کد خبر 1385875
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
سرنوشت بد تیم ملی در جام جهانی

مربی پیشین تیم ملی بر این باور است که فوتبال ایران باید خودش را برای یک اتفاق بد در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آماده کند.

به گزارش مشرق، هومن افاضلی در گفت‌وگویی درباره ناکامی تیم فوتبال امید ایران در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: با این وضعیت کسی توقع داشت تیم موفق باشد؟ وقتی معلوم نیست در فدراسیون چه خبر است و حتی تیم بزرگسالان قبل از جام جهانی نمی‌تواند، اردوی مناسبی برگزار کند، واقعاً چه انتظاری از تیم می‌رود؟ توقعات ما باید معقول باشد. بزرگترین اتفاقی که برای یک تیم ملی رخ می‌دهد، صعود به جام جهانی است ولی ما برای بزرگترین اتفاق فوتبال‌مان هیچ برنامه‌ مشخصی نداریم. همه کشورها از مدت‌ها قبل برنامه دارند ولی ما نمی‌دانیم بعد از این اردو کجا و با چه تیمی باید بازی کنیم؟ وقتی وضعیت تیم ملی این است، تکلیف بقیه تیم‌ها هم معلوم است.

وی با بیان اینکه «در فدراسیون حتی نمی‌توانند برآورد هزینه کنند که برای سازماندهی تیم ملی به چقدر پول نیاز است» اضافه کرد: آلمان برای برپایی اردو در یک کشور، از قبل زمینی را در اختیار می‌گیرد و می‌سازد ولی ما حتی نمی‌دانیم به چقدر پول نیاز داریم. هیچ برنامه‌ای نیست و همه چیز بلاتکلیف است. در این داستان تلخ مهدی مهدوی‌کیا هم سوخت.

سرمربی پیشین تیم امید درباره عملکرد مهدوی‌کیا در این تیم گفت: مهدوی‌کیا در قبول هدایت این تیم اشتباه کرد. این پیشنهادی نبود که به درد او بخورد. درست است که همه دوست دارند این پیشنهاد را قبول کنند ولی مهدوی‌کیا باید تصمیم بهتری می‌گرفت. او باید در ایران و در رده باشگاهی مربیگری یا در کنار یک مربی باتجربه مدتی کار می‌کرد و بعد برای هدایت تیمی مثل تیم امید اقدام می‌کرد. فکر می‌کنم هدایت تیم امید برای مهدوی‌کیا زود بود.

افاضلی درباره اینکه با این وضعیت حالا باید چه تصمیمی برای تیم امید گرفت، عنوان کرد: این تصمیمی که شما می‌گویید باید کجا گرفته شود؟ چه کسی در فدراسیون برای این چیزها وقت دارد؟  اگر بگوییم مهدوی‌کیا را بردارید چه کسی اقدام می‌کند و اگر بگوییم حمایت شود چه کسی گوش می‌کند؟ اصلاً نمی‌دانیم در این وضعیت باید با چه کسی حرف بزنیم.

کارشناس فوتبال ایران درباره برپایی اردوی تدارکاتی تیم ملی در قطر و اینکه به دلیل گرمای هوا هیچ کشوری در این کشور اردو نزده است، گفت: فدراسیون بی‌پول است و آنجا قراردادی دارد که می‌توان از آن استفاده کرد، این مسائل را می‌توان درک کرد ولی این را نمی‌توان فهمید که چرا هیچ برنامه‌ای برای تیم ملی وجود ندارد. باید از یک سال قبل برای اردوها برنامه‌ریزی می‌شد که اگر به جام جهانی رفتیم چه کار کنیم و اگر نرفتیم چه برنامه‌ای داشته باشیم. در دوره صفایی فراهانی این چیزها وجود داشت و در دوره دادکان و کفاشیان هم کم و بیش رعایت می‌شد ولی الان نمی‌توان حرفی از برنامه زد.

افاضلی یادآور شد: رئیس فدراسیون موقت است و تمام کمیته‌ها نیز اینطور هستند. هر روز بحث برداشتن و ماندن دبیرکل است و اینکه آیا جلسات هیئت رئیسه قانونی برگزار می‌شود یا خیر، اینکه آیا عضو هیئت مدیره از زندان آزاد یا آنلاین می‌شود که در جلسه شرکت کند. بکن‌باوئر یکی از سه چهره بزرگ تاریخ فوتبال جهان است؛ چه از لحاظ بازیکنی، چه از لحاظ مربیگری و چه از لحاظ مدیریتی. با این وجود به دلیل اتهامی که به او زده بودند، سه ماه تعلیق شد تا تکلیف روشن شود. الان یکی از اعضای هیئت رئیسه ما بازداشت است ولی در جلسات، به صورت آنلاین شرکت می‌کند. چیزهایی می‌شنویم که راجع به آن می‌توان فیلم کمدی درست کرد.

وی درباره اینکه با این وضعیت چه سرنوشتی در انتظار فوتبال ایران در جام جهانی خواهد بود، گفت: دوست ندارم درباره این موضوع صحبت کنم، یعنی می‌ترسم که درباره آن حرف بزنم. اتفاق خوب که خیلی احتمال کمی دارد،‌ چون باید برای موفقیت همه کار کرد و شانس هم داشت. باید خودمان را برای رخ دادن یک اتفاق بد در جام جهانی آماده کنیم ولی اینکه چه اتفاقی رخ می‌دهد، فقط خدا می‌داند. قواعد کار، موفقیت را نشان نمی‌دهند. قطعاً‌ در مسیر موفقیت نیستیم و از آن خیلی دوریم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس