رئیس‌جمهور با نمایندگان مجلس کرمان،‌ سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد دیدار می‌کند

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: آیت‌الله رئیسی روز پنج‌شنبه هفته جاری با مجمع نمایندگان استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد دیدار و گفت‌‍وگو خواهد داشت.

به گزارش مشرق، سید محمد حسینی، معاون امور مجلس رئیس جمهور با تاکید بر اهتمام آیت الله رئیسی بر تعامل و همگرایی سازنده با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: رئیس جمهور با برگزاری دهمین نشست مجمع استانی، عملا در یکسال گذشته با تمام مجامع استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بصورت حضوری دیدار و از نزدیک در جریان دیدگاه ها، پیشنهادها، نقدها و نظرات آنان قرار گرفت.  

معاون امور مجلس رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دیدار رئیس جمهور با تمامی نمایندگان مجلس در این مدت در حالی است که معاون اول و معاون اجرائی رئیس جمهور در قالب ۲۰ دیدار با مجامع استان با ۱۹۶ نماینده دیدار و بصورت انفرادی نیز با ۱۱۰ نماینده دیدار داشتند.

حسینی افزود: در دوره زمانی دولت سیزدهم، همچنین وزرای دولت ۱۵۲ مورد با مجامع استانی،‌۲۳۹  دیدار با کمیسیون ها و ۶۴ دیدار با فراکسیون ها داشتند و براساس ابتکار جدید دولت مردمی، ۲۵۲ بار  نیز در روزهای دوشنبه با حضور در مجلس و دفتر دولت با نمایندگان دیدار و گفت و گو داشته اند.  در این بازه زمانی همچنین معاونین پارلمانی وزرا و دستگاه های اجرایی نیز هزار و ۷۷ مورد در صحن مجلس حضور و با نمایندگان تعامل داشتند که بیش از دو برابر دولت قبل است.

معاون رئیس جمهور در ادامه با اشاره به سفرهای استانی آیت الله رئیسی گفت با انجام سفر استانی به کرمان در هفته آینده، دولت در سال نخست خود به تمام استان‌های کشور سفر کرده است که این میزان سفر و حجم دیدارها و مصوبات راهبردی و عزم دولت برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام اولویت دار نشان از اراده بلند دولت مردمی برای تبدیل کشور به یک کارگاه بزرگ عمرانی و توسعه متوازن استان های کشور هست.  

حسینی همچنین درباره نشست رئیس جمهور با مجمع نمایندگان استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در هفته جاری اظهارداشت: آیت الله رئیسی در این جلسه بر ضرورت و اهمیت تقویت نشاط، روحیه جهادی و امید آفرینی در سطح جامعه بعنوان یکی از راهبرهای رهبری معظم تاکید و به نمایندگان یادآور شد که شما را دلسوز و دغدغه مند می دانم ولی باید تلاش کرد از سخنان و اقداماتی که مردم را مایوس می کند پرهیز کرد و باید با برنامه و در عمل مردم احساس کنند که دولت و مجلس صادقانه بدنبال رفع مشکلات هستند.

حسینی درخصوص اهم مسائل مطرح شده در جلسه مجمع نمایندگان استان های خراسان رضوی، ‌شمالی و جنوبی گفت: در این جلسه نمایندگان طی سخنانی دیدگاه‌های خود در موضوعات ملی ،‌استانی و حوزه  انتخابیه را بیان کردند و رئیس جمهور چنین نشست‌هایی را منشاء تصمیم سازی و تصمیم گیری های اساسی دانست.

حسینی گفت: رئیس جمهور عدالت را محور اصلی اقدامات دولت مردمی توصیف کرد و بر اهتمام دولت بر اتمام پروژه های نیمه تمام اولویت‌دار که در سراسر کشور گسترده است تاکید کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور مواردی که نمایندگان مطرح کرده بودند را مورد اشاره قرار داد و بر پیگیری آن بر اساس اولویت تاکید کرد.

وی افزود: در این دیدار نمایندگان استان های خراسان رضوی،‌شمالی و جنوبی در سخنانی با تقدیر از رویکرد و دیدگاه ها و تصمیمات شجاعانه آیت الله رئیسی در بخش های گوناگون از جمله توسعه روابط با کشورهای همسایه و دوست، رسیدگی به محرومین، برخورداری از روحیه مردمی و حضور در بین اقشار مختلف مردم،‌ نظرات و مطالبات خود را در حوزه های مختلف بیان کردند.

حسینی افزود: بهره‌گیری از ظرفیت معادن در منطقه، انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان، اختصاص بودجه محرومیت زدایی،‌ توجه به پروژه های نیمه تمام استان‌ها، کنترل قیمت ها، رفع مشکل مجتمع های صنعتی و تولیدی در سطح استان، تکمیل پروژه های راه آهن و راه های موصلاتی، احداث بیمارستان، توجه به مشکل کولبری در شهرهای مرزی استان، حمایت از بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی، مسکن محرومین و مناطق روستایی،‌ رسیدگی به مشکل آب،‌ آلودگی و ترافیک شهر مشهد، توجه به آزاد راه حرم تا حرم، استفاه از بانوان در مدیریت های اجرایی،‌ توجه به مشکلات عشایر، تمرکز زدایی، گسترش آبخیزداری، استفاده از انرژی خورشیدی، برخورد قاطع با محتکران و گرانفروشان،مباحث مربوط به زعفران، گلایه از حضور بانیان وضع موجود در برخی مدیریت‌ها، توجه مالکان معادن به انجام مسئولیت های اجتماعی و ضرورت تبیین اقدامات دولت از جمله محورهای اصلی بود که در این نشست توسط نمایندگان سه استان مطرح شد.

وی گفت: همچنین در این نشست استانداران این سه استان در خصوص اولویت‌های هر استان و اقدامات انجام شده، توضیحاتی ارائه کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس