جدیدترین موضع‌گیری وزیر خارجه عمان در قبال جنگ یمن

وزیر خارجه عمان امروز جمعه در جدیدترین موضع خود در خصوص جنگ یمن، گفت: ما معتقدیم که حل بحران یمن از رهگذر تشکیل دولت ملی فراگیر می گذرد.

به گزارش مشرق به نقل از «الأهرام»، «بدر البوسعیدی» وزیر خارجه عمان سخنانی را در خصوص جنگ یمن مطرح کرد. وی گفت: از دیدگاه ما تنها راه برون رفت از بحران یمن، تشکیل دولت ملی فراگیر در این کشور است.

بر اساس این گزارش، وی گفت: دولت فراگیر باید متشکل از تمامی برادران یمنی باشد. صلح در یمن یک تصمیم استراتژیک است که تنها یمنی ها آن را اتخاذ می کنند. صلح چیزی نیست که بتوان آن را از خارج به یمن تحمیل کرد.

این شخصیت عمانی در خصوص عملکرد «هانس گراندبرگ» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن، گفت: ما از طرح صلح گراندبرگ در یمن حمایت می کنیم. این یمنی ها هستند که تصمیمات سخت و شجاعانه را برای تحقق صلح اتخاذ می کنند.

البوسعیدی در عین حال از راه حل دیپلماتیک به عنوان تنها راهکار برون رفت از بحران یمن یاد کرد و گفت: مهمترین راه حل مسالمت آمیز، گفتگو و مذاکره است. ما به این راه حل پایبند هستیم و طرفهای مختلف را به آن دعوت می کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به درد و رنج ملت یمن در پی جنگ ائتلاف متجاوز سعودی علیه آن اشاره کرد و گفت: عمان معتقد است که منافع عالی یمن باید تأمین گشته و صلح در این کشور برقرار گردد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس