کد خبر 1409600
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹
مخالفت طوایف و عشایر سوریه با اشغالگری آمریکا و ترکیه

طوایف و عشایر دره فرات در شهر موحسن در حومه دیر الزور در شرق سوریه با تاکید براهمیت انسجام ملی برای حفظ مردم وسرزمین های سوریه تاکید کردند.

به گزارش مشرق ازخبرگزاری سوریه، در بیانیه پایانی این گردهمایی که با حضور جمع کثیری از شیوخ و بزرگان طوایف و مسئولان محلی دره فرات برگزار شد، شرکت کنندگان با تاکید بر وحدت ملی خواستار مقابله با هرگونه تلاش تجاوزکارانه و تفرقه‌انگیز شدند و بر حاکمیت دولت سوریه بر کل سرزمین‌های خاک این کشور و قرار گرفتن در یک صف واحد برای حمایت از ارتش سوریه در مقابله با تروریسم تکفیری و گروههای جدایی طلب و بیرون راندن اشغالگران و مقابله با هرگونه تجاوزات علیه سوریه شدند.  

این بیانیه بر حمایت از مقاومت مردمی و حمایت از ارتش و باز گرداندن کامل «الجزیره» به حاکمیت سوریه و به رسمیت نشناختن کسانی که از سوی اشغالگران آمریکایی و ترکیه به عنوان شیوخ عشایر برای بی‌اعتبار کردن طوایف ملی اصیل منصوب شده بودند، تاکید شد.  

شیخ «فواز الوکاع» شیخ طایفه البوخابور به سانا گفت که این گردهمایی نمایندگی تمامی طوایف و عشایر دره فرات در استان دیرالزور است و همه مخالف نقشه‌ها و مزدوران اشغالگران آمریکایی هستند. ما همه طرفدار یکپارچگی خاک سوریه هستیم و از همه کسانی که با اشغالگران آمریکایی یا شبه نظامیان «قسد» سر و کار دارند می‌خواهیم به عقل خود رجوع کنند و از فرصت عفو و حل و فصل همه جانبه که از سوی «بشار اسد» رئیس جمهور اعطا شده است استفاده کنند.  

شیخ الوکاع افزود:پروژه تجزیه [کشور سوریه] مورد نظر آمریکا، شکست خورده است زیرا پیروزی و آزادی در راه است و اشغالگران آمریکایی به برکت دلاوری‌های ارتش ما به رهبری «بشار اسد» از سرزمین ما بیرون رانده خواهند شد و سر تا سر سوریه یکپارچه و متحد باقی خواهد ماند.  

همچنین شیخ «عبدالکریم الدندل» از پیروزی‌های بزرگ ارتش سوریه در جنگ علیه تروریسم و ‌حامیان آن ابراز افتخار و غرور کرد و افزود که مردم استان (دیر الزور) به یکپارچگی خاک سوریه و گزینه‌های ملی پایبند هستند.  

وی افزود: این گردهمایی فرصتی برای هم افزایی تلاش‌ها با هدف بازگشت همه فریب خوردگان و منحرف شدگان به آغوش میهن است و مشارکت در تکمیل مسیر پیروزی و بازسازی آنچه توسط تروریست ها ویران شده است، می‌باشد.  

«هاشم السلطان» شیخ طایفه «ابو عزالدین» با اشاره به اینکه این گردهمایی پیامی به تمام جهان است که بر انسجام مردم کشور تحت رهبری «بشار اسد» رئیس جمهور تاکید دارد، افزود:قبایل و عشایر دره فرات هیچ گونه اشغالگری را نمی‌پذیرند وتاریخ گواه است که این سرزمین در گذشته تمام متجاوزان و اشغالگران را بیرون رانده است و فرزندانش به بیرون راندن اشغالگران آمریکایی و ترکیه ادامه خواهند داد.  

«خالد الاحمد» شیخ طایفه «ابوحسن» بااشاره به اینکه فرزندان قبایل وعشایر دیرالزور وسوریه به طور کلی حامی و در صف ارتش سوریه به رهبری «بشار اسد» هستند، گفت:از فرزندان قبایل و عشایر می‌خواهیم که برای تکمیل پیروزی بر تروریسم وپاکسازی سرزمین سوریه از لوث آن به صفوف ارتش سوریه بپیوندند و اطمینان داریم که مردم سوریه ادامه اشغالگری را نمی‌پذیرند و پرچم جمهوری عربی سوریه به زودی بر سر تا سر خاک این کشور  برافراشته خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس