پکن: رزماش هوایی چین و روسیه تهدید علیه کشورهای ثالث نیست

وزارت دفاع چین در بیانیه‌ای از رزمایش مشترک هوایی با روسیه در آب‌های دریای ژاپن خبر داد و گفت این رزمایش بخشی از همکاری‌های نظامی دو کشور در سال جاری محسوب می‌شود و علیه هیچ کشوری نیست.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دفاع چین روز سه شنبه بیانیه‌ای رسمی در پی رزمایش نظامی مشترک خود با روسیه منتشر و اعلام کرد، پرواز جنگنده‌های روسیه و چین بر فراز آب‌های دریای ژاپن صرفاً اقدامی استراتژیک بوده است و هیچ تهدیدی علیه کشورهای دیگر محسوب نمی‌شود.

نیروهای هوایی چین و روسیه گشت هوایی مشترکی را بر فراز دریای ژاپن و منطقه شرقی چین در اقیانوس آرام انجام دادند.

وزارت دفاع چین در این بیانیه خاطر نشان کرد: این رزمایش نظامی یک گشت‌زنی معمولی در جهت تقویت همکاری‌های دفاعی دو جانبه بین روسیه و چین بوده است.

پیش از این وزارت دفاع روسیه گزارش داده بود که یک ناوگان هوایی روسیه رزمایش مشترکی با جنگنده‌های چینی بر فراز آب‌های دریای ژاپن و دریای چین شرقی انجام دادند.

وزارت دفاع چین یادآور شد رزماش هوایی مشترک این کشور با روسیه بر اساس قوانین و حقوق بین‌المللی انجام گرفته است و حریم هوایی هیچ کشوری در منطقه را نیز تهدید نکرده است. در این بیانیه آورده شده است که رزمایش نظامی مذکور بخشی از روابط و همکاری‌های نظامی روسیه و چین در سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شود و هیچ کشور ثالثی را تهدید نمی‌کند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس