کد خبر 1391044
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۰
نگرانی از ثبت تقاضای ۶۴ هزار مگاواتی مصرف برق در آغاز تیرماه/هفته گرم و پرمصرفی در راه است

رسیدن تقاضای ثبت شده مصرف برق به بیش از ۶۳ هزار مگاوات در روزهای نخست تیرماه، نگرانی‌ها را از افزایش مصرف برق در روزهای پیش‌رو در نخستین ماه تابستان افزایش داده؛ چرا که بنابر پیش‌بینی سازمان هواشناسی، شاهد افزایش بیش از پیش دما، در هفته آینده هستیم.

به گزارش مشرق، ثبت تقاضای 63 هزار و 825 مگاواتی برق که در روز نخست تیرماه سال جاری رقم خورد، نگرانی‌ها از افزایش میزان مصرف برق در نخستین ماه تابستان را افزایش داده است.

طبق آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، در روز سی‌ویکم خردادماه برای نخستین بار در سال جاری، تقاضای مصرف برق از مرز 63 هزار مگاوات گذشت و نیاز مصرف برق در لحظه پیک به 63 هزار و 473 مگاوات رسید.

در روز بعد، یعنی ابتدای تیرماه سال جاری، این میزان باز هم افزایش یافت و شاهد ثبت تقاضای 63 هزار و 825 مگاواتی مصرف برق ساعت پیک نخستین روز تابستان بودیم. البته این رقم با پیک‌سایی (جابه‌جایی بار) صورت گرفته کاهش یافت.

در روز گذشته نیز (دوم تیرماه) میزان تقاضای مصرف برق در لحظه پیک به 62 هزار و 229 مگاوات رسید که در این لحظه با 6 هزار و 966 مگاوات جابه‌جایی بار، پیک مصرف برق به میزان 55 هزار و 263 مگاوات ثبت شد.

رسیدن تقاضای ثبت شده مصرف برق به بیش از 63 هزار مگاوات در روزهای نخست تیرماه، نگرانی‌ها را از افزایش مصرف برق در روزهای پیش‌رو در نخستین ماه تابستان افزایش داده؛ چرا که بنابر پیش‌بینی سازمان هواشناسی، شاهد افزایش بیش از پیش دما، در هفته آینده هستیم.

آرش کردی، مدیرعامل توانیر نیز در این خصوص گفت: "هفته بسیار گرمی پیش‌رو داریم و نیازمند کمک و همراهی هموطنان هستیم."

بدون شک، مدیریت مصرف برق توسط مشترکان خانگی، می تواند به پایداری شبکه برق در هفته گرم پیش‌رو و جلوگیری از خاموشی‌ها کمک کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس