جزئیات دیدار وزیر امور خارجه قطر با امیرعبداللهیان

وزیر امور خارجه در دیدار همتای قطری خود با اشاره به اهمیت روان‌سازی مراودات فعالان اقتصادی و مبادلات تجاری فی‌مابین، بر اهمیت توسعه همکاری‌ها در کشورهای منطقه برای ایجاد ثبات و امنیت تاکید کرد.

به گزارش مشرق، در دیدار حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر در روز چهارشنبه، مسائل روابط دوجانبه و منطقه‌ای مورد گفت وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این دیدار با تشکر از تلاش‌های وزیر امورخارجه قطر در زمینه توسعه روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف، سفر مقامات عالی دو کشور به دوحه و تهران را با هدف پیگیری موضوعات مختلف در روابط دانست و ضرورت پیگیری برای اجرایی شدن توافقات میان دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه با اشاره به اهمیت روان سازی مراودات فعالان اقتصادی و مبادلات تجاری فی‌مابین، به پاره ای از موانع در حوزه‌های مختلف از جمله صدور روادید، مجوز اقامت برای فعالان اقتصادی و برخی مشکلات در بخش حمل و نقل تجاری اشاره کرد و تلاش برای برطرف سازی آن را خواستار شد.

امیرعبداللهیان از حسن ضیافت و تلاش سازنده دولت قطر در برگزاری نشست اخیر گفت وگو برای رفع تحریم‌ها و همچنین حل برخی مشکلات در خصوص حضور کشورمان در جام جهانی قطر نیز تشکر و قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه همچنین در این دیدار، اهمیت توسعه همکاری‌ها در کشورهای منطقه برای ایجاد ثبات و امنیت را مورد تاکید قرار داد.

وزیر خارجه قطر نیز در این دیدار با ابلاغ سلام امیر قطر به رئیس جمهور کشورمان، ضرورت پیگیری اسناد امضاء شده و توافقات صورت گرفته در سفر مقامات عالیه دو کشور را مورد تاکید قرار داد و خواستار تلاش وزارت خارجه‌های دو کشور برای فعال سازی اسناد و توافقات شد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس