کد خبر 1398518
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۸
جزئیات عرضه خودرو در بورس کالای ایران

سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس باید با هماهنگی وزارت صمت انجام شود، گفت: خودروهایی که در مسیر خروج از قرعه کشی قرار دارند و تولید و عرضه آنها بیش از میزان تقاضا است، امکان عرضه در بورس را دارند.

به گزارش مشرق، امید قالیباف درباره عرضه خودرو در بورس کالای ایران، گفت: عرضه خودرو در بورس کالا در دستور کار جلسه شورای عالی بورس نبود، بلکه پیشنهاد وزیر صمت بود که در این جلسه ارائه و بررسی شد. 

وی افزود: در جلسه شورای عالی بورس و بنا به پیشنهاد وزیر صمت، مقرر شد با هماهنگی کامل وزارت صمت، خودرو در بورس کالا عرضه شود. 

قالیباف بیان داشت: در مجموع برخلاف آنچه مطرح شده، عرضه خودرو در بورس کالا از ابتدا در دستور کار جلسه شورای عالی بورس نبود و پیشنهاد وزیر صمت بود که در این جلسه ارائه شد و مصوبه‌ای نیز در این زمینه وحود نداشته که وزیر صمت آن را امضا کرده باشد. 

سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه عرضه خودرو باید با هماهنگی وزارت صمت در بورس انجام شود، گفت: خودروهایی که در مسیر خروج از قرعه کشی قرار دارند و تولید و عرضه آنها بیش از میزان تقاضا است، امکان عرضه در بورس کالا را دارند. 

وی با بیان اینکه کدام خودرو، در چه زمان و به چه شکلی در بورس عرضه شود، باید با هماهنگی وزارت صمت باشد، گفت: به عنوان نمونه اگر قرار است خودروهای شاسی بلند در بورس کالا عرضه شود، در این صورت باید همه خودروسازان شبه دولتی و خصوصی خودروهای خود را در این کلاس در بورس کالا وارد کنند. 

قالیباف با بیان اینکه بورس جای مناسبی برای عرضه کالای نهایی نیست، بیان داشت: در بورس باید نهاده‌ها و مواد اولیه عرضه شود، نه کالای مصرفی، بنابراین عرضه خودرو در بورس کالا برای وزارت صمت یک انتخاب اولویت‌دار نیست، اما در شرایط فعلی برای خودروهایی که تولید آنها بیش از تقاضا یا مساوی تقاضا است، می‌توان به عنوان یک روش دارای شفافیت و سلامت کافی استفاده شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس