لزوم تقویت مرادوات مرزی در آذربایجان غربی/مرز تهدید نیست

رئیس جمهور در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی بر لزوم تقویت مراودات مرزی، ساماندهی کولبری و تسهیل سرمایه گذاری در آذربایجان غربی تاکید کرد.

به گزارش مشرق، سید ابراهیم رئیسی جمعه شب در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی اظهار کرد: استفاده از بازارچه‌های مرزی اولویت دارد مرز تهدید نیست فرصت است استفاده کنید، ساماندهی کوله بری در غرب کشور را اجرا کنید و با ساز و کار مناسب اجازه فعالیت بدهید، ممنوعیت‌ها و آزادها را اعلام کنید مردم کار کنند و معیشتشان با کیفیت شود.

وی ادامه داد: همه مدیران مدعی خدمت به مردم هستند اما خدمتگزاری به مردم متفاوت است بخشی از مدیران منفعت گرا هستند، بخشی دیگر از در نوع دوستی و انسان دوستانه مدیریت می‌کنند و بخشی دیگر معتقدند ایمان به اینکه راه رسیدن به خدا خدمت خلق است و این نوع مدیران هستند که گره گشا و در نظام هستی پایدارند نگاهی که ماندگاری می‌دهد به کار ما این است که تلاش برای رضای خدا باشد.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره اینکه ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی همین نگاه را داشتند و خونشان را در راه خدا ریختند افزود: در این استان کارهای خوبی شده کسی نمی‌تواند بگوید کار نشده اما انتظار مردم بالاتر از این کارها بوده است مردم با این کارها رونق اقتصادی نداشتند.

رئیس جمهوری کشورمان افزود: ما در بعضی حوزه‌ها مثل امنیت و نظامی خوب عمل کردیم اما در بعضی عقب ماندگی داریم که با راه رفتن معمولی جبران نمی‌شود یک حرکت جهادی و مخلصانه همراه با تدبیر وتعقل نیاز است کارهای جهشی نیاز داریم.

حجت السلام رئیسی با اشاره به اینکه هر کار جهادی مورد رضایت خداوند و مردم است و موجب دلسردی دشمن گفت: کار جهادی و تحولی اقتضا می‌کند مدیران آرام نگیرند و دائم در تلاش باشند اگر یک نفر کار نکند همانند خط تولید همه تولید متوقف می‌شود یک هماهنگی و توازن لازم است.

وی با بیان اینکه اقتضا کار جهادی این است که همه هماهنگ و هم صدا و هم پا حرکت کنند گفت در این مقطع حق آزمون و خطا نداریم کارهایمان باید با تعقل و دوراندیشی باشد از تجربیات کشورهای دیگر استفاده کردن اشکال ندارد اما با نسخه نوشتن کار نمی‌کنیم باید با شرابط خودمان هماهنگ باشد ما از تجربیات همه عالم استفاده می‌کنیم.

حجت السلام رئیسی با تاکید بر موقعیت ممتاز استان و همسایگی با سه کشور گفت: ارتباطات مرزی را بیشتر کنید، کمیته‌های مشترک به خصوص با ترکیه باید تشکیل شود، مشوق‌های برای سرمایه گذاری نیازمندیم افزایش بهره وری و سرمایه گداری هر دو نیاز است.

تقویت گمرکات و ۲۴ ساعته کردن روندامور گمرکی، اعمال مدیریت متمرکز، حذف دستورالعمل‌های خلق الساعه، ثبات در سیاست گذاری ها و امور اجرایی و بومی گزینی از دیگر تأکیدات رئیس جمهور در این نشست بود.

حجت الاسلام رئیسی در ادامه با بیان اینکه وزارت کشور روند تبدیل ارومیه به کلانشهر شدن را بررسی کند و اگر مزایایی دارد استان بهره مند شود گفت: نقاط حادثه خیز محورهای ارتباطی در اولویت قرارگیرد و حتماً اصلاح شود نباید شاهد از دست دادن عزیزانمان باشید.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس