دمشق

برخی رسانه ها حمله به فرودگاه دمشق را نشانه برتری اطلاعاتی و نظامی صهیونیست ها تحلیل کردند اما واقعیت های میدانی متقاوت از این جنگ رسانه ای هدفمند است.

سرویس جهان مشرق؛ فرودگاه بین المللی و البته غیرنظامی دمشق دو هفته پس از حملات موشکی رژیم صهیونیستی با تلاش نیروهای فنی و مهندسی بار دیگر به چرخه فعالیت بازگشت و خدمات هوایی ارائه می دهد.

صهیونیست ها بیستم خردادماه امسال با حملات سنگین، خسارت های قابل توجهی را به قسمت های مختلف این فرودگاه به ویژه باندهای پرواز وارد آوردند و نتیجه تخریب های صورت گرفته تعلیق پروازها و خارج شدن این مبدا و مقصد پروازی از مدار فعالیت بود.

در روزهای گذشته گمانه زنی ها و تحلیل های مختلفی در خصوص چرایی این حمله کم سابقه مطرح شد و در این میان برخی به این حملات رنگ و لعاب دیگری دادند و تلاش کردند به افکار عمومی القا کنند این حملات نشانه برتری اطلاعاتی و نظامی صهیونیست‌هاست در صورتی که واقعیت های میدانی متقاوت از این جنگ رسانه‌ای هدفمند است.

آگاه شدن از حقیقت ماجرایی کمتر رسانه‌ای شده که در میدان نبرد مخفی در جریان است به خوبی چرایی اقدام جنون آمیز صهیونیست‌ها را در حمله به فرودگاه دمشق و آسیب جدی به باندهای شرقی و جنوبی که منجر به توقف موقت پروازها شد نشان می‌دهد.

در سال های اخیر رژیم صهیونیستی با انجام حملات مختلف هوایی تلاش کرد از حضور رزمندگان جبهه مقاومت (از جمله نیروهای مستشاری ایران) در مناطق مرزی مشترک استان دمشق و قنیطره با فلسطین اشغالی جلوگیری کند اما هر چه زد به دربسته خورد چرا که تاکتیک‌های اتاق عملیات محور مقاومت برای چگونگی استقرار و تثبیت حضور در مرزها متفاوت و غیرقابل کشف بود.

پشت پرده حملات به فرودگاه بین المللی دمشق/ دستپاچگی صهیونیست‌ها با حضور متفاوت مقاومت در مرزهای درعا و جولان اشغالی + نقشه میدانی

صهیونیست ها در مرحله بعد توان خود را برای کنترل حضور رزمندگان و سپس عقب راندن آنان از مرزهای مشترک به کار گرفتند و ده‌ها حمله دیگر را ترتیب دادند اما نیروهای مقاومت نه تنها از مرزهای دمشق و قنیطره عقب نشینی نکردند راه را برای حضور جدی و خاص در یک استان دیگر باز کردند.

خبر حضور قدرتمند و متفاوت رزمندگان جبهه مقاومت در نزدیکی‌های جولان اشغالی و اردن یعنی همان استان درعا در ابتدا برای صهیونیست ها غیرقابل باور بود اما پس از مدتی متوجه شدند این مسئله حقیقت دارد و همان راهبرد تکراری (دهها حمله هوایی) در پیش گرفتند و البته نتیجه در میدان مانند قبل ناکامی بود.

تثبیت حضور طیف مختلفی از رزمندگان با انواع سلاح های منحصر به فرد و نابود کننده در جنوب (استان درعا) بدون هیاهوی رسانه ای موازنه قدرت را به سود جبهه مقاومت تغییر داده و خواب را از چشمان صهیونیست ها ربوده است.

صهیونیست ها که از حضور نیروهای مقاومت در مرزهای فلسطین اشغالی به وحشت افتاده اند با فرار به جلو بی نتیجه (حملات هوایی، ترور، رزمایش نظامی، حمله سایبری و...) تلاش می‌کنند این شکست را کمرنگ کنند و اقدام جنون آمیز حمله به فرودگاه دمشق در همین راستا است.

از سویی دیگر، صهیونیست ها درصدد هستند شکست خود را با مانورهای خبری خاص (پوشش گسترده حملات هوایی به سوریه) پنهان کنند اما واقعیت ها در میدان نبرد مشخص شده و این مسئله حالا در مرزهای مشترک دمشق، قنیطره و درعا با فلسطین اشغالی برای همگان قابل مشاهده است.

عوامل رسانه ای رژیم صهیونیستی همواره تلاش کرده اند با تمرکز بر پوشش گسترده خبری حمله هوایی (البته بدون نتیجه) به سوریه کمبودها را در میدان نبرد جبران و افکار عمومی را فریب دهند و همیشه بر کلید واژه و جمله هایی همچون «حمله موشکی اسرائیل با هدف جلوگیری از انتقال تجهیزات و نیرو از تهران به دمشق با موفقیت انجام شد» درصدد برآمدند برنده را صهیونیست‌ها نمایش دهند اما آنچه در واقعیت روی داده حضور قدرتمند رزمندگان جبهه مقاومت در عمق مناطق مرکزی (دمشق و قنیطره) و جنوب (استان درعا) است. حالا رزمندگان مقاومت بیش از هر زمان دیگری به مرزهای فلسطین اشغالی نزدیک‌ شده‌اند و صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند معنای این حضور چیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 28
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۰۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  26 0
  احسنت. ماشاءالله.
 • IR ۰۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  12 0
  مرگ بر.اسقاطیل
 • IR ۰۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  5 5
  معنای این حضور چیست؟زمینی می خواید حمله کنید به جولان؟
  • IR ۱۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
   21 5
   هر طور دلمون بخواهد عمل میکنیم، زمینی هوایی و سایبری و شاید هم از دریا که غافلگیر کننده تر هست. فقط این را بدان میخواهیم کاری کنیم که اسقاطیل مجبور به انتحار و خود کشی بشه که حیف هست هزینه زیادی برای نابودی این کثافت ها بکنیم یعنی هزینه بسیار کم.
 • IR ۰۵:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  7 2
  دمتون گرم با این تحلیلاتون..........🌹
 • ۰۷:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  14 0
  واقعیت این است اگر این حملات موفقیت آمیز بوده چرا این رژیم کودک کش باز هم از حضور ایران در منطقه نگران است ؟
 • IR ۰۷:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  16 0
  انشاالله هرچه زودتر ریشه خبیث صهیون ملعونه محو ونابودگردد وعالم ازشراین شیطان کوچک وکثیف خلاصی یابد
 • IR ۰۷:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  10 3
  حملات به فرودگاه نشانه ضعف صهیونیست هاست.
 • IR ۰۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  6 0
  چه تحلیل خوبی هست
 • IR ۰۷:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  3 2
  وقتی اونا تو درعا و جنوب مستقر شدن و خودشان آبنوس می دونن چرا باید خودشون به فرودگاه حمله کنند ! افکار عمومی هم که خبر نداره
  • IR ۱۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
   7 1
   افکار عمومی تو به درد جرز لایه دیوار هم نمیخوره.... به قول حاج حسین شریعتمداری، موز اگه قوت داشت کمر خودش را راست میکرد و از توهم نیل تا فرات به دیوار کشی به دور خود نمی افتاد، افتاد یا فشار را بیشتر کنم تا بیفته جیگررری
 • IR ۰۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  18 1
  نابودی غده ی سرطانی اسرائیل ، ان شاالله
  • IR ۰۹:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
   7 1
   انشالله
 • ابوالفضل IR ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  6 8
  داستان قشنگی بود
  • IR ۱۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
   5 4
   آره دقیقا
 • US ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  10 0
  انشالله صهیونیست ها همدیگه رو نابود خواهند کرد تا اسلام و یهودیت و مسیحیت نفس راحتی بکشند
 • IR ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  1 9
  اسراعیل می خواهد شما را در باتلاق خودش بکشد خیلی مراقب رفتار اسراعیل باشید در مسئله فلسطین بگزارید اسراعیل تا می تواند جنایت کند بگزارید جنگ راه بیاندازد و کشورهای اطرافش را با خاک یکسان کند شما خود را عقب نگه دارید و صرفا از طریق سازمان کنفرانس اسلامی و همین طور راهپیمایی در داخل و هجمه و تبلیغات رسانه ای بر ضدش کار کنید و فقط باید در جنگ اطلاعاتی دست برتر داشته باشید اما باید از استراتژی برخورد نظامی اجتناب کنید که صد در صد بازنده اید اسراعیل را در تله خود بکشید نه اینکه در زمین او بازی کنید
  • IR ۱۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
   3 0
   چشم کارشناس استراتژیک،حتما زمین بدیم زمان بگیریم آره بنی صدر جان ...
 • مجتبی از زنجان IR ۰۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  3 1
  سوریه کشوری استثنایی هستش دمشق عالی هستش سریال هیت مدیره عالی هستش بشار اسد جنتلمن هستش حلب پرجمعیت هستش
 • IR ۰۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  6 4
  یعنی هر وقت اراده کنند و هر چقدر بخواهند بمباران می‌کنند نشانه ضعف و شکستشان است؟
  • IR ۱۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
   3 2
   البته این نظر تو هست که میگی هر وقت خواست، شاید هم این خواست و نظر ما هست که این کار رو بکنه و فکر هم بکنه که خودش خواسته!!! البته اگه دقیق و با حوصله مقاله را میخواندی متوجه می‌شدی ولی...
  • سعید IR ۱۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
   4 0
   نشانه ضعف نیست؛ در گزارش گفته شده میخوان جبران کنند یا حتی جلوی کار بگیرن اما به قول نویسنده هرچه می زنن ( که البته منتهی به خسارت است) به در بسته میخوره.
 • IR ۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  4 0
  بزنيد .بهشون رحم نكنيد كه هار ميشن
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  1 0
  روسیه خیلی محکوم کرد
 • IR ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  2 0
  مرگ بر اسراییل
 • IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  3 0
  چون استکبار از(تله برجام وتحریمها وحضور وهزینه های هنگفت‌‌.)علیه ایران ودنیا شکسته خورده ۱-باید استکبار،وهابیها،صهیونیسنها ونوکران وابستکان،شیفته،خاین جاسوس عارتگر جنایتکار عارتگز داخلی وخارجیشان وخارجیشان...)تعهدکتبی،تضمین اجرایی بدهد که درهیچ(مسئله وانواع پیشرفتها بدون هرگونه محدودیت ایران....)دخالت نداشته باشندوهرگونه هزینه های جانی مالی بتن کردن تعلیق پلمپ محدودیت وحضورجاسوسان اژانس وبازرسی... عیر قابل قبول خواهدبود ۲-تعهد وضمانت کتبی ومعتبر بدهنند کلیه تحریمها علیه مردم ایران سپاه بسیج و....بطور کامل حذف وازروز اول اجرایی شودوهیچگونه حضور وانواع دخالتهای نظلمی سیاسی واقتصادی درمنطقه وایران نداشته باشند وکشورهای شرق بطور مستقل عمل خواهمد کرد ۳-بایدتعهد کتبی وبا ضمانت اجرایی بدهند که تمام مزدوران داخلی خارجیشون اعم از شیفتکان وابستگاح ووهابیها وصهیونیسم وپایگاه ها و....ازشرق خارج کنند ۵-اگر ایران غیر( بالستیک وبمب اتمی )میخواهند بعدازاینکه تمام تسلیحات اتمی خودشان را طبق قراردادهای منعقده چندین دهه گذشته شان معدوم وحذف کنندو-ایران هم پشت سرشون حذف خواهد کرد
 • نیما IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  3 1
  البته این نکته را هم اضافه کنید که حمله سایبری به فرودگاه بن گوریون باعث از کار افتادنش شد
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
  0 0
  عاقلان دانند. خخخخ

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس