سردار سلامی نمایه

سردار سلامی گفت: وقتی دشمن قادر به تکمیل پروژه عظیم دولت‌سازی خود نیست، وقتی که اسرائیل در دیواره‌های عظیم بتنی دور خود محبوس شده؛ این یعنی توازن اقتدار به نفع اسلام و انقلاب اسلامی تغییر کرده است.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه که در ستاد سازمان حفاظت اطلاعات سپاه برگزار شد، طی سخنانی ضمن قدردانی و تشکر از رییس سابق سازمان حفاظت اطلاعات سپاه، گفت: انقلاب اسلامی توانسته است قلمرو نفوذ خود را به اعماق جغرافیای عالم گسترش دهد، پدیده بسط و نفوذ انقلاب اسلامی که خطرناک‌ترین و خطر آفرین‌ترین خبر و واقعیت اسلام و بشریت برای دشمن بود به فضل‌الهی از درون مجاهدت‌های سخت و طاقت فرسا و شهادت‌های بزرگ و وفاداری‌ها و مجاهدت‌های جاودان به یک واقعیت مسلّم روی زمین تبدیل شد و امروز آنچه که اتفاق افتاده است درهم‌تنیدگی این قلمرو نفوذ بین ما و دشمنان است.

وی ناکام سازی اراده و نقشه های دشمن از جمله عبور از تحریم های اقتصادی، انزوا بخشی سیاسی، نبرد اطلاعاتی، جنگ روانی، ارعاب نظامی و مسائلی از این دست را از جمله نقش آفرینی سپاه در کنار دیگر قوای نظام دانست و افزود: اعتبار قدرت به اندازه آن نیست بلکه به میزان، شدت و جغرافیای نفوذ است و این موضوع به حقیقت جاری و مورد قبول همه جهان تبدیل شده است.

فرمانده کل سپاه درهم شکستن اراده و اقتدار دشمن در توقیف کشتی «استنا ایمپرو» انگلیسی، انهدام پهپاد متجاوز راهبردی جاسوسی  آمریکا، دستگیری تفنگداران آمریکایی، حمله موشکی  به پایگاه آمریکایی عین الاسد و برخی اقدامات دیگر را از  نقش‌آفرینی‌های غرور انگیز سپاه در برابر دشمن توصیف کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: وقتی دشمن قادر به تکمیل پروژه عظیم دولت‌سازی خود نیست، وقتی که رژیم صهیونستی راهبرد از نیل تا فرات را در سر می‌پروراند اما هم اکنون در دیواره‌های عظیم بتنی دور خود محبوس شده است؛ این یعنی توازن اقتدار به نفع اسلام و انقلاب اسلامی تغییر کرده است.

سلامی یادآورشد: دشمن می‌خواهد  اعتماد به نفس را از ما بگیرد و ما را از درون تهی کند و نگاه و اعتبار خودمان را اول از چشم خودمان بیاندازد. این خطرناک‌ترین و مرموزانه‌ترین نوع تهاجم است و برای همین ما از همه فرماندهان، مسئولان و همه پاسداران می‌خواهیم  این داستان موهوم  دشمن را  ابطال کنند.

فرمانده کل سپاه افزود: نبرد اطلاعاتی، جاری‌ترین، مستمرترین، واقعی‌ترین و نزدیک‌ترین جنگی است که ما سال‌هاست در آن قرار داریم و یقینا سالیان متمادی دیگری تا اثبات کامل نظام های استکباری و غروب خورشید آنها در مغرب زمین قطعا استمرار خواهد داشت و حفاظت اطلاعات یکی از مؤثرترین ارکان و ساختارهای قدرتمند ما برای در هم شکستن اراده، آرزو و آبروی دشمن در عرصه جنگ اطلاعاتی است.

وی تاکید کرد: دشمن سپاه را نقطه شکل‌گیری همه شکست‌ها و امتداد اراده نظام برای درهم شکستن خود می‌داند و بر همین اساس است که روی این نهاد قدرتمند و مردمی متمرکز شده است.

سلامی خاطر نشان کرد: حفاظت اطلاعات ما درگیر یک رویارویی مستقیم با همه سرویس‌های مجرب و کارآزموده اطلاعاتی و امنیتی استکبار است که فروپاشی رژیم‌های بسیاری را در کارنامه پلید خود دارند و در این راه از ابزار های پیچیده و تکنیک‌های مبتکرانه، متغییر و دائما نوشونده برخوردارند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه بیشترین تجربیات موفق دشمن ما در عمل سرویس‌های اطلاعاتی اوست؛ گفت: این بخش عمل دشمن کاملا جدی و قابل اتکا است اما اگر نتوانسته اند به اعماق نقاط مختلف نیروهای مسلح راه یابند ناشی از مجاهدت ها و  تلاش‌های شبانه روزی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح و سپاه ماست که راه را بر چشمان و گوش‌های آنها بسته است.

وی حفاظت اطلاعات را متکی بر دو پدیده دانسته و افزود: پدیده اول شناخت دشمن، تکنیک‌ها، تاکتیک‌ها و ابزارهای او است که به عرصه و مبانی اطلاعاتی نیاز دارد؛ پدیده دوم شناخت استعدادهای خودی است و کار حفاظت حائل شدن در میان این دو پدیده است که اجازه ارتباط‌گیری نیروهای خودی با دشمن و دور زدن و ارتباط‌گیری دشمن با نیروهای خودی را نمی‌دهد.

سلامی در پایان با ابراز اطمینان از موفقیت دوره جدید مدیریتی سازمان حفاظت اطلاعات سپاه یادآورشد: حفاظت اطلاعات مدرن و پیشرفته حفاظت اطلاعاتی است که ابزارهای اطلاعاتی مورد نیاز خود را خودش می‌سازد و این چیزی نیست که از طریق تبادل به دست آید، عرصه این نبرد عرصه نبردهای پنهان است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 17
 • امین IR ۱۴:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۹
  8 17
  سربازان گمنام امام زمان عج که کمتر نامی از آنها می آید
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۹
  6 15
  پیشرفت داریم
 • IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۹
  0 0
  سلام دوازده هزارساله مادرمان ایران بر جنگسالارِ لشگرِ محمد ص، ژنرال قاآنیِ کبیر، سلطان میادین نبرد از اقیانوس هند تا ساحل مدیترانه و در هم کوبنده کاخ های آنکارا و دیگر لانه های نژادپرستان، کسی که شمشیر دوازده هزارسالهٔ ایران را در دست دارد و سیمرغ بر شانه اش نشسته است.
 • IR ۱۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۹
  0 0
  بزرگترین بحران حال حاضر کشور عزیز ما رخنه اطلاعاتی و امنیتی سازمانهای جاسوسی کشورهای بیگانه است. لازم است در اسرع وقت یک سازمان نوبنیاد اطلاعاتی و ضد جاسوسی مخفی با قدرت سازماندهی کرد که بر ارکان اطلاعاتی کشور نظارت و کنترل کامل داشته باشد.
 • احسان معتمدی IR ۲۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۹
  0 0
  حرکت جهان با نور خدای متعال که در وجود حضرت امام زمان نورانی است همه عالم را فراگرفته است هرچند خیلی ها تمسخر میکنند ولی آنچه که که حقیقت است این است که نور امام زمان در حال فراگیری است و اسلام و قرآن راهی جز پیروزی و جهان دیگر از دست ظالمان به ستوه آمده جانوران و گیاهان و اشیا هم و بدون شک اگر همه ما مسلمانان ایران همدلی و رفقا و کمک به همنوع و پیروی از خط امیرالمومنین را سرلوحه قرار دهیم موفقیت مانند باران از همه جا به ما روی خواهد آورد
 • IR ۲۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۹
  0 0
  العجل یا مهدی ______ اللهم عجل لولیک الفرج
 • ش. AE ۰۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۰
  1 2
  سردار عزیز خدا قوت خدا پشت و پناه شما همه سپاهیان ایران در درجه اول باید به امنیت اطلاعاتی برسیم که مستلزم حفاظت اطلاعات است در حال حاضر با حفره های امنیتی زیادی روبرو هستیم که با توکل به خدا باید پر بشن همینطور برخورد قاطع و انقلابی با ستون پنجم دشمن و مزدوران داخلی با اشد مجازات
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۰
  1 1
  موشک اتمی قاره پیما اوجب واجبات است
  • IR ۰۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
   1 2
   آواکس اوجبترین واجب هست که مال خیلی وقتها پیش هست آواکس آواکس آواکس اوجب شرعی وکفاعی
 • IR ۲۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۰
  0 0
  درودبرایران ومکتب خدایی اش

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس