جهاد اسلامی

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران گفت: در سال ۲۰۲۱ میلادی مقاومت فلسطین مقاومت خود را برابر رژیم صهیونیستی به نام «سیف‌القدس» آغاز کرد که این جنگ باعث نابودی آرزوهای رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش مشرق، «ناصر ابو شریف»،  نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز (۲۱ مرداد) تهران با اشاره به اینکه در سالگرد شهادت حضرت امام حسین (ع)و انقلابش، ملت فلسطین نبرد بسیار بزرگی را با رژیم صهیونیستی انجام داد، گفت: در سال ۱۹۶۷ میلادی رژیم صهیونیستی نبردی را علیه چهار کشور عربی آغاز کرد و توانست جولان کرانه باختری نوار غزه و صحرای سینای مصر را اشغال کند.

ابوشریف افزود: اما پس از آن بود که  ملت فلسطین انتفاضه خود را آغاز کردند و در انتفاضه اول وحدت خود را به نمایش گذاشتند و انقلاب خود را انجام دادند و توانستند هیبت این رژیم اشغالگر را بشکنند.

وی افزود: در انتفاضه دوم مردم فلسطین توانستند رعب و وحشت را به دل رژیم وارد کنند بگونه‌ای که این رژیم مجبور شد خود را در دیوار حائل محاصره کند و همچنین مجبور شد در سال ۲۰۰۰ میلادی از لبنان و در سال ۲۰۰۵ میلادی از غزه خارج شود.

وی در ادامه گفت: همانطور که عرض کردم در سال ۲۰۰۲ میلادی رژیم صهیونیستی مجبور شد خودش را محاصره کند به این صورت که دیواری به نام دیوار حائل را به دور خودش کشید. در سال ۲۰۰۶ میلادی وارد جنگ با حزب الله شد که هدف از آن تحقق طرح خاورمیانه جدید بود، اما در برابر مقاومت اسلامی لبنان با شکست مواجه شد و پس از ۳۳ روز نبرد مجبور شد شکست را بپذیرد و از این جنگ خارج شود.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران در ادامه با اشاره به اینکه پس از آن رژیم صهیونیستی وارد چند جنگ علیه نوار غزه شد، افزود: نوار غزه ای که به ظاهر مساحت آن کوچک است، اما اراده اش وحدت مردمش و قدرتش بسیار بزرگ است. در سال ۲۰۰۸ اولین جنگ بود. پس از آن در ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ اما در تمام این جنگ ها با شکست مواجه شد و هیچیک از اهدافش محقق نشد.

وی تصریح کرد: در سال ۲۰۲۱ میلادی مقاومت فلسطین مقاومت خود را در برابر رژیم صهیونیستی آغاز کرد که نام آن «سیف‌القدس» بود. این جنگ باعث شد آرزوی رژیم صهیونیستی به باد رود و نابود شود. حتی رهبران صهیونیستی نیز به این مسئله باور دارند و به آن اعتراف کردند. مانند «ایهود باراک» که مقاله ای نوشت و در آن آرزو کرد که ای کاش رژیم صهیونیستی بتواند ۸۰ سال دوام بیاورد. همچنین نتانیاهو، بنت و گانتس، همه اعتراف کرده اند که رژیم صهیونیستی در آستانه پایان خود قرار دارد.

ابوشریف تاکید کرد: در واقع نبرد سیف‌القدس باعث وحدت میان تمام گروه های فلسطینی شد. بویژه که رژیم صهیونیستی همواره تلاش کرد که مردم فلسطین را تجزیه کند و بین آنان تفرقه اندازد اما خوشبختانه این نبرد موجب وحدت مردم فلسطین شد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران ادامه داد: جنبش جهاد اسلامی فلسطین پس از پایان نبرد سیف القدس کار پیشرفت کرانه باختری را آغاز کرد. کرانه باختری یکی از مهمترین صحنه های مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی است.

ابوشریف تصریح کرد: جنبش جهاد فلسطین با تمام امکاناتش به تقویت کرانه باختری در زمینه نظامی پرداخت. خوشبختانه این تلاش ها ثمر داد و گردان جنین تشکیل شد که این گردان به تدریج به سایر مناطق گسترش یافت و اینگونه بود که رژیم صهیونیستی در برابر جنبش جهاد اسلامی فلسطین دچار جنون شد و این رژیم را در تمام سطوح نظامی و امنیتی تحت فشار قرار داد و اقدام به بازداشت اعضای آن کرد.

ابوشریف اضافه کرد: رژیم صهیونسیتی از میانجی گری مصر سوء استفاده کرد تا به این جنگ پایان دهد و یکی از قهرمانان جنبش فلسطین را به شهادت برساند و در نهایت در جنگ اخیر رژیم صهیونیستی مجبور به مذاکره برای پایان جنگ شد.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ اخیر فقط جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنگ شرکت کرد و به تنهایی توانست دشمن را بترساند و کاری کند که دشمن صهیونیستی مجبور شود نصف فلسطین را ببندد. تمام اینها نشانه ضعف، نا امیدی و ترس دشمن است و زمینه پیروزی‌های آینده خواهد بود.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران افزود: تمام این پیروزی‌ها مگر با حمایت جمهوری اسلامی ایران حاصل نمی‌شد. ایران تنها کشوری است که از مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان حمایت کرده و می‌کند.

وی در پایان ضمن تشکر از حمایت کردم ایران از مردم فلسطین گفت: از شما مردم ایران و دولت ایران و رهبر ایران هم تقدیر می‌کنم که همواره حامی مردم فلسطین بوده‌اید. به شما وعده می‌دهم در اینده نزدیک در قدس شریف پس از پاک شدن از لوث وجود صهیونیست‌های غاصب نماز خواهیم خواند.

ابوشریف اضافه کرد: رژیم صهیونسیتی از میانجی‌گری مصر سوء استفاده کرد تا به این جنگ پایان دهد و یکی از قهرمانان جنبش فلسطین را به شهادت برساند و در نهایت در جنگ اخیر رژیم صهیونیستی مجبور به مذاکره برای پایان جنگ شد.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ اخیر فقط جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنگ شرکت کرد و به تنهایی توانست دشمن را بترساند و کاری کند که دشمن صهیونیستی مجبور شود نصف فلسطین را ببندد. تمام اینها نشانه ضعف، نا امیدی و ترس دشمن است و زمینه پیروزی‌های آینده خواهد بود.

 در ایران افزود: تمام این پیروزی‌ها مگر با حمایت جمهوری اسلامی ایران حاصل نمی‌شد. ایران تنها کشوری است که از مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان حمایت کرده و می‌کند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پایان ضمن تشکر از حمایت کردم ایران از مردم فلسطین گفت: از شما مردم ایران و دولت ایران و رهبر ایران هم تقدیر می‌کنم که همواره حامی مردم فلسطین بوده‌اید. به شما وعده می‌دهم در آینده نزدیک در قدس شریف پس از پاک شدن از لوث وجود صهیونیست‌های غاصب نماز خواهیم خواند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  1 1
  ما که چیزی ندیدیم
 • CN ۲۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  1 2
  تکرار مکررات!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس