وقوع چند انفجار شدید در اطراف پایگاه آمریکا در شرق سوریه

برخی منابع خبری از وقوع چند انفجار شدید در اطراف پایگاه ارتش آمریکا در کنار حوزه نفتی "الجبسه" در شرق سوریه همزمان با تمرین های نظامی نیروهای آمریکایی با شبه نظامیان مسلح وابسته به آمریکا خبر دادند.

به گزارش مشرق، منابع محلی در ریف استان الحسکه اعلام کردند: "انفجارهای شدیدی بامداد سه شنبه در انبارهای سلاح در اطراف پایگاه آمریکا در کنار حوزه نفتی الجبسه در شهر الشدادی در جنوب استان الحسکه روی داد."

این منابع افزودند: "این انفجارها همزمان با شلیک گلوله های منور از سوی ائتلاف تحت سرکردگی اشغالگران آمریکایی در جریان یک تمرین نظامی در داخل پایگاه یاد شده روی داد که یکی از بزرگترین پایگاههای آمریکا در منطقه جزیره سوریه به شمار می رود."

به گفته این منابع، "به محض وقوع این انفجارها، آسمان شهر الشدادی شاهد پرواز گسترده پهپادای آمریکا بود و صدای آژیر خودروهای آتش نشان و آمبولانس شنیده شد و ستوی از دود غلیط به آسمان بلند شد."

برپایه این گزارش، به گفته این منابع مشخص نشده است که انفجارها ناشی از حمله ای مسلحانه یا اشتباهی در جریان تمرین های نظامی بوده است و هیچ اطلاعاتی درباره تلفات احتمالی نیز در دست نیست.

این درحالی است که پیش از این نیز، فرمانده نیروهای ائتلاف تحت سرکردگی آمریکا از اصابت چند موشک به بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در کنار حوزه نفتی "العمر" در شرق سوریه خبر داده بود.

این فرماندهی گفته بود که این حمله تلفاتی نداشته است.

منابع خبری درباره انفجار در پایگاه آمریکا در کنار حوزه نفتی العمر به نقل از منابع محلی خود اعلام کرده بود که صدای چند انفجار دوشنبه شب در پیرامون منطقه به گوش رسید و سپس روشن شد که محل اقامت و استراحت نظامیان ارتش آمریکا در این پایگاه مورد حمله قرار گرفته است.

این  منابع افزودند که پس از شنیده شدن صدای انفجار، آژیر خطر و آژیر آمبولانس در پیرامون این حوزه نفتی به صدا درآمد و بالگردهای ارتش اشغالگر آمریکا نیز همزمان در محل به پرواز درآمدند.

براساس گزارش رسانه ها، پایگاه آمریکا در کنار حوزه نفتی العمر بزرگترین پایگاه ارتش اشغالگر آمریکا در شرق استان دیر الزور و حوزه نفتی العمر بزرگترین حوزه نفتی سوریه است. اشغالگران آمریکایی در چند سال اخیر اقدام به سرقت منابع نفتی سوریه کرده اند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس