کد خبر 1378412
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۵
دولت سیزدهم درصدد توسعه روابط با قاره آفریقا

وزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچگونه محدودیتی در روابط با آفریقای جنوبی قائل نبوده و دولت سیزدهم درصدد توسعه روابط با کشورهای قاره آفریقا است.

به گزارش مشرق، خانم «کاندیت ماشگو دلامینی» معاون وزیر روابط و همکاری های بین المللی آفریقای جنوبی که برای برگزاری دهمین نشست کمیته مشورتی سیاسی ایران و آفریقای جنوبی در رأس هیأتی به تهران سفر کرده، عصر روز (یکشنبه) اول خرداد ماه با  حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هیچگونه محدودیتی در مورد روابط با آفریقای جنوبی قائل نبوده و بویژه دولت جدید درصدد توسعه روابط با کشورهای قاره آفریقا است.

امیرعبداللهیان در این دیدار تاکید کرد: نگاه ویژه ای به آفریقای جنوبی در ایران وجود دارد و دو کشور از ظرفیت های بسیار خوبی برای جهش روابط بهره می برند و پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک بین دو کشور در سالجاری در پرتوریا در این راستا حائز اهمیت خواهد بود. 

 امیرعبداللهیان همچنین با تقدیر از سیاست های آفریقای جنوبی در مورد موضوعات منطقه غرب آسیا از حمایت این کشور از مبارزات مردم فلسطین قدردانی کرد.

خانم دلامینی معاون وزیر روابط خارجی و همکاری‌های بین المللی آفریقای جنوبی نیز ضمن تشکر از فرصت ملاقات، ابراز امیدواری کرد که در نشست کمیته رایزنی های سیاسی، مذاکرات خوب و سازنده در خصوص موضوعات مختلف انجام و  نقشه راه روابط بین دو کشور ترسیم  شده و با برگزاری نشست کمیسیون مشترک و سفر متقابل مقامات ارشد دو کشور شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط و همکاری های ایران و آفریقای جنوبی باشیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس