کد خبر 1388684
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
افغانستان

معاونت امنیتی و انتظامی وزارت کشور ایران اعلام کرد که اعتبار کارت‌های آمایش ۱۶ و هویت ۱۵ اتباع افغانستانی ساکن ایران تا ۳۱ شهریور تمدید شده است.

به گزارش مشرق، معاونت امنیتی و انتظامی وزارت کشور ایران با اشاره به آغاز طرح آمایش جدید از ۳۱ خرداد تا ۳۱ شهریور اعلام کرد که  اعتبار کارت‌های آمایش ۱۶ و هویت ۱۵ اتباع افغانستانی ساکن ایران تا ۳۱ شهریور اعتبار دارد.

بر اساس این اطلاعیه، کارت‌های آمایش ۱۶ و هویت ۱۵ اتباع خارجی ساکن در ایران که تا ۳۱ خرداد اعتبار آن‌ها به پایان می‌رسد، تا ۳۱ شهریور امسال معتبر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

تمدید طرح سرشماری اتباع غیرمجاز افغانستانی در ایران

به گزارش «رادیو دری»، اطلاعیه می‌افزاید که هدف از تمدید مهلت اعتبار کارت‌های آمایش، جلوگیری از ایجاد وقفه در خدمات دهی به پناهندگان خارجی ساکن ایران در زمینه های بیمه، تحصیل، خدمات بانکی و غیره اعلام شده است.

پیش از این نیز «علی موحدی‌راد» رئیس کل دادگستری خراسان‌ جنوبی گفته بود که اتباع افغانستان باید تا ابتدای تیرماه در طرح آمایش ثبت‌نام کنند.

وی همچنین هشدار داده بود: این افراد در صورت ثبت نام به عنوان تبعه مجاز در کشور حق اقامت خواهند داشت و در غیر این صورت به عنوان تبعه غیر مجاز شناخته می‌شوند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس