کد خبر 1380759
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
جای مجیدی بودم کل استقلال را تعطیل می کردم/ بازی در کانادا روحیه ملی پوشان را هم خراب می کرد/ سازمان لیگ باید شرایط استقلال را درک کند

پیشکسوت استقلال گفت: من اگر جای فرهاد مجیدی بودم تیم را تعطیل می کردم و با تیم جوانان و امید استقلال به مصاف نفت مسجدسلیمان میرفتم اما بحث رکوردزنی شرایط را متفاوت کرده است.

به گزارش مشرق، علی موسوی، بازیکن اسبق استقلال و تیم ملی کشورمان، درباره لغو دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل کانادا و تأخیر به وجود آمده در برگزاری هفته پایانی مسابقات لیگ برتر اظهاراتی را مطرح کرد:

با توجه به تعویق چند بازی از هفته بیست و نهم، دیدارهای هفته آخر به تاریخ نامعلومی موکول شده است. نظر شما در باره این وقفه و طولانی تر شدن لیگ چیست؟

حالا که بازی تیم ملی لغو شده مسئولان سازمان لیگ می توانند ظرف یکی دو روز آینده مسابقات را برگزار کنند تا خیال همه بابت این فصل راحت شود.

اما این موضوع مطرح شده که شاید بازی های هفته آخر ۲۰ روز بعد و پس از برگزاری اردوی تیم ملی انجام شود؟

واقعاً این اتفاق اعصاب بازیکنان را به هم می ریزد! فوتبالیستی که یک سال تمرین کرده و مسابقه داده قطعاً نمی تواند برای یک تک بازی در هفته آخر، ۲۰ روز دیگر هم شرایط سخت قبلی را تحمل کند. من اگر سرمربی استقلال بودم تیم را تعطیل می کردم و با تیم جوانان و امید خودم هفته آخر را برگزار می کردم. چون اصلا حوصله این همه صبر کردن را ندارم.

جای مجیدی بودم کل استقلال را تعطیل می کردم/ بازی در کانادا روحیه ملی پوشان را هم خراب می کرد/ سازمان لیگ باید شرایط استقلال را درک کند

ولی فرهاد مجیدی گفته بدون ملی پوشانش به میدان نمی رود. چون امتیاز بازی آخر و رکورد شکست ناپذیری برایش اهمیت دارد؟

قطعاً مجیدی دوست دارد حالا که تیمش با این نتایج و رکورد بدون شکست به اینجا رسیده راهش را ادامه دهد. من هم اگر جای او بودم و این شرایط را داشتم، دوست داشتم یک رکورد بزرگ بزنم تا این افتخار برای خودم باشد. ولی باز هم می‌گویم، نگه داشتن بازیکنان خیلی سخت است. امیدوارم بازی ها ظرف همین چند روز آینده تمام شود.

سازمان لیگ تاکید دارد که مسابقات باید به صورت همزمان برگزار شود، به همین خاطر این شرایط را به راحتی نمی پذیرد؟

سازمان لیگ هم باید شرایط باشگاه ها را درک کند. آنها خودشان در بطن فوتبال هستند و باید شرایط تک تک بازیکنان را درک کنند. حالا که بازی های تیم ملی خیلی نزدیک نیست، بنابراین می توان با چند روز این طرف و آن طرف کردن اردوی تیم ملی، بازیکنان ملی پوش را در اختیار استقلال گذاشت. وقتی ملی پوشان تا این اندازه برای تیم ملی سنگ تمام می‌گذارند حالا نوبت سازمان لیگ و فدراسیون است که شرایط آنها را درک کند.

بیشتر بخوانید:

راه حل مشکل استقلال و تیم ملی چیست؟

لغو بازی کانادا با واکنش های مختلفی از سوی اهالی فوتبال مواجه شد. نظر شما در این باره چیست؟

من به طور کلی با برگزاری این مسابقه، آن هم از حالا چندان موافق نبودم. ما کانادا را انتخاب کرده بودیم چون فکر می کردیم که سبک بازی اش شبیه آمریکاست. اما حالا که ۶ ماه تا آن زمان فاصله داریم خیلی زود است که چنین بازی تدارکاتی را برای تیم ملی در نظر بگیریم.

بیشتر در این باره توضیح می دهید؟

وقتی از انتخاب یک حریف تدارکاتی دنبال شبیه سازی هستیم این کار را باید یک ماه تا ۲۰ روز قبل از بازی اصلی انجام بدهیم تا در شرایط همان سبک مسابقه قرار بگیریم ولی از حالا بازی کردن با کانادا اصلا منطقی نبود. از طرفی با توجه به جو خرابی که در کانادا وجود داشت ممکن بود روحیه ملی‌پوشان هم تحت تاثیر قرار بگیرد. البته من خودم با تیم ملی دو بار در تورنتو و در ادمنتو بازی کردم و اتفاقاً ایرانی های ساکن کانادا هم برای تیم ملی سنگ تمام گذاشتند. آن زمان شور و نشاط خیلی خوب بود ولی الان جو تا حد زیادی فرق کرده و اصلا به صلاح نبود که این بازی برگزار شود.

جای مجیدی بودم کل استقلال را تعطیل می کردم/ بازی در کانادا روحیه ملی پوشان را هم خراب می کرد/ سازمان لیگ باید شرایط استقلال را درک کند

حالا چه کاری میتوان برای تیم ملی انجام داد؟

بهتر است با تیم های همسایه مثل کشورهای عربی برنامه‌ریزی کنیم تا تیم ملی در شرایط مسابقه قرار بگیرد. می توانیم در کشورهایی مثل قطر و امارات میزبان شویم چون شاید بعضی کشورها نخواهند به ایران بیایند. ولی می‌توانیم با توجه به روابط خوب کشورمان با قطر برخی از بازی‌های تدارکاتی مان را آنجا انجام بدهیم. کار چندان سختی نیست.

حرف باقیمانده دارید؟

اتفاقات تلخ رخ داده در شهر آبادان واقعاً دل هر ایرانی به ویژه اهالی خوزستان را به درد می آورد. مردم آبادان هشت سال جنگ را تحمل کردند و حالا هم این مصیبت باعث شده تا به شدت غمگین و ناراحت باشند. امیدوارم مسئولان به فریاد مردم برسند و مشکلاتشان را برطرف کنند. به شخصه و از طرف خودم به عنوان یک خوزستانی این ضایعه را به همه خانواده های داغدیده و اهالی استان به ویژه شهر آبادان تسلیت می گویم.

منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس