درخواست استاد دانشگاه از سیّدحسن خمینی/ دوستان اصلاح طلب خود را نجات دهید - کراپ‌شده

عضو هیأت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس در نامه‌ای به حجّت‌الاسلام سیّد حسن خمینی بابت عملکرد سایت جماران در ماجرای سرود سلام فرمانده انتقاد کرد.

به گزارش مشرق، مجتبی زارعی عضو هیأت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس در نامه‌ای به حجّت‌الاسلام سیّد حسن خمینی بابت عملکرد سایت جماران در ماجرای سرود سلام فرمانده انتقاد کرد.

متن نامه مجتبی زارعی بدین شرح است:

برادر گرامی حجت الاسلام جناب حاج سید حسن آقای خمینی دامت برکاته 

سلام علیکم 

از زمانی که سایت منتسب به جناب عالی  به اشتباه و شاید با سوء نیت سرود ملی- مذهبی و انقلابی  سلام فرمانده را در ادراکی ظاهری متهم به حذف نام مبارک حضرت امام خمینی قدس سره الشریف کرده و تا اکنون که کار تاخت وتاز به آن به بهانه های دیگر  از سوی  برخی چهره های ساختار شکن رخنه کرده در جریان اصلاح طلب و رسانه های  لندنی،  سعودی ومنافقین جریان دارد زمان زیادی نمی گذرد ؛ این در حالیست که حتی کودکان دبستانی این مرز و بوم ونیز دارندگان عقل سلیم می دانستندکه دانش واژه فرمانده و دیگر نشانه های محتوایی  در این سرود همانا قطب عالم امکان حضرت بقیه الله الاعظم (عج) بوده و از همین رو این سرود به دلایلی عینی و جامعه شناختی که خود شاهدید به  قدر مشترک تمامی  عدالت خواهان ایرانی و بلکه ملت های تحت ستم منطقه تبدیل شده است.

در ادامه آن برداشت نادرست سایت جماران برخی  تلاش کردند آیین همخوانی و استغاثه متضرعانه وحماسی سلام فرمانده در استادیوم آزادی  را که به نظر بنده ترجمه فارسی همان دعای عهد با امام زمان (عج) است را مغایر با غم عروج پاره های تن مان در واقعه ریزش ساختمان سُست عنصر و رانت بنیان متروپل آبادان  قرار دهند در حالی که جمعیت صدو چند هزار نفره استغاثه کننده به امام عصرعج در آغاز،  یک صدا خود را در غم آبادان عزیز شریک ساختند؛ من اما در این باره، کجای کارم که چیزی بنویسم و یا از ماجرای یورش برخی  چهره های افراطی ژورنالیست  به این آیین ملی مهدوی  دلتنگ باشم که ملت، خود در اجتماعات پی درپی  شهرستان ها  و نهایتا در استادیوم آزادی اتصالش به مصلح و منجی موعود را به رغم ادعای استیلای روند سکولاریسم در ایران به همه نشان داد.

من خود یک شاهد عینی ام از حضور در استادیوم آزادی درسال ۶۵ و قطره ای از آن جمعیت صد هزار نفره ی  سپاه محمد ( ص) ؛ آن روز در سال  ۶۵ در آن مستطیل سبز حماسه و غیرت و همبستگی ملی ، مذهبی وانقلابی دیدم و دیروز نیز  هم همان را دیدم بلکه بالاتر و والاتر !

نگرانی من به عنوان دوستدار حکمت سیاسی اما این است که کار در جریان اصلاح طلب به دست چند بازیگر حرفه ای توییتری و اینستاگرامی افتاده و در حال بر باد دادن آبرو و اعتبار اسلامی و شیعی متقدمین است ؛ کسانی که به چیزی جز لجاجت و افزایش فالوور نمی اندیشند و برای جلوگیری ازسقوط و رهایی از بی اقبالی خود نزد ملت ، حتی حاضرند به جنگ با مضامین ادبی، سیاسی و عقیدتی حاصل از فلسفه مهدویت و اعتلای  فرهنگ انتظار در جامعه جویای عشق و عدالت بروند ؛ این شاخه ی رادیکال همانی است که در اواسط دهه ۷۰ اصلاح طلبان را از چشم بینای ملت انداخت زیرا  بر آن بود که عاشورا نتیجه خشونت رسول خدا حضرت محمد(ص) و امیر المومنین علی (ع) در بدر و صفین است؛ آری!

اگرچه اشتباه سهوی و یاعمدی سایت منتسب به جناب عالی در طرح نخستین اتهام بر سرود سلام فرمانده در افراطی گری های  بعدی  برخی رخنه کنندگان به جبهه اصلاحات در حمله به آن موثر بوداما شاید جناب عالی بتوانید با کمک برخی تشکل های متدین و وطن خواه و  دوستان چپ مذهبی کلاسیک  و علاقمند به اسلام وانقلاب و امام خمینی (قدس سره) عرصه را از دست توییت بازان که این سال ها بجای زیست اندیشگانی  بر دامنه آشوب های صنفی  و حوادث غیرمترقبه و یا درهمسایگی مطامع  سفارتخانه ها مسکن گُزید در آورده و در جبران خطای راهبردی سایت جماران برای دوستان خویش دلسوز و موثر باشید.

کم کاری های تئوریک شما  و مجمع روحانیون مبارز و دیگر چهره های متدین و وطن خواه اصلاح طلب ، کار اندیشه ورزی و تهذب تشکیلاتی را ازبلندای ادعای هم‌جبهگی با اندیشه های  مرحوم آخوند خراسانی ، مرحوم میرزای نایینی و آن یگانه دوران ؛ امام خمینی رضوان الله علیهم تا سطح هم زبانی با اشرار جهان در لایه ای از جریان مدعی اصلاح طلبی که اکنون دیگر نسبتی با شما و متقدمین ندارند  تقلیل داده است؛ لایه ای که اینک در سودای قدرت و شهرت و با مدد خارجی ها  خود را بر سطح تئوریک جریان اصلاح طلب تحمیل کرده است.

این در شرایطی است که به رغم وجود اختلافات درسلیقه ها و روش ها، ایران اسلامی و انقلابی  اما  بیش از هر زمانی دیگر به همبستگی و وحدت ملی و مذهبی دربین نیروهای دوستدار ایران واسلام نیازمند است تا مسیر پیشرفت و تعالی کنونی را ذیل زعیم حکیم؛ امام خامنه ای مدظله  با قدرت و سرعت بیشتری طی کند ؛ آری ! با توجه به تجربه های تاریخی در ایران و سنت های پسا انقلاب  در اعتلاء ها و انحطاط ها ی گروهها و احزاب به نظر رسید باید خطرات بزرگی که در کمین بعضی از جریانات همسو به انتظار نشسته است را حضور جناب عالی  مطرح کرده  و در خواست کنم تا با پادرمیانی خویش و دوستان  متدین و اسلامگرا به فلاح و  نجات آنها رهنمون شوید.

توفیقات روز افزون  جناب عالی را از خدای بزرگ خواستارم.

دعاگوی شما

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
  18 4
  سید حسن خمینی ، هاشمی رفسنجانی ، کروبی ، موسوی ، حسن روحانی ، علی لاریجانی ، علی مطهری و .... برای همیشه به تاریخ رفتن
  • مهماندار هواپیما IR ۲۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
   12 0
   برای این حسن اقا کسی تره هم خرد نمی کنه
  • حسین IR ۰۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۲
   1 0
   چجور به تاریخ رفتن که ما مدام قیافه کثیفشون رو داریم میبینیم؟؟
 • IR ۱۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
  14 2
  مرگ بر صهیونیسم
 • مانی IR ۱۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
  1 1
  گوش اگر گوش من و ناله اگر ناله توست آنچه البته به جایی نرسد فریاد است!
 • IR ۲۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
  2 13
  این اقا استاده دانشگاهه .متاسفم
  • محسن IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
   5 1
   خب چرا متاسفی؟؟ میشناسیش؟؟
  • محمد IR ۲۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
   10 1
   آقای متاسف،اینقدر متاسف باش تا تاسف دونیت خراب شه.
  • IR ۰۹:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۷
   3 0
   توکه نمی فهمی فرق نمی کنه!کسی سر در جوی کرده و از آن آب می خورد عابری به او گفت از جوی آب مخور گفت اگر بخورم چه می شود گفت هیچی تو بخور!!!
  • سروش IR ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۷
   3 0
   اگر این آقا استاد دانشگاه حرفهای اصلاحات غرب نگر و غربیهای جنایتکار و جنگ افروز و فتنه ساز رو نشخوار میکردند تو راضی می شدی و خشنود؟؟؟؟؟ اما چون مستقل هست و حرفهایی از سر استقلال عقلانی و دموکراسی و آزادی خواهی زده متأسفی؟؟؟؟ از اینکه همچون زلنسکی در اوکراین یک دلقک وابسته به خرافات صهیونیسم و غربگدایی نیست متأسف هستی که دیگران به راه و خط درست را نشان داده و انحرافاتش را گوشزد کرده داری تأسف می خوری؟؟؟؟؟ امان از روزی که دلقک ها به قدرت برسند و کم عقلان و آلزایمری ها قدرت جهان را در دست بگیرند و نابلدان و نا آگاهان و نوکران و صحنه گردان های بازی دلقک ها برای دیگران تأسف بخورند!!!! آن هم برای خنداندن دیگران. در فیلم های غربی دلقک ها هم جنایت و کشتار میکنند فیلم های هالیودی سرگرمی نیست گفتار غرب به زبان تصویر و رجز خوانی است برای دنیا ی آزاد. حکم غرب برای آزاد مردان و آزاد اندیشان گو آنتانامو و ابوغریب و هزاران زندان مخفی دیگر است تا در این زندان ها اندیشه و گفتار آزادی خواهی و دموکراسی را سرکوب کنند غرب پس از یازده سپتامبر ماهیت خود را خوب نشان داد و بر بلندای سرسره زباله دان تاریخ نشست.
 • IR ۲۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
  7 0
  سیدحسنوجدی نگیرید اون وجدانش رابه دشمن فروخته
 • IR ۲۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
  6 0
  کسی که با دشمنان خونی پدرش رفیق گرمابه و گلستان شده مشکوک نیست؟
 • IR ۲۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
  5 0
  امام خمینی سرباز امام زمان بود
 • IR ۲۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
  3 0
  مدتی ست که خود زنی میکنه ، وبا غرب وضد انقلاب در زیرو رو کشی علیه انقلاب و جمهوری اسلامی همکاری میکنه ، پسر را نباشد نشان از پدر........
 • IR ۲۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
  3 0
  هر کی بدش اومد مهم نیست
 • علی IR ۰۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۷
  0 0
  عمل مهمه
 • بافقی IR ۰۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۷
  4 0
  بازیچه ایست در دست روحانی اون زمان هم در دست بهرمانی
 • IR ۰۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۷
  1 0
  واقعا جای بسی تاسف است که سید حسن همان کسی که اکنون باید سید حسن ایران باشد وصدای امام خمینی از حلقومش بیرون بیاید وفریاد وحدت کلمه سر دهد خود باعث تفرقه در جامه مسلمین شده آیا خطایی از این بزرگتر وجود دارد آیا خیانتی از این فراتر متصور است ولی ایکاش خداوند برای او فرصتی فراهم کند تا این هشدار قرآن را جدی بگیرد ۞ أَلَمْ يَأْنِ لِلَّذِينَ آمَنُوا أَن تَخْشَعَ قُلُوبُهُمْ لِذِكْرِ اللهِ وَمَا نَزَلَ مِنَ الْحَقِّ وَلَا يَكُونُوا كَالَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ مِن قَبْلُ فَطَالَ عَلَيْهِمُ الْأَمَدُ فَقَسَتْ قُلُوبُهُمْ ۖ وَكَثِيرٌ مِّنْهُمْ فَاسِقُونَ
 • سرباز خمینی IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
  1 0
  کاش حسن به خودش بیاد ودست از ۰۰۰ برداره واقا این قرزند سید احمد اقا است ؟؟۷۷۹۳
 • حسین IR ۰۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۲
  0 0
  این با سوء استفاده از اسم پدر بزرگش، خودش از عوامل اصلاح طلبه ازش چه انتظاری دارین!؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس