رونمایی از کتابی درباره عوامل گسست نسلی دهه شصتی‌ها

مراسم رونمایی کتاب «گسست» آخرین اثر محمود فروزبخش در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

به گزارش مشرق، کتاب گسست آخرین اثر محمود فروزبخش در ۲۹۰ صفحه توسط نشر حدیث راه عشق منتشر شده است و موضوع آن بررسی عوامل گسست نسلی دهه شصتی‌هاست.

نویسنده در ۳۰ فصل این کتاب از زوایای گوناگون دوران نوجوانی متولدان دهه شصت را مورد بررسی قرار داده است.

این کتاب طی مراسمی امروز در نمایشگاه کتاب رونمایی شد، در این مراسم احمد مهرشاد جامعه‌شناس بررسی دهه های گذشته را ضروری دانست و افزود: محمود فروزبخش هم خوب می بیند و هم خوب تحلیل می‌کند. گسست مسئله ای جدی برای جامعه ایرانی است. توجه دادن به وضعیت حال و گذشته آن کاری ارزشمند است که به آن نیاز داریم. با آن که تجربه کتاب دغدغه دهه شصتی هاست ولی هر چه نسل ها جلوتر آمدند این مسئله بیشتر هم شده است. پرداخت به این موضوع فی نفسه اتفاق خوبی است.

این استاد جامعه شناسی تصریح کرد: کاری که در این اثر صورت گرفته برای جامعه علمی ضروری است. این نوشته ها تجربه زیسته است و نویسنده عالمانه می داند که این متن آکادمیک (دانشگاهی) نیست و از طرفی دیگر مرز خودش را با خاطره نویسی یا روزمره نگاری بی هدف هم جدا کرده و جایی میانه ایستاده است. اگر بتوانیم امروزِ خودمان را هم بنویسیم برای فردا دست آویزهای بهتری جهت تفکر داریم.

پیش از این آثاری مانند بالاتر از دانشگاه، شهر گنبدهای فیروزه‌ای و کاشی‌های شکسته و چهل درس برای انقلابی بودن از این نویسنده منتشر شده است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس