تمهیدات شهرداری تهران برای جلوگیری از آب‌گرفتگی مترو

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تمهیدات شهرداری تهران برای جلوگیری از آب‌گرفتگی احتمالی ایستگاه‌های مترو خبر داد.

به گزارش مشرق، علی نصیری با اشاره به آخرین اقدامات نیروهای شهرداری تهران در امامزاده داوود اظهار کرد: اگر چه محدوده امامزاده جزء حریم شهر تهران نیست اما بنابر تأکید شهردار تهران و وظیفه انسانی، نیروهای شهرداری تهران از روز گذشته در محل حادثه مشغول به امدادرسانی و خدمترسانی هستند.

وی با اشاره به حضور ۵۰۰ نیرو از مجموعه شهرداری تهران در فرایند امدادرسانی افزود: بخش‌های مختلف از جمله تاکسیرانی، اتوبوسرانی، سازمان میادین میوه و تره بار،   سازمان بهشت زهرا(س) در محل حاضر هستند و این خدمت‌رسانی همچنان ادامه دارد.

نصیری درباره علل وقوع چنین حوادتی تصریح کرد: متاسفانه به دلیل ساخت و سازهای غیرمجاز در مسیر رودخانه‌ها، شاهد چنین حوادثی هستیم.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اظهار کرد: با توجه به شرایط، هواشناسی برای جمعه، شنبه و یکشنبه در تهران بارش شدید باران پیش بینی کرده است؛ تا سه روز آینده دستگاه‌های امدادی، خدماتی و انتظامی شهر تهران به حالت آماده‌باش هستند؛ تمهیداتی برای پیشگیری از سیل در برخی از ایستگاه‌های مترو و کارگاه‌های مترو پیش‌بینی شده است.

وی گفت: بر همین اساس ۲۲ منطقه تهران تا روز دوشنبه به صورت آماده باش خواهند بود و از شهروندان تهرانی درخواست می‌شود که از تردد در لواسان، فشم و شهرستانهای استان تهران پرهیز کنند.

نصیری با بیان اینکه برای ایستگاه‌های مترو نیز تمهیداتی پیش بینی شده است، گفت: صحبتهایی در مورد احتمال آبگرفتگی در پنج ایستگاه مترو شامل ایستگاه‌های تجریش، قائم، نوبنیاد و ... وجود داشت که بنا شد تا دوشنبه از کیسه‌های شن در اطراف ورودی این ایستگاه‌ها استفاده شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس