درباره پرونده مهسا امینی، صادر شده باشد.

اما یک سوال مهم این است که جمهوری اسلامی با پرونده مهسا امینی بعد از اغتشاشات اخیر و اضافه شدن لایه‌های آشکار ضدامنیتی و ورود علنی ضدانقلاب و گروه‌های تروریستی چه خواهد کرد و مسیر این پرونده چگونه خواهد بود؟!

تجربه حوادث مشابه گذشته نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی با وجودی که برهم زدن امنیت جامعه را تحمل نمی‌کند ولی در حین حال در جستجوی و نشان دادن حقیقت تحت تاثیر اغتشاش یا ناامنی‌ها نخواهد بود.

بزرگترین مثال در اینباره رفتار حاکمیت درباره فتنه ۸۸ است، جمهوری اسلامی با بدترین اغتشاشات و ناامنی‌ها در کف خیابان رو به رو بود ولی برای روشن شدن حقایق انتخابات ۸۸ ذره‌ای کوتاه نیامد و با وجودی که سران فتنه رسما وارد فاز ضد امنیتی شده بودند ولی روشن کردن حقایق نه تنها برای مردم عادی فریب‌خورده را که حتی برای خود موسوی و کروبی نیز رها نکرد.

امروز نیز همین جمهوری اسلامی هم با اقتدار اجازه سواستفاده ضدانقلاب و گروه‌های تروریستی را از وفات غم انگیز مهسا امینی نخواهد داد و هم بر اساس ذات دینی و انسانی خود روشن‌کردن پرونده مهسا امینی را دنبال خواهد کرد که عمق و شدت این پیگیری‌ها در مواضع سران قوا کاملا متبلور هست و اگر خطای در بخشی از مجموعه اجرایی باشد جبران خواهد کرد و اگر نیاز به اصلاحی در مسیر باشد اصلاح خواهد کرد و اگر غیر از این هم باشد، به روشنی به مردمش خواهد گفت.

بنابراین حق این جمهوری اسلامی اینهمه دروغ پراکنی نیست. این روزها تکلیف مغرضان و ضدانقلاب معلوم است ولی خودی‌ها نیز باید حواس‌شان باشد تا از مواضعی که بر شبهات می‌افزاید، پرهیز کنند و  اگر برخی خودی‌ها کار مفیدی نمی‌کنند یا به هر دلیلی این روزها نمی‌خواهند در این حادثه کنار جمهوری اسلامی بیاستند، حداقل بر مظلومیت نظام بیشتر از این نیفزایند!

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 6
 • علیرضا IR ۱۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  21 11
  یاد بگیرید در هر جریان حقیقت را بگویید و صلاح مردم را به خودشان واگذارید
  • IR ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   8 2
   سوختی؟
  • IR ۱۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   7 2
   صلاحی که هرکی باتجمع وهوچی گری فاسدین جمعیت رابه ریسمان اونهابدهدتاهرجادلشون خواست بادهن دریدگی ببرند میشه امریکا واروپا که خوک نجس خوارراربط به ماندن درشغل میدهند صلاح به دست نجیبان رقم میخوردنه به خراب های پرسروصداالان درامریکا ازادی ماریجوانا وسلاح هست امارشون رودرزندانیان ورشدگنگستریسم ببینین
  • IR ۱۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   10 2
   در شرایطی شما کسی را مطلقا دروغگو می دانید هر حرف راستی هم که بزند قبول نمی کنید. حقیقت از نظر شما همان است که بی بی سی تایید کند.
  • IR ۲۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   6 2
   باید خانواده مرحومه را در رسانه ملی حاضر کنند و فیلمها و مدارک را کامل نشان دهند اگر ضرب و شتم بوده طرف را مجازات کنن وگرنه به خانواده بفهمانند که عواقب کار پای انها را درگیر میکند
 • IR ۱۸:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  13 2
  خود اصل ماجرای آن فوت شده هم بزرگ نبود که خیلی از داخلی ها بزرگ کردن و دامن زدن چون چند سالی هست روی حجاب و گشت دوقطبی سازی می شود
 • IR ۲۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  17 4
  شما برید دنبال روشن کردن حقیقت. من هم اگه کسی خواست چادر از سر ناموسم برداره می کشمش.
 • محمدحسین IR ۰۷:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱
  0 0
  واقعیت اینست ؟
 • IR ۱۵:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  0 0
  پرونده مرحومه دقیقا بررسی و به مردم اعلام شود و کسانی که به هر دلیلی آتشبیار معرکه بوده و با دروغ و تهمت و افترا ، باعث فریب خوردن مردم به ویژه نوجوانان و برخی جوانان خام و ناآگاه شدند به اشد مجازات برسند حتی پدر و دایی و برادر دروغگوی مرحومه تا درس عبرتی باشد برای دیگران.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس