کد خبر 1375952
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۶
یارانه کمک معیشتی به حساب متقاضیان بازبینی دهک بندی واریز شد

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد: یارانه تکمیلی کمک معیشتی مرحله ۱۳۵ به حساب سرپرستان متقاضی بازبینی دهک‌بندی و قطع یارانه اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ واریز شد.

به گزارش مشرق، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد این مرحله از پرداخت پس از دستور رئیس جمهور و متعاقب ارائه درخواست بازبینی سرپرستان خانواری که به دهک بندی و قطع یارانه در مرحله ۱۳۵ از طریق سایت hemayat.mcls.gov.ir وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام‌شده بود، واریز شد.

بر این اساس، کمک معیشتی تکمیلی مرحله ۱۳۵ به حساب خانواری که تا قبل از اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ مشمول دریافت یارانه بوده اما در این مرحله بنا به اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دهک دهم قرار گرفته بودند و متقاضی تجدیدنظر و بازبینی در دهک‌بندی اعلام شده آن وزارتخانه، واریز شده است.

این مبلغ واریزی به حساب سرپرستان تا بررسی‌های انجام‌شده و تایید توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسدود و غیرقابل برداشت خواهد بود.

همچنین برحسب اطلاع‌رسانی‌های قبلی صورت گرفته، اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه ۱۰ میلیون ریالی کرونا از سرپرستان خانواری که این تسهیلات را دریافت کرده‌اند، کسر گردیده است.

مجدا یادآوری می‌گردد معترضین به دهک بندی اعلام شده و یا قطع یارانه اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ کماکان لازم است از طریق آدرس اینترنتی  hemayat.mcls.gov.ir  و یا تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتراض خود را ثبت و پیگیری نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
  4 0
  متاسفانه اصلا به معیشت خانواده ها توجه نشده وفقط صرفا با چند گردش مالی یارانه خانواده ها روقطع کردند وقتی تعداد افراد خانواده 6 نفر هست و4 فرزند در این خانواده دانشجو ومحصل هستند اگر هر کدام در روز یک گردش مالی واسه رفت وآمد داشته باشند در ماه زیاد می شود این معیار ها وملاک ها فقر رابیشتر خواهد کرد افرادی با چند تا منزل مسکونی میلیاردی یارانه دریافت کردند در حالی که یک خانواده با جمعیت بالا از یارانه محروم شدند بجای حساب کردن پس انداز افراد که با فروش خانه یا خودرو بوده ،افراد محصل ودانشجوی و...را لحاظ کنید وازاین مهمتر فرزندانی که قصد ازدواج دارند وشاید هم اندک پس اندازی برای تشکیل زندگی داشته باشند این که سریع بدون در نظر گرفتن شرایط خانواده ها یارانه قطع شود وجایی برای شنیدن حرف های خانواده ها نباشد این ظلم واجحاف در حق خانواده هاست که متاسفانه در این قطع کردن یارانه ها انجام شد وآرامش اقتصادی واز همه مهمتر روانی خانواده ها رو بهم ریخت ....
 • IR ۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
  3 0
  قصد دارم با این پول ماشین بخرم
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
  2 0
  من قبلا با سرپرستی پدرم ثبت نام کردم الان میخوام خودم ثبت نام کنم امکان ثبت نام مجدد برای من هست؟
 • IR ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
  3 0
  این شیوه‌ توزیع یارانه‌ها به روش پلکانی، با کاهش جزئی 25 درصدی دریافتی شش دهک دوم نسبت به سه دهک اول، از عدالت دور است. اگر قرار باشد به 9 دهک یارانه پرداخت شود، بهتر بود به‌ازای هر نفر برای دهک اول، 600 هزار تومان؛ دهک دوم، 533 هزار تومان؛ دهک سوم، 467 هزار تومان؛ دهک چهارم، 400 هزار تومان؛ دهک پنجم، 333 هزار تومان؛ دهک ششم، 267 هزار تومان؛ دهک هفتم، 200 هزار تومان؛ دهک هشتم، 133 هزار تومان، دهک نهم 67 هزار تومان و دهک دهم صفر لحاظ می‌شد. این روش خطی توزیع، دقیقاً معادل روش پلکانی اجرا شده برای دولت هزینه دارد، اما به عدالت نزدیک‌تر است. البته باز هم خیلی بهتر بود که به جای یک دهک بالا، پنج دهک بالا حذف می‌شد و به‌ازای هر نفر برای دهک اول، یک میلیون تومان؛ دهک دوم، 800 هزار تومان؛ دهک سوم، 600 هزار تومان؛ دهک چهارم، 400 هزار تومان؛ دهک پنجم، 200 هزار تومان و دهک‌های ششم تا دهم، صفر لحاظ می‌شد.
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
  2 0
  متاسفانه رفتیم برای اعتراض، یارانه همه اعضا قطع شد! رفتیم سایت دولت، my.gov.ir میگه اینترنت شما قطعه! اینترنت خودت قطعه! چه وضعیتیه؟
 • حسینی IR ۱۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
  2 0
  دربرنامه ثریا شبکه یک اقای عباسی کارشناس صحبت های درستی انجام دادند که دولت به همه مردم یارانه کالاهای اساسی را بدهد و خودش ار درگیر بروکراسی این دهک و ان دهک نکند و به کارهای مهمتر اقتصاد بپردازد مثل قاچاق ، کترل نرخ ارز، مسکن و انواع سرمایه گذری. و اینکه دولت میتواند از افرادی که وضع مالی خوبی دارند را در انواع معاملات و سفر های خارجی و چه و چه مالیات بگیرد و جبران کند از طرفی با دستوری که ریس جمهور مبنی برپرداخت یارانه به معترضین دادند و این نشان از حسن نیت ایشان است اما دردولت گویی کسانی وجود دارند که عودا میخواهند دولت را درگیر موضعات غیر اصلی کتند و ارامش را از دولت و مردم بگیرند که در بهترین فرض دنبال کار سازی برای خودشان هستند. اما کو گوش شنوا بروکراسی برای مردم نان نمیشه اما برای عده ای شغل ایجاد میکنه
 • حسینی IR ۱۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
  0 0
  دربرنامه ثریا شبکه یک اقای عباسی کارشناس صحبت های درستی انجام دادند که دولت به همه مردم یارانه کالاهای اساسی را بدهد و خودش ار درگیر بروکراسی این دهک و ان دهک نکند و به کارهای مهمتر اقتصاد بپردازد مثل قاچاق ، کترل نرخ ارز، مسکن و انواع سرمایه گذری. و اینکه دولت میتواند از افرادی که وضع مالی خوبی دارند را در انواع معاملات و سفر های خارجی و چه و چه مالیات بگیرد و جبران کند از طرفی با دستوری که ریس جمهور مبنی برپرداخت یارانه به معترضین دادند و این نشان از حسن نیت ایشان است اما دردولت گویی کسانی وجود دارند که عمدا میخواهند دولت را درگیر موضعات غیر اصلی کتند و ارامش را از دولت و مردم بگیرند که در بهترین فرض دنبال کار سازی برای خودشان هستند.
 • IR ۱۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
  1 0
  این سیستم برای جا ماندن یارانه هست ولی هیچ فکری برای کسانی که ازدواج کردن نکردن . یک نمونه بنده ثبت نام کردم ولی وقتی نام همسر رو وارد کردم زد ایشون یارانه گرفته و نیاز به ثبت نام ندارند ! هنوز در لیست پدر هستن امکان ثبت مجدد هم نیست
 • DE ۲۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
  0 0
  این یارانه که به اقلیتی داده شده فقط برای 2 ماه است و بقیه جمعیت ایران باید تا درخواست و رسیدگی ، بشرط اگرها و اماها سماق بمکند . این 2 ماه یارانه هم مثل قرص مسکن است برای یک بیمار سرطانی ، یعنی که فریبکاری بزرگ دولت با مردم ! چه کسی فکرش را می کرد که ناگهان و یک شبه ، روغن که کالائی ضروری برای پخت هر غذائیست ، تبدیل به یک حسرت و کالائی لوکس بشود ؟؟ ویا ماکارونی ، غذای کم درآمدها مبدل به یک غذای گران بشود و از دسترس این طبقه خارج ؟؟؟ نیروهای سرکوبگر مگر خودشان نباید این کالاها را بخرند ؟؟ قیام تا سرنگونی بر علیه همدستی قوای سه گانه بر علیه مردم و تحمیل فقری هولناک تربه آنها ؛ تنها راه باقیمانده برای مبارزه با خامنه ایست .. آیا راه دیگری هست تا مردم را به خوردن نان و نمک و گرسنگی مطلق نکشانده اند ؟؟
 • علی اعوانی IR ۲۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
  1 0
  ما که تا فروردین یارانه و کمک معیشتی را دریافت کردیم به حساب مان واریز نشده است. به نظر برنامه سامانه هدفمندی دچار مشکل جدید است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس