بهروز عطایی

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: پس از المپیک توکیو میلاد عبادی‌پور به عنوان کاپیتان تیم ملی انتخاب شد و در مسابقات قهرمانی آسیا به خوبی توانست وظایف خود را به عنوان کاپیتان تیم ملی ایفا کند.

به گزارش مشرق، بهروز عطایی روز سه شنبه در گفت‌وگویی در خصوص اینکه آیا در ۴۰ روزی که از اردوی تیم ملی والیبال گذشته به اهداف‌ خود رسیده است، اظهار داشت: در این ۴۰ روز سعی کردیم به لحاظ آمادگی جسمانی و همینطور کار گروهی بازیکنان را به وضعیت قابل قبولی برسانیم. خوشبختانه تیم ملی در حال حاضر شرایط خوبی دارد. ضمن اینکه در یک بازه زمانی ۲۰ روزه ما بازیکنان پیکان و شهداب که به اردوی تیم ملی دعوت شده بودند را در اختیار نداشتیم که این مسئله در برنامه‌های ما خلل وارد کرد؛ اما به دنبال این بودیم که در نبود بازیکنان این ۲ تیم، کار را پیش ببریم.

وی درباره عملکرد ملی‌پوشان پیکان و شهداب در جام باشگاه‌های آسیا گفت: حضرت‌پور و موذن عملکرد خیلی خوبی در جام باشگاه‌ها داشتند. اسماعیل‌نژاد بازی‌های قابل قبولی از خود نشان داد و وادی هم در لحظاتی که در زمین حضور داشت تاثیر مثبتی روی عملکرد تیمش داشت.

سرمربی تیم ملی والیبال در خصوص حضور ستارگان بزرگ والیبال جهان در ترکیب تیم‌های پیکان و شهداب و اینکه آیا حضور چنین بازیکنانی در لیگ برتر باعث پیشرفت والیبال کشور می‌شود، تصریح کرد: استراتژی پیکان و شهداب این بود که در جام باشگاه‌های آسیا از بازیکنان خارجی استفاده کنند و این بازیکنان هم کیفیت بالایی داشتند؛ اما برای استفاده از بازیکنان خارجی در لیگ برتر باید مواردی مثل پرداخت دستمزد به صورت دلاری را در نظر گرفت. با توجه به وضعیت اقتصادی نمی‌توان توقع داشت بازیکنان بزرگی به ایران بیایند و اگر قرار است بازیکنان خارجی که به لحاظ کیفی در سطح متوسط هستند جذب تیم‌های ایرانی شوند بهتر است این اتفاق صورت نگیرد.

عطایی در مورد درخشش تیم سانتوری ژاپن در جام باشگاه‌های آسیا گفت: سانتوری ژاپن تیم بسیار خوبی داشت. واقعیت این است که والیبال ژاپن کیفیت بالایی دارد و اینگونه نیست که ایران تنها تیم باکیفیت والیبال آسیا باشد. رشد والیبال ژاپن در چند سال اخیر بسیار چشمگیر بوده و تیم پیکان که به نوعی تیم منتخب والیبال جهان بود به سختی تیم سانتوری را شکست داد. سانتوری تنها یک بازیکن بزرگ خارجی داشت و باید در نظر گرفت که در والیبال تنها به صرف داشتن یک بازیکن بزرگ نمی‌توان موفق شد. به همین خاطر ما در رقابت‌های مختلف آسیایی و جهانی کار بسیار سختی مقابل تیم ملی ژاپن خواهیم داشت. این تیم در رنکینگ جهانی هم تنها یک پله با ما فاصله دارد و یازدهم است.

وی درباره اضافه شدن توتولو به کادرفنی تیم ملی والیبال گفت: هماهنگی‌های لازم با توتولو انجام شد و این مربی طبق وظایفی که به او محول شده فعالیت می‌کند.

عطایی در پاسخ به این سوال که آیا میلاد عبادی‌پور می‌تواند کاپیتان مطمئنی برای تیم ملی باشد، اظهار داشت: پس از المپیک توکیو میلاد عبادی‌پور به عنوان کاپیتان تیم ملی انتخاب شد و در مسابقات قهرمانی آسیا به خوبی توانست وظایف خود را به عنوان کاپیتان تیم ملی ایفا کند. او کاپیتان خوب و مطمئنی برای تیم ملی است.

سرمربی تیم ملی والیبال توضیحاتی را هم در مورد بازیکنان دعوت شده به گروه ب تیم ملی داد و گفت: ما اصلا چیزی به نام تیم الف و تیم ب نداریم و چون تعداد بازیکنان زیاد بود آنها را در ۲ گروه قرار دادیم تا تمریناتشان را به صورت مجزا دنبال کنند. هر کدام از بازیکنان تیم ب کیفیت قابل قبولی داشته باشد به تیم ملی اضافه خواهد شد. تا الان همه بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی عملکرد خوبی از خود نشان دادند. ما تیم خوبی داریم؛ اما این تیم نیاز به تجربه دارد. مسابقات سختی در پیش است و سعی می‌کنیم در لیگ ملت‌ها از همه بازیکنان استفاده کنیم و به بازیکنان باتجربه تیم ملی استراحت بیشتری دهیم.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس