قالیباف

محمدباقر قالیباف گفت: مجلس آماده است تا در قوانین مختلف و برنامه هفتم توسعه به وزارت نیرو کمک کند تا تصمیمات اصولی در مدیریت منابع آبی گرفته شود.

به گزارش مشرق،رئیس مجلس در دیدار وزیر نیرو با بیان این که بحران آب و مدیریت منابع آبی یکی از مشکلات اساسی کشور و جزو مسائلی است که باید در برنامه توسعه هفتم مورد توجه قرار گیرد، گفت: لازم است با همکاری دستگاه های مسئول و مرتبط، سند حکمرانی آب تدوین شده و مبنای عملکرد بخش های مختلف در این باره باشد.

وی تاکید کرد: ما در مجلس آمادگی داریم تا در قوانین مختلف و نیز برنامه هفتم توسعه به وزارت نیرو کمک کنیم تا تصمیمات اصولی درباره کاهش اشکالات در مدیریت منابع آبی گرفته شود و همچنین کمیسیون های تخصصی مجلس آماده اند در فرایند تدوین یک سند برای چگونگی حکمرانی در موضوع آب به دولت کمک کنند.

محمدباقر قالیباف با تاکید بر این که اتاق تصمیم گیری درباره آب نباید تاریک باشد، گفت: معتقدم برای حل بحران کنونی و پیش رو درباره آب باید در سه سطح اقدامات اساسی انجام دهیم؛ نخست این که باید با استفاده از ظرفیت های ایجاد شده و قرارگاه های جهادی به صورت ضربتی مشکل آب روستاها و مناطقی که دچار تنش آبی شده اند حل شود، همچنین لازم است به پروژه های منتخب این حوزه توسط وزارت نیرو نیز توجه ویژه شود تا در زمان مقرر به بهره برداری برسد و مردم از منافع آن بهره مند شوند و سوم این که باید حتما سند حکمرانی آب را در یک زمان منطقی تدوین و نهایی و برای اجرای آن برنامه ریزی و اقدام کنیم.

در این نشست علی اکبر محرابیان وزیر نیرو نیز با بیان این که در مسئله آب، نحوه اعمال حاکمیت و مدیریت منابع آب، اتمام طرح های نیمه تمام و استفاده از ظرفیت خیرین باید مورد توجه واقع شود تا مشکلات حوزه آب برطرف شود، گفت: وزارت نیرو برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام آبی، ۳۵۲ طرح را در کشور انتخاب کرده و میزان بودجه مورد نیاز این پروژه ها نیز برآورد شده است.

وی همچنین در این جلسه گزارشی از اقدامات این وزارتخانه جهت مدیریت منابع تولید برق و مدیریت مصرف آن ارائه و تاکید کرد که در دولت سیزدهم از نخستین روزها، برنامه ریزی برای افزایش تولید و مدیریت مصرف انجام شده است تا مردم آرامش بیشتری داشته باشند.

وزیر نیرو ضمن تشکر از مجلس برای نگاه ویژه به حوزه تامین نیازهای صنایع آب و برق در بودجه ۱۴۰۱، خاطرنشان کرد: تداوم هماهنگی‌ها میان دولت و مجلس می‌تواند مانع پراکنده کاری شده و گامی برای تخصیص اعتبارات بودجه سنواتی باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۸
  0 0
  انشاءالله تعالی .
  • IR ۲۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۸
   0 0
   ان شاءالله اصله
 • IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۹
  0 0
  جناب آقای قالیباف لطفاً عناصر قومگرا را از مراکز تصمیم‌گیری حذف نمایید.
 • DE ۰۵:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۹
  0 0
  جمع اوری ابهای خاکستری و تصفیه بازیاب این منبع ثروت باارزش میتونه خیلی از کمبود اب رو حداقل در بخش کشاورزی بخوبی رفع کنه. شهرداری ها لطفا برای جمع اوری این اب های خاکستری و تصفیه اون در هر محله دستوری صادر کرده و نصب لوله مخصوص و مخزن مخصوص اب های خاکستری رو در نقشه های جدید عمرانی طرح کرده و از هدر رفت ان ممانعت بفرمایند.
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۹
  0 0
  آیا فضای مجازی ولنگار وضد امنیت ملی و رهاشده ازسند حکم رانی آب اهمیت آن کمتر است؟ بدون تردید شما و دوستانت در مجلس به علت عدم توجه به قانون صیانت از فضای مجازی باید پاسخگو باشید. ترس از کاهش رای با انقلابی بودن همخوانی ندارد. حرف های پوپولیستی زدن هزینه و کنتور ندارد. پس رها کردن امنیت اخلاقی ،اجتماعی،سیاسی و...کجا رفت؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس