بایدن

با تداوم سیر نزولی محبوبیت رئیس جمهور آمریکا، زنگ خطر برای دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره‌ای کنگره به صدا درآمده است.

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه یو اس ای تودی، نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها در آمریکا از سیر نزولی محبوبیت رئیس جمهور این کشور در میان افکار عمومی حکایت دارد.

نتایج نظرسنجی مشترک «یو اس ای تودی و سافولک» نشان می‌دهد تنها ۳۹ درصد آمریکایی اقدامات «جو بایدن» را به عنوان رئیس جمهور این کشور تائید می‌کنند. این در حالیست که ۴۷ درصد به شدت از وی به عنوان رئیس جمهور آمریکا ناراضی هستند.

همچنین از هر ۱۰ آمریکایی ۷ نفر (یعنی ۷۱ درصد) معتقدند کشورشان در مسیر اشتباهی رو به پیش است و تنها ۱۶ درصد آمریکایی‌ها نظر مخالف این را دارند. ۳۴ تا ۴۶ درصد دموکرات‌ها هم از عملکرد رئیس جمهور هم حزبی خود راضی نیستند و معتقدند سیاست‌های وی آمریکا رادر مسیر اشتباهی به جلو می‌برد. در نقطه مقابل تقریباً همه شرکت کنندگان حامی حزب جمهوری خواه با این نظرموافق بودند.

نتایج این نظرسنجی چشم انداز سیاسی روشنی را پیش روی دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره‌ای کنگره قرار نمی‌دهد. دموکرات‌ها در حال حاضر ۲۲۰ کرسی مجلس نمایندگان را در اختیار دارند. کسب اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا مستلزم در اختیار داشتن ۲۱۸ کرسی در انتخابات میان دوره‌ای کنگره است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس