کد خبر 1376660
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹
فرهاد نگذارد خاطره تلخ قایدی تکرار شود/ مدیران قبلی استقلال دنبال دیده شدن بودند؛ آجورلو کتابشان را بست

پیشکسوت استقلال گفت: امیدوارم استقلال سه بازی آخر خودش را هم بدون باخت پشت سر بگذارد تا بتواند با یک رکورد فوق العاده ویژه قهرمانی اش را جشن بگیرد.

به گزارش مشرق، ستار همدانی بازیکن اسبق تیم استقلال، درباره قهرمانی این تیم و عوامل مؤثری که منجر به این اتفاق شد، همچنین بازی هفته بیست و هشتم مقابل آلومینیوم اراک اظهاراتی را مطرح کرد:

استقلال سه هفته زودتر از پایان فصل قهرمان شد. در این باره چه صحبتی دارید؟

از صمیم قلب به هواداران میلیونی تیم استقلال تبریک می‌گویم که تیم با وجود مشکلات عدیده ای که در این فصل گریبانگیرش بود توانست قهرمان شود.

درباره عوامل موثر در این قهرمانی صحبتی دارید؟

قطعاً! باید گفت در این مسیر مدیریت نقش خیلی مهمی داشت. با آمدن آقای آجرلو و نپرداختن به حاشیه ها و برعکس، پرداختن به کارهای مدیریتی و حمایت از کادر فنی مشخص شد تا چه اندازه سوءمدیریت در سالهای گذشته در نتایج استقلال تاثیرگذار بود.

بیشتر در این باره توضیح می دهید؟

آجرلو صد در صد در این قهرمانی نقش موثری داشت. چون به محض ورود به باشگاه استقلال کتاب مشکلات و حاشیه ها را بست و اصلاً مصاحبه ای نکرد و اگر صحبتی هم انجام داد در چند مراسم به شکل سخنرانی برای پیشکسوتان برای ایجاد اتحاد بین هواداران بود. مشخص شد مدیریت آجرلو از نوع مدیریتی است که برای دیده شدن نیست. متاسفانه مدیران قبلی استقلال اغلب دنبال دیده شدن در رسانه ها بودند و حتی حرف های خانوادگی باشگاه را هم در رسانه ملی مطرح می‌کردند. اما آقای آجرلو به محض ورودش ابتدا با قرارداد سه ساله برای مجیدی اعتمادبه‌نفس را به کادر فنی داد و برنامه کوتاه مدتش را با قهرمانی استقلال به پایان رساند. امیدوارم به او فرصت بدهند تا برنامه‌های میان مدت و بلند مدتش را هم اجرا کند.

عملکرد استقلال در بحث فنی و کادر مربیگری را چطور ارزیابی کردید؟

استقلال در بخش فنی هم تمام تمرکزش را روی مسائل تیم گذاشت. به ویژه خود فرهاد مجیدی که شاهد بودیم در فصل گذشته چطور به دلیل مشکلات و اصطکاک با کادر مدیریتی نتوانست تمرکزش را روی تیم بگذارد، اما با آرامشی که ثمره مدیریت آجرلو بود به خوبی شرح وظایفش را در تیم پیش برد و یکی یکی به خواسته هایش رسید. او در بخش دیسیپلین تیمی هم نشان داد که با هیچ‎کس تعارف ندارد. از برادرش گرفته تا کاپیتان تیمش. حتی بازیکنانی مانند چشمی و دانشگر که اساساً اهل حاشیه و سرکشی بودند در این فصل کاملاً در اختیار تیم قرار داشتند و در نهایت همه اینها باعث شد استقلال حتی به رغم جدایی دو بازیکن سربازش، سه هفته زودتر با نُه امتیاز اختلاف قهرمان شود.

بیشتر بخوانید:

مجیدی آخرین استقلالی را هم شکست می‌دهد؟

در روزهای بعد از بازی استقلال مقابل فولاد شایعه شده که شاید مجیدی پایان فصل از این تیم جدا و راهی لیگ های عربی حوزه خلیج فارس شود. به نظر شما این شایعه تا چه اندازه درست است؟

قبل از پرداختن به این شایعه باید گفت مجموعه ای که میخواهد موفق باشد باید ثبات داشته باشد. کسی که می خواهد در استقلال موفق شود باید اهداف بزرگی در سر داشته باشد. یکی از همین ثبات در کادر بازیکنان تیم است. ما نباید مانند سال‌های گذشته بازیکنان خوب تیم را بفروشیم.

چطور؟

یک مثال می زنم. همیشه ساختن یک ساختمان ماهها و شاید سالها طول می کشد اما همان ساختمان را میتوان ظرف یک روز تخریب کرد و از بین برد. تصمیمات غلط می تواند زحمات یک ساله استقلال را یک شبه از بین ببرد. در پایان فصل پیش مهدی قائدی جزو ستاره های استقلال بود اما وقتی او را به امارات فرستادیم دیدیم که چطور محو شد و فقط تلخی این ماجرا برای هواداران باقی ماند. باید درباره جدایی بازیکنان تخصصی نگاه کرد.

به نظر شما جدایی مجیدی اتفاق می‌افتد یا نه؟

بعید میدانم! فرهاد مجیدی تیمی ساخته که متشکل از بازیکنان جوان و آینده دار است. او میتواند با همین تیمی که به خوبی تحت فرمانش است تا چند فصل نتایج مورد نظرش را بگیرد. بنابراین فکر نمیکنم تیمی که توانسته با آن نتیجه بگیرد را رها کند و برود.

بازی با آلومینیوم اراک را چطور پیش بینی میکنید؟

بازی خیلی خوبی خواهد شد. تیم آلومینیوم نشان داده یک تیم بسیار جنگنده و دونده است که در خط هافبک و حمله بسیار خوب است. اما استقلال چون تکلیف قهرمانی اش مشخص شده باید سعی کند از اینجا به بعد بدون باخت مسابقاتش را تمام کند تا با یک رکورد کاملا ویژه قهرمانی اش را جشن بگیرد.

منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس