امیر صباحی‌فرد: تست نهایی باور۳۷۳ روزهای آینده انجام می‌شود

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش اظهارداشت: تست نهایی باور-۳۷۳ روزهای آینده انجام می‌شود و برد این سامانه به بالای ۳۰۰ کیلومتر خواهد رسید.

به گزارش مشرق، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در برنامه صف اول که از شبکه خبر برگزار شد، اظهارداشت: پدافند هوایی طبق بیانات فرمانده معظم کل قوا همواره در صف اول، خط مقدم و اولویت اول است.

وی افزود: فرمانده معظم کل قوا در سال‌های اخیر بیش از ۶۰۰ مرتبه درباره اهمیت و اولویت پدافند هوایی فرمایشاتی را ایراد کردند.

* چرایی تفکیک پدافند از ساختار نیروی هوایی ارتش

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در پاسخ به سوالی درباره چرایی تفکیک پدافند از ساختار نیروی هوایی ارتش گفت: تجربه دفاع مقدس، جنگ های قرن ۲۱ و نبردهای حاضر در حال رخ دادن ما را به این نتیجه رساند که بایستی پدافند هوایی یک هویت مستقل از نیروی هوایی داشته باشد.

وی ادامه داد: این اتفاق بسیار مهم و تاریخی برابر تدبیر فرمانده کل قوا در ۱۰ شهریور ۱۳۸۷ رخ داد و پدافند هوایی ارتش به صورت مستقل تحت عنوان قرارگاه پدافند هوایی به ماموریت های خود ادامه داد.

* قرارگاه پدافند هوایی دستاوردهای بسیاری داشته است

امیر سرتیپ صباحی‌فرد با بیان اینکه قرارگاه پدافند هوایی دستاوردهای بسیاری داشته است، خاطرنشان کرد: این قرارگاه در آن زمان دوگونه کار می‌کرد، یعنی هم به صورت یک قرارگاه فعالیت داشت و هم کار یک نیرو را انجام می داد. نیروی پدافند هوایی ارتش اکنون به عنوان یکی از نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران فعالیت دارد و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) نیز وجود داشته و به کار خود ادامه می‌دهد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در پاسخ به سوالی درباره تاثیر هوا و فضای امن در اقتصاد کشور بیان داشت: نباید فراموش کنیم که در هشت سال دفاع مقدس به‌ویژه در شهرهای مرز چه اتفاقاتی رخ می‌داد. آیا می‌شد در آن شهرها سرمایه گذاری کرد و رشد اقتصادی داشت؟ این اتفاق به سایر شهرها که از آن‌ها فاصله داشت نیز سرایت کرده بود.

* ایکائو اعلام کرد آسمان ایران، امن‌ترین آسمان غرب آسیاست

وی ادامه داد: اکنون نیز طبق اعلام سازمان بین‌المللی هوانوردی(ایکائو) آسمان کشورمان اکنون امن‌ترین آسمان غرب آسیاست. البته این موضوع چندین سال است که اعلام شده و آن‌گونه که اعلام شده فضای آسمان ایران اسلامی در غرب آسیا، امن‌ترین آسمان این منطقه است.

امیر سرتیپ صباحی‌فرد با بیان اینکه پس از اعلام امنیت بالای آسمان ایران در غرب آسیا، تعداد پروازهای عبوری به ۳ تا ۴ برابر افزایش یافته است، تاکید کرد: هر چند این کار نیازمند افزایش فعالیت‌های پدافند هوایی بود، اما این کار را انجام دادیم و این امنیت در موضوع اقتصاد موثر است.

* نوید فرمانده پدافند هوایی ارتش به سرمایه‌گذاران در ایران

وی افزود: ما به همه افرادی که می خواهند در کشورمان کارهای اقتصادی و سرمایه‌گذاری کنند، اطمینان قلبی می‌دهم که تامین امنیت آسمان ایران اسلامی به خوبی انجام می شود و هر کاری اقتصادی که می‌خواهند انجام بدهند.

* تغییرات پدافند هوایی ارتش برای ایجاد چابکی صورت گرفت

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در پاسخ به سوالی درباره تغییرات انجام شده در این نیرو گفت: تغییرات باعث ایجاد پویایی، تحرک و چابکی  در همه بخش ها می‌شود. در نیروی پدافند هوایی نیز این اتفاق رخ داد.

وی ادامه داد: سابقه پدافند هوایی ارتش در کشورمان به یک قرن قبل باز می‌گردد. اما به مرور زمان دستخوش تغییرات بسیاری شده و ایجاد تغییرات رخ داده در پدافند هوایی ضرورت داشت تا به یک پدافند هوایی سریع و چابک برسیم.

* نقش پدافند هوایی ارتش و پدافند هوافضای سپاه در ایجاد سد امن دفاع از کشور

امیر سرتیپ صباحی‌فرد با اشاره به جایگاه نیروی پدافند هوایی ارتش در میان نیروهای چهارگانه اظهارداشت: ما در میان نیروهای چهارگانه پس از نیروی زمینی ارتش، پدافند هوایی ارتش دومین نیرو از نظر سلسله مراتب است. البته اکنون شرایط فرقی نکرده و همه یگان‌های پدافندی در سراسر کشور تحت کنترل شبکه یکپارچه پدافند هوایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) هستند.

وی با بیان اینکه ما در حال حاضر دو پدافند محکم و مقتدر در کشور داریم؛ یکی نیروی قدرتمند پدافند هوایی ارتش و دیگری پدافند مقتدر هوافضای سپاه پاسداران، تاکید کرد: ما یک ماموریت واحد را با قدرت بیشتری انجام می‌دهیم. تعداد سامانه های پدافند هوایی ارتش و پدافند هوافضای سپاه پاسداران باعث تبدیل پدافند هوایی کشور را به یک سد محکم در مقابل تهاجم احتمالی دشمن تبدیل کرده است.

* آخرین اخبار از سامانه باور ۳۷۳

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش درباره آخرین وضعیت سامانه باور ۳۷۳ گفت: همه تجهیزاتی که در راستای ماموریت خود در اختیار داریم، همگی بومی بوده و سامانه باور ۳۷۳ نیز از این قاعده مستثنی نیست. ما از طریق اجرای یک کار علمی پیچیده با همکاری نیروی پدافند هوایی ارتش، دانشگاه ها و وزارت دفاع به سامانه قدرتمند باور ۳۷۳ دست پیداکردیم.

وی ادامه داد: دانشمندان ما به این رسیده اند که تجهیزات خودمان را براساس تهدیدات بروزرسانی کنیم، این اتفاق در باور ۳۷۳ نیز رخ داده است. هنگام رونمایی باور ۳۷۳ برد درگیری این سامانه به میزان کنونی نبود.

* تست نهایی سامانه باور ۳۷۳ در روزهای آینده انجام می‌شود

امیر سرتیپ صباحی‌فرد با بیان اینکه دشمنان فرامنطقه‌ای ما هر از گاهی اظهاراتی را مطرح می‌کنند که با واقعیت فاصله بسیاری دارد، تصریح کرد: ما با توجه به این اظهارات، تهدیدات خودمان را جلوتر از این سخنان برده‌ایم. یکی از سخنان دشمنان فرامنطقه‌ای ما این است که دیگر نیاز نداریم تا به آسمان ایران نزدیک شویم بلکه از راه دور اقدامات خود را انجام می‌دهیم.

وی افزود: اکنون قدرت موشکی باور ۳۷۳ به جایی رسیده که قادر است فراتر از مرزهای ما هواپیماهای آن‌ها را شکار کرده و به قلب‌های سیاه آن‌ها شلیک کند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش همه تست‌های اولیه سامانه باور ۳۷۳ را با موفقیت پشت سر گذاشته‌ایم، بیان داشت: تست نهایی این سامانه در روزهای آینده انجام می شود و برد آن را به بالای ۳۰۰ کیلومتر می‌رسانیم.

امیر سرتیپ صباحی‌فرد گفت: همه سامانه‌های پدافندی ما در لبه فناوری دنیا هستند و باور ۳۷۳ گل سرسبد آن‌هاست که اکنون در مدار قرار دارد. پس از این تست نیز مجدداً با تغییرات اساسی و پیشرفته‌تر از تهدیدات روز وارد شبکه پدافند هوایی می‌شود.

* رژیم منحوس صهیونیستی حرفی برای گفتن ندارد

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به اظهارات صهیونیست‌ها تصریح کرد: رژیم منحوس اشغالگر مجبور است این اظهارات را مطرح کند تا اذهان عمومی خود را قانع کند. خودش هم می داند که در دنیا حرفی برای گفتن ندارد و مانند یک طبل توخالی است.

وی ادامه داد: جنگ های ۲۲ و ۳۳ روزه را هیچ‌کس از یاد نخواهد برد. آغازگر این جنگ‌ها این رژیم اشغالگر بود که زورش فقط به مردم مظلوم و بی‌دفاع و زنان و بچه‌ها می‌رسد، اما خاتمه این جنگ با افتضاح و سرافکندگی بود. صهیونیست‌ها برای پایان‌دادن به این جنگ‌ها، دیگران را وارد میدان می‌کرد که دیگر بس است و بیایید آتش‌بس اعلام کنید.

امیر سرتیپ صباحی‌فرد، اظهارات صهیونیست‌ها در تهدید ایران را فقط یک بلوف اعلام کرد.

* هشدار جدی فرمانده پدافند هوایی ارتش به صهیونیست‌ها

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه گنبد آهنین این رژیم هم مانع موشک‌هایی که به سمت آن پرتاب می‌شود، نیست، تاکید کرد: خود ملت آن‌ها و همه دنیا نیز از آن آگاه است.

وی در پایان افزود: پدافند هوایی کشور قدرتمند ایران اسلامی، پدافندی است که با حرف‌های این رژیم منحوس قابل قیاس نیست. این رژیم چنین حماقتی نکرده و نخواهد کرد. اما، هشدار جدی من این است که اگر می‌خواهد چنین حماقتی انجام بدهد و عمر کوتاه منحوس خود را از این کوتاه‌تر بکند، این گوی و میدان.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • FR ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
  11 5
  خیره
  • کلیم IR ۱۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   8 9
   هنوز تست نشده که این همه سال دارین قمپوز در میکنین باهاش؟
 • IR ۱۷:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
  24 5
  عالی
 • IR ۱۷:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
  23 17
  چند ساله سر کاریم پس. خدا کنه این سری دیگه راست باشه.
  • IR ۱۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
   15 12
   فرق 20 بار تست و ساخته شدن هنوز نمیدونی ؟ خمیر دندون نیست فشار بدی بیاد بیرون باید هزاران شرایط تست کنن اسرایل امریکا نیست بسازه تازه بفهمه اصلا کار نمیکنه
  • IR ۲۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
   10 5
   نادانی که فکر میکنی سرکار هستی بدان برای یک سامانه ضد هوایی چندین نوع موشک طراحی میکنند تا بتواند با پرنده ها در فاصله های مختلف درگیر شود. این موشک امکان درگیری با اهداف در 300کیلومنری است که ازمایش میشود. قبلا موشک های با برد کمتر را ازمایش کرده اند
  • ایرانی IR ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   6 4
   ترکیه با نیروی نظامی قوی ترکیه یک پهپاد داره ان هم تمام قطعاتش خارجی حتی طراحی بدنه اش از خارج وارد شده
 • IR ۱۷:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
  9 5
  موشک هایی طراحی کنید که بتونن به شکل هوشمندانه یک مانور پدافندی علیه سیستم های شناسایی و آتش دشمن اجرا کنند. میدونم طراحی چنین هوش مصنوعی نیاز به هزاران تحقیق، پژوهش و مستندات داره ولی این راهیست که خودمون شروعش کردیم و توقفی نداره.
  • IR ۱۷:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
   1 4
   ارزانترین مسیر طراحی پیشرانه های پرسرعت تر هست؛ مانورپذیر کردن یعنی داشتن باله روی بدنه برای تغییر و اصلاح مسیر که روی رادار گریزی تاثیر داره. اینکه یک موشک بتونه با نزدیک شده یک موشک پدافندی، مانور اجرا کنه تا وارد تور و تله سیستم های دشمن نشه و بخوایم همچنان خوداتکا و به قول جدیدی ها هوشمند باشه خوب باید یک رادار بگذاریم داخل خود موشک! بعد از آن باید موشک خودش مسیر رو بدون ارتباط با خودی اصلاح کنه یعنی ژیروسکوپ و GPS باید برای موشک بگذاریم! خوب این موشک رو سنگین و پرهزینه میکنه. راستش من ترجیح میدم این مانور روی یک جنگنده کار بشه تا با زدن یک کلید، مانور رو خلبان خودکار اجرا کنه و من هنوز جنگنده رو داشته باشم. نه موشکی که باید شلیکش کنم و بعد فراموشش کنم!
 • IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
  15 7
  سرعت موشک را آنقدر افزایش دهید که حتی پس از شناسایی با رادار هم قابل انهدام نباشند.
 • IR ۱۷:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
  7 14
  باور خوبه ولی ۴ گردان s400 محض احتیاط بخرید هر گردانش ۵۰۰ میلیون دلار
  • DE ۱۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
   15 4
   کدوم اس ۴۰۰ همون بنجول های روسی که در حمله به کریمه هیماریس امریکایی یک راکت معمولی بود رو نتونست رهگیری کنه و از بین ببرتش چه برسه به موشک بالستیک با سرعت بالا سلاح های روسی توانایی رهگیری ندارن سیستم هاشون قدیمیه نه پهپاد میتونه بزنه نه موشک به جای دو میلیارد دلار هزینه برای سامانه بنجول برای نیروی هوایی کاریی کنیم واقعا فرسوده هست تا بتونیم موتور توربوفن رو بومی کنیم
  • IR ۲۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
   0 1
   تکنولوژی موتور توربو فن هم خوبه ولی پاتریوت هر گردانش یک میلیارد دلار و تاد هم هر گردانش سه میلیارد دلاره s400 خوبیش اینه می توانیم مهندسی معکوسش کنیم
  • US ۲۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
   4 4
   رادار معراج ۴ نتوانست f22 را رهگیری نماید این رادار باید تقویت شود
  • DE ۲۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
   0 1
   برای رهگیری راکت از سامانه برد بلند استفاده نمی شود از سامانه ای مشابه گنبد آهنین باید روسیه استفاده کند
  • IR ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
   2 0
   شمایی که میگی دوره جنگنده تموم شده پس چرا این همه کشورها دنبال خرید جنگنده به روز هستن مگه میشه با پهباد به رهگیری جنگنده دشمنی رفت که در ارتفاع خیلی زیاد به حریم هوایی کشور وارد میشه حرفی میزنی آدم شاخ در میاره تازه ترکیه هنوز با اون نیروی هوایی قوی باز هم به آمریکا سر خرید دوباره اف ۱۶ التماس میکنه
 • رضا DE ۱۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
  8 3
  اخه سرمایه گذاری چه ربطی به امنیت اسمان داره؟؟ سرمایع گذاری نیاز به اعتبار و فضایه سالم داره و البته نداشتن سره جنگ با تمام دنیا..
 • مهدی IR ۱۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
  6 6
  منظورش اینه که ورژن جدید ۳۰۰ کیلومتری تست نهایی میشه و الا ورژن ۲۰۰ کیلومتری چند ساله که تحویل شده
  • IR ۲۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
   1 4
   ورژن 200 کیلومتری که حدود 2 سال قبل با رفتن سردار باقری در سوریه مستقر کردن
 • FI ۲۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
  6 8
  پدافند هوایی ایران باید به جایی برسه که الگوی کشورهای بیچاره اروپایی باشه
 • مهرداد IR ۲۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
  7 3
  به شرکتهای خصوصی اجازه فعالیت در زمینه ساخت سلاح بدون محدویت داده شود
  • IR ۰۶:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   3 1
   شرکت ها خصوصی یعنی هزینه چند ده برابری! و افه و ...! بهتر است در زمینه جنگ افزار خصوصی نشود،تا بعدا خروجی مثل امریکا دریافت نشود!
 • IR ۲۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
  1 1
  برنامه ای برای فرار موشک از دست موشک های پدافند دشمن داشته باشید
 • IR ۰۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
  4 5
  بابا بفکر آواکس و یک نیروی هوایی قدرتمند باشید فردا که با ترکیه یا پاکستان یا عربها جنگ شد همه این پدافندها رو با پهپاد بایرکتار یا آکینجی میزنن
 • IR ۰۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
  1 0
  ارتش معناش میشه نیروی زمینی اونوقت پدافند هوایی ارتش یعنی پدافند هوایی نیروی زمینی!!تنها کشوری هستیم که به لاتین مینویسیم IRI AirForce و به فارسی میگیم نیروی هوایی ارتش!!!
 • م IR ۰۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
  9 6
  هواپیمای اف 35 اسرائیل و آمریکا توی سوریه بمباران میکنند اونوقت سامانه موشکی ایران و سوریه حتی روسیه کاری نکردن و نمیتونن شناسایی کنند چون هواپیمای دشمن رادارگریز هستند
  • صادق IR ۱۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   2 3
   جناب مثل اینکه خیلی از دنیا عقبی هواپیماهای رژیم موقت اسرائیل از فضای خود اسرائیل و از راه دور اقدام به شلیک موشک میکنن ضمن اینکه ایران پدافند هوایی در سوریه نداره و روسیه هم بدلایل متعدد از جمله حضور تعدا قابل توجهی روس تبار در فلسطین اشغالی با آنها کج دار و مریز رفتار میکنه ولی خیلی زود روسیه ناچار به انتخاب خواهد شد همانطور که در مورد آژانس یهود اتفاق افتاد و ایران هم چراغ خاموش در حال گسترش تور پدافندی خود از لبنا تا یمن است.
  • رحمت عیدی IR ۰۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
   1 0
   دوست عزیز در سوریه جنگنده f35 اسقاطیلی توسط سامانه s200سوری که ارتقاء یافته بود رهگیری و مورد اصابت قرار گرفت منتها کاملا منهدم نشد و سقوط نکرد و توانست خود را به نزدیکترین فرودگاه در اسقاطیل برساند ولی آسیب شدیدی دید، اما طبق معمول سیاست ارتش اسقاطیل بایکوت خبری بود و سوریه و ایران هم با تعجب اخبار مربوطه را بطور عمومی منتشر نکردند کاری که با بسیاری از اتفاقات اینچنینی کردند به هرحال اساطیل و آمریکا و آنهایی که باید بدانند میدانند و دقیقا به همین خاطر و چند اتفاق دیگر شبیه این هیچگاه اسقاطیل جنگنده هایش را داخل حریم هوایی سوریه وارد نکرد و از حملات دور ایستا بجای حملات عمقی استفاده میکند،در فضای رسانه و هالیوود است که محصولات نظامی غربی شکست ناپذیر است و ایضا ذهن مخاطبان مسحور شده تبلیغات و عملیات روانی رسانه وگر نه در میدان وضع 180 درجه فرق میکند
  • حمید IR ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
   0 0
   اسراییل از داخل خاک خودش اقدام به شلیک موشک هوا به زمین می‌کنه بعد شلیک هم جنگنده های فرار میکنند تنش به باور ما نخورده
 • IR ۱۵:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۰
  0 1
  یک سیستم بیشتر ازش درست نشده
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  0 1
  شما فقط هشدار میدین اسراییل فقط عمل میکنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس