کد خبر 1379043
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴
خاندوزی

وزیر اقتصاد گفت: ۶۱ درصد از مجوزهای درخواستی در انتظار تکمیل مدارک است و فرهنگ عمومی همراه داشتن مدارک در ادارات در فضای مجازی وجود ندارد.

به گزارش مشرق، آقای خاندوزی در نشست علنی امروز مجلس گفت: حدود ۶ درصد از دستگاه‌ها در صدور مجوز کسب و کار متخلف هستند و ۳ درصد از مجوزها را خود متقاضیان در ۵۵ روز اول لغو کرده‌اند.

بر اساس آماری که وزارت اقتصاد در صحن مجلس داده، نزدیک ۶۲ هزار درخواست مجوز در ۵۵ روز در درگاه ملی مجوزها ثبت شده و  از ۳۴ هزار درخواست مجوز درخواست شده در حوزه مشاغل خانگی وزارت تعاون، ۱۲ هزار مجوز صادر شده است.

بیشتر بخوانید:

تکلیف دستگاه‌ها و نهادها جهت انتشار اطلاعات مشخص شد

همچنین مهلت قانونی ۳ هزار و ۵۰۰ مجوز گذشته، اما هنوز مجوزی صادر نشده است.

آمار درگاه ملی مجوزهای کشور نشان می‌دهد ۱۰ درصد از مجوزهای وزارت تعاون، ۶ درصد از مجوزهای وزارت ورزش، ۲ درصد از مجوزهای سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت از محیط زیست و ۳ درصد از مجوزهای سازمان نظام مهندسی هنوز صادر نشده است.

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت که ۶۱ درصد از مجوزهای درخواستی در انتظار تکمیل مدارک است و این نشان می‌دهد «فرهنگ عمومی همراه داشتن مدارک در ادارات در فضای مجازی وجود ندارد.»

طبق آمار آقای خاندوزی، از ۶۲ هزار مجوز درخواستی فقط ۱۳ درصد در انتظار تأیید دستگاه اجرایی است و در وزارت بهداشت و درمان، سازمان غذا و دارو، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک مرکزی صدور مجوزهای کسب و کار «عقب افتادگی جدی» دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس