رتبه بندی معلمان

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز زمان دولت برای تصویب آئین نامه اجرای رتبه‌بندی معلمان به پایان نرسیده است.

به گزارش مشرق، رحمت‌الله نوروزی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۴ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد آخرین وضعیت پرداخت مبلغ یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی برای مقابله با ویروس کرونا و نحوه توزیع منابع اختصاص یافته، گفت: با وجود اینکه مجلس موضوع را تصویب و مقام معظم رهبری بر اجرای آن تاکید کردند، منابع مذکور با تأخیر تخصیص یافت، به نحوی که روزی ۷۰۰ نفر بر اثر کرونا فوت شدند.

وی بیان کرد: بنده تقاضای تحقیق و تفحص از این موضوع را دارم چرا که اعتبار به گلستان بسیار کم بود و این موضوع در گزارش کمیسیون دیده نشد. گزارش کمیسیون برنامه و بودجه عادلانه نیست و توجه ویژه ای به شرایط استان گلستان در این گزارش نشده است.

نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به به قانون رتبه بندی فرهنگیان، گفت: رتبه بندی فرهنگیان میرکاظمی توهین به دولت و مجلس است. رئیس مجلس در این زمینه قول داده است همچنین میرکاظمی هم برای اجرای رتبه بندی فرهنگیان قول داد، با این وجود هنوز آئین نامه آنکه باید ظرف یک ماه گذشته ابلاغ می‌شد، تدوین و عملیاتی نشده است.

بیشتر بخوانید:

قانون رتبه بندی فرهنگیان تغییر کرد؟

نوروزی تاکید کرد: جلسه‌ای در سران قوا با حضور مسئولان برگزار شود تا مشخص شود چرا میرکاظمی با وجود قولی که داده است، رتبه بندی فرهنگیان را اجرایی نمی‌کند. قرار بر این بود که رتبه بندی از شهریور ۱۴۰۰ اجرایی شود.

محمدباقر قالیباف، در این مورد، گفت: گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد زیرساخت‌های بهداشت و درمان بود که از کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می‌خواهیم موضوع استان گلستان را پیگیری و رسیدگی کنند.

وی بیان کرد: در رابطه با رتبه بندی باید گفت که بحث قول نیست بلکه بحث قانون است، موضوع تصویب، تأیید و ابلاغ شده است و هنوز زمان دولت برای تصویب آئین نامه به پایان نرسیده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حتماً در زمان مقرر آئین نامه ابلاغ خواهد شد، معلمان بدانند با ابلاغ آئین نامه از ۶ ماهه دوم ۱۴۰۰، مبالغ قانونی قابل پرداخت خواهد بود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس