مسکن

بانک مرکزی از افزایش ۸ درصدی قیمت مسکن در تهران و رسیدن به متوسط ۳۹.۴ میلیون تومان در هر متر مربع طی خرداد امسال خبر داد.

به گزارش مشرق، بانک مرکزی گزارش بازار مسکن شهر تهران در خرداد امسال را اعلام کرد که براساس آن ۱۳ هزار و ۸۷۴ فقره معامله مسکن انجام شد که نسبت به ماه قبل از آن (اردیبهشت ۱۴۰۱) که تعداد معاملات ۱۰ هزار و ۴۹۰ فقره بود، رشد ۳۲.۳ درصدی داشته و نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن (خرداد ۱۴۰۰) که ۵ هزار و ۱۰۲ فقره معامله ثبت شده بود، رشد ۱۷۱.۹ درصدی داشته است.

متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در خرداد امسال ۳۹ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان بود. این در حالی بود که در اردیبهشت امسال این شاخص متری ۳۶ میلیون و ۳۵۱ هزار تومان برآورد شده بود که در خرداد امسال رشد ماهانه ۸.۴ درصدی شاهد بودیم.

بیشتر بخوانید:

قیمت آپارتمان در تهران ۸ تیر ۱۴۰۱

متوسط قیمت مسکن در ماه گذشته (خرداد ۱۴۰۱) نسبت به خرداد سال قبل که هر مترمربع ۲۹ میلیون و ۶۷۳ هزار تومان بود، افزایش ۳۲.۸ درصدی داشته است.

اجاره بهای مسکن در خرداد ۱۴۰۱

رشد اجاره بهای مسکن در تهران در خرداد ماه امسال نسبت به خرداد ماه سال گذشته افزایش ۴۶.۵ درصدی داشت همچنین اجاره بها در کل مناطق شهری در خرداد امسال نسبت به خرداد سال قبل ۵۱.۲ افزایش داشته است.

بانک مرکزی رشد ماهانه اجاره بها در تهران در خرداد امسال نسبت به اردیبهشت سال جاری را ۲.۷ درصد و در کل مناطق شهری ۳ درصد اعلام کرده است.

گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق تهران

بیشترین متوسط قیمت مسکن در خرداد امسال به منطقه یک با متوسط ۸۱ میلیون و ۹۸ هزار تومان در هر متر و پس از آن منطقه ۳ با ۷۰ میلیون و ۴۷ هزار تومان اختصاص داشت.

ارزان‌ترین مناطق تهران نیز منطقه ۱۸ با متوسط قیمت متری ۱۹ میلیون و ۵۸۸ هزار تومان بود و پس از آن منطقه ۲۰ با متوسط متری ۲۰ میلیون و ۹۹۷ هزار تومان قرار دارد.

پرمعامله ترین منطقه تهران در خرداد ماه امسال منطقه ۵ با هزار و ۹۹۶ فقره معامله واحد مسکونی بود و کم معامله ترین منطقه نیز منطقه ۱۹ با ۶۴ فقره معامله مسکن برآورد می‌شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • ۱۴۰۱/۴/۸_ چهارشنبه IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
  2 1
  اگر قدرت دست من بود دستور میدادم دولت و شهرداری های شهرها به هر ایرانی ۴۰۰ متر زمین رایگان شهری اطراف شهرها بدند تا هر ایرانی دویست مترش را بفروشد و با پول آن در دویست متر باقیمانده خانه بسازد تا یکبار برای همیشه مشکل سرپناه و سقف بالاسر ملت و لانه و کاشانه آنها حل شه و قیمت زمین هم تا حد زیادی یکدفعه سقوط کرده و پایین ...
  • من من IR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
   2 0
   خسته نباشی دلاور... بعد کی بخره اون 200 مترو؟ چرا باید بخره وقتی خودش 400 متر داره :)) بعد این زمینها کجا باید باشن؟ امکانات شهریشون چی میشه؟ اب و برق و گازشون چی؟
  • سعید IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
   0 0
   مگه فقط زمینه؟؟ ساخت مسکن شده متری 10 میلیون.
  • مرتضی IR ۱۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۹
   0 0
   یگانه راه فقط اقتصاد سوسیالیستی(شبیه شوروی سابق و ...) و جلوگیری از تبدیل شدن مسکن به ابزار سوداگری
 • CA ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
  1 0
  . ماهی 8 درصد بره بالا سال دیگه این موقع متوسط میشه متری 80 تا 100 میلیون تومان
 • IR ۱۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
  108 0
  با افزایش یارانه ها قدرت خرید مردم بیشتر از اونیه که فکر می کنند. بیخود شلوغش نکنید.
 • IR ۱۵:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
  2 0
  رئیسی متشکریم
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
  0 0
  مسکن بیمه درمان رایگان حق هرایرانی بااین همه ثروت ایران است
 • IR ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
  0 0
  مسکن دلسوزمیخواهدنداریم هرکی به فکرخویش است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس