کنکور

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از ورود این کمیسیون به موضوع تخلف در کنکور تجربی خبر داد .

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به ماجرای مسائل مطرح شده درباره رشته علوم تجربی کنکور سراسری گفت: کمیسیون اصل نود به این موضوع ورود کرده و این مسئله را تا حصول نتیجه نهایی به طور جد مورد بررسی و پیگیری قرار خواهد داد.

وی افزود: دیگر نهادهای نظارتی همچون سازمان بازرسی و... باید موضوع لو رفتن سؤالات کنکور را مورد پیگیری و رسیدگی قرار دهند.

وی اظهار داشت: آنچه که مسلم است در رشته تجربی تخلف صورت گرفته و مسئولان سازمان سنجش این مسئله را پذیرفته‌اند، اما اینکه این تخلف صورت گرفته در چه سطحی است و چه اقداماتی باید برای جلوگیری از مخدوش شدن سؤالات و لو رفتن آن انجام شود، موضوعی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکلاتی که در این بحث ایجاد می‌شود، افزود: ما موظف هستیم که از حقوق همه مردم دفاع کنیم اما کسانی که به غیر از خدا کسی را ندارند، وظیفه مضاعفی را برای ما ایجاد می‌کند که تا مراقبت کنیم حقی از این افراد ضایع نشود.

نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: با توجه به اینکه مسئولان سازمان سنجش پذیرفته‌اند تخلفات و اشکالاتی صورت گرفته که سؤالات کنکور تجربی لو رفته، باید مسئولان این سازمان برای صحت کنکور تجربی و برطرف شدن اشکالات ادله لازم را بیاورند. معمولا اصل بر صحت است اما منتهی که برخلافش دلیلی اقامه نشده باشد. حال وقتی ادله‌ای اقامه شده که تخلفاتی صورت گرفته و بخشی از این تخلفات کشف و اعلام شده، لذا باید حتما متولیان امر برای صحت کنکور برگزار شده ادله‌ لازم را بیاورند و نهادهای نظارتی همچون سازمان بازرسی، حراست سازمان سنجش و... به موضوع ورود کنند.

پژمانفر خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانان ما بزرگترین سرمایه‌های کشور ما هستند و نباید آرامش روانی آنها اینگونه هم بریزد و نباید کار کنیم که برای نوجوانانی که بعضا یک تا دو سال وقت خود را صرف کرده‌اند تا رتبه خوبی را در کنکور به دست آورند، احساس یأس و ناامیدی داشته باشند و باید نگرانی‌های آنها برطرف شود.

وی افزود: ما به موضوع تخلف صورت گرفته در لو رفتن سؤالات کنکور سراسری تجربی ورود خواهیم کرد و تا آنجا پیش خواهیم رفت که یقین حاصل کنیم که همه ایرادات و اشکالات رفع شده باشد.

وی اظهار داشت: نباید به گونه‌ای عمل کنیم که احساس ناامیدی در جوانان و نوجوانان ما ایجاد شود. به هر حال باید موضوع مورد رسیدگی قرار گیرد و اگر تخلفی صورت گرفته باید با آن برخورد شود.

نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: حراست و حفاظت از سؤالات کنکور نظارت بیشتری را می‌طلبد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • کامران IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۲
  4 0
  اینا چون سهم نداشتن ورود کردن وگرنه دزدان اصلی کشور همین نمایندگان کشورن
 • IR ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۲
  0 0
  کتابای درسی رو درست کنین که جوان مردم برای گرفتن مطالب مجبور نشه کلی خرج خرید کتابای کمک اموزشی کنه
 • IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۲
  0 0
  دفعه قبل سال 1400همین شماهااون افرادبی سوادومتقلب رواجازه ندادیدآزمون مجددبدند!حدود2تا3000نفردرکنکور1400تقلبی کردندامابا لابی این افرادعمدشون دردانشگاه هاهستند...روزی همین افرادبی سوادسواراین ملت می شوندودرپزشکی که افتخارایرانیان بوده گندخواهندزد...البته تو1401تقلبی که فردقصردربره خیلی خیلی معدودبوده
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۵
  0 0
  خداوندازنمایندگانی که متقلبان سال گذشته را ماست مالی کردند ازشان نگذرد اگرجلوی آنها گرفته میشد امسال کسی جرات نمیکرد تقلب کند خود سازمان سنجش وهیئت اجرایی بافروشندگان سئوال هم دست هستند بازدیدهای بدنی الکی وبدون دستگاه خود بیانگر این مسئله است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس