کد خبر 1408401
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶
مترو

مدیرعامل شرکت مترو تهران از مشاوران و دست اندرکاران طراحی و ساخت مسیر و ایستگاه های خطوط جدید خواست تا با ارائه ایده های نو و فناوری های جدید، روش‌های مرسوم فعلی را بهینه سازی کنند.

به گزارش مشرق، مسعود درستی مدیرعامل شرکت مترو تهران در نشست اخیر از سلسله سمینارهای علمی – کاربردی شرکت متروی تهران، با تقدیر از پیشرفت‌های حاصل شده طی ۴ دهه اخیر در صنعت ساخت شبکه متروی پایتخت و شیب رشد آن نسبت به صنایع دیگر گفت: از نظر مسائل اقتصادی و فنی، امروز جایگاه صنعت ساخت مترو در ایران قابل قبول به نظر می رسد؛ اما واقعیت آن است که باید از این پس متفاوت تر از آنچه در گذشته مرسوم بوده، گام برداشت و روش های نوینی  را چه از نظر ایجاد و تامین منابع مالی  برای توسعه شبکه مترو و چه از حیث فناوری های  ساخت و کاهش هزینه های مرتبط با آن در پیش گرفت.

مدیرعامل شرکت متروی تهران در ادامه افزود: به نظر می رسد در شرایط حال حاضر، باید به مشاوران طراحی خطوط جدید شبکه مترو این اجازه را داد تا با ارائه ایده‌هایی نو و پیشنهادهای جدید، نسبت به بهینه سازی روش های مرسوم فعلی اقدام نمایند؛ این امر می تواند هم در حوزه طراحی و ساخت مسیر و ایستگاه ها رخ دهد و هم در حیطه مصالحی که استفاده می شود. در صورت رخ دادن چنین اتفاق مهمی، سازمان‌ها و شرکت های قطار شهری سایر کلانشهرهای کشور نیز متاثر از آنچه در تهران دنبال می شود، سراغ تغییرات جدید خواهند رفت و قطعاً این امر در مواردی همچون روش های اجرا، نوع مصالح و زمان اجرای طرح ها، تاثیرات خود را به مرور زمان نشان خواهد داد.

بنا براعلام روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری  تهران و حومه (مترو)، مهندس درستی در بخش پایانی صحبت های خود، ضمن تاکید مجدد بر لزوم بازنگری در حوزه مهندسی صنعت طراحی و ساخت خطوط جدید که در وهله نخست تغییر نگرش‌ها و ایده‌های مشاوران مربوطه را طلب می کند، استفاده حداکثری از ظرفیت دانشگاه ها و جامعه علمی کشور برای حل مسائل کلیدی صنعت مترو و باز شدن بیشتر پای دانشگاهیان به موضوعات این حوزه را خواستار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • هوشنگ IR ۱۴:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
    0 0
    شما را به خدا ایستگاه بیمه را به تهرانسر بلوار اصلی بلوار لاله میدان کمال الملک نفت جنوبی متصل کنین ما انجا قوم خیش داریم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس