هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی مامور بررسی‌ عارضه جسمی مهسا امینی شد

هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی بر اساس دستور رئیس کل دادگستری استان تهران مامور به انجام بازرسی‌ و بررسی‌های لازم در خصوص علل و چگونگی بروز عارضه جسمی برای خانم مهسا امینی شد.

به گزارش مشرق از مرکز رسانه قوه قضاییه، به‌ دنبال وقوع عارضه جسمی برای خانم «مهسا امینی» در یکی از مراکز پلیس و در اجرای دستورالعمل اجرایی «بند ۱۵ قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی» و «سند امنیت قضایی»، علی القاصی مهر رئیس کل دادگستری استان تهران به معاون قضایی و دبیر هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری کل استان تهران ماموریت داد تا به قید فوریت در خصوص علل و چگونگی بروز این عارضه برای فرد مورد اشاره، بازرسی‌ها و بررسی‌های لازم را انجام دهد.

رئیس کل دادگستری استان تهران در بخشی از دستور خود خطاب به دبیر هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری کل استان تهران با یادآوری این مقوله که عمل و اقدام تمامی دستگاه‌ها، در هر شرایطی باید استوار بر قوانین و مقررات باشد، تاکید کرد: در صورتی که نتایج بازرسی‌ها و بررسی‌های قضایی، بیان‌گر وقوع تخلف، اهمال و یا کوتاهی باشد، قطعا موضوع  بر اساس ماده ۱۵ دستورالعمل اجرایی  بند ۱۵ قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی، به هیات مرکزی با ریاست رئیس قوه قضاییه کتبی گزارش و با اولویت  در مرجع قضایی صالح مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

به گزارش مشرق، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی که در سفر ازبکستان به سر می‌برد، پیرو انتشار اخباری درباره اتفاقات رخ داده برای یک خانم جوان، به احمد وحیدی وزیر کشور دستور داد، علت و جزئیات حادثه را با فوریت و دقت به صورت ویژه بررسی و نتیجه را گزارش کند.

 وزیر کشور نیز ساعتی پیش در گفت وگوی با اعلام اینکه پزشکی قانونی در حال بررسی علت فوت مهسا امینی است، گفت: نتایج تحقیقات و بررسی‌های در اسرع وقت به اطلاع رییس جمهور و مردم خواهد رسید.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران روز پنجشنبه - ۲۴ شهریور - در پی انتشار اخباری درباره بدحالی زنی جوان پس از انتقال به یک مقر انتظامی توضیحاتی ارائه و اعلام کرد: خانمی که برای توضیح و آموزش به یکی از بخش‌های پلیس فاتب هدایت شده بود در جمع سایر افراد هدایت شده به دلیل عارضه قلبی بلافاصله با همکاری پلیس و اورژانس به بیمارستان انتقال و تحت درمان و مداوا قرار دارد. 

همچنین در پی انتشار خبری پیرامون وقوع عارضه جسمی برای خانم مهسا امینی در یکی از مراکز پلیس، علی صالحی، دادستان تهران ضمن اعلام ورود دادستانی به این پرونده از دستور تشکیل کارگروه ویژه برای بررسی ابعاد پزشکی پرونده خبر داد.

بر اساس این گزارش، کارگروهی ویژه از پزشکی قانونی تشکیل شده تا شرایط جسمی مهسا امینی را از نظر پزشکی مورد معاینه و بررسی‌های دقیق تخصصی و کارشناسی قرار دهند. این کارگروه با دعوت از کادر درمان مهسا امینی و با حضور کارشناسان و متخصصان مجرب پزشکی قانونی فعالیت خود را آغاز و آخرین وضعیت جسمی وی را نیز مورد بررسی قرار داده‌اند تا مشخص شود انتقال این خانم به مرکز پلیس از لحاظ پزشکی، چقدر در وقوع این حادثه موثر بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 0
 • یاسر IR ۰۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  0 0
  ناجای مظلوم.همه افتادند سرش برای اجرای نصف ونیمه یک قانون.
 • IR ۰۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  0 0
  از امروز تا پایان تاریخ به این چرندیات شما خواهم خندید
 • عیسی IR ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  0 0
  میگن دجال مرده!
 • IR ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  0 0
  چه خبره چنان همه برای این مورد بسیج شده اند کانه واقعا چیزی بوده. در همه قوا مد شده یک مساله موردی پیدا می کنند جداگانه براش هیات تحقیق و تفحص راه میندازن. شما مگه به هم اعتماد ندارید یا کارهای کلان و کشوری ندارید؟
 • IR ۰۷:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  0 0
  معاندین نقطه ضعف برخی صاحب منصبان را خوب فهمیده اند که تا در فضای مجازی انگشت اتهامی هرچند بی اساس به سمت سوژه ای وایرال شود، در واکنش به مورد اتهامی، تمام وقت و نیروی خود و کشور را برای آن موضوع خرج می کنند و هر یک سعی می کند در این زمینه خودی نشان بدهد. این واکنش افراطی قطعا نتیجه عکس دارد، اما چه کنند برخی که نمی توانند از رسانه ای شدن به هر بهانه -حتی در اموری که به آنان چندان مرتبط نیست- دل بکنند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس