پیگیری مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه انرژی از سوی مجلس

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس ضمن تاکید بر پیگیری مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه انرژی، گفت: باید از تمامی ظرفیت این شرکت‌ها در بخش هایتک به ویژه نفت، گاز و انرژی در سطح ملی بهره کامل برد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در نشست هم اندیشی شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه آب و انرژی که با همکاری معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری و با حضور محسن خجسته مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مهدی شریف زاده، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مجتبی اکبری مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق برگزار شد، اظهار داشت: باید از تمام ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش هایتک به ویژه نفت، گاز و انرژی در سطح ملی بهره کامل برد و در نظر داشت که این شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی ثابت کرده‌اند که می‌توانند محصولات پیچیده حوزه فناوری را به خوبی تولید کنند.

وی بیان کرد: در کشور این ظرفیت وجود دارد که با تکیه کامل بر توان داخلی به تکنولوژی مورد نیاز دست یابیم و مدیران دولتی و دولت باید ضمن حمایت از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان به ویژه در حوزه انرژی، استفاده کنند.

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در رابطه با مقوله بهینه‌سازی مصرف، تصریح کرد: وزارت نیرو و وزارت نفت باید در زمینه هوشمندسازی صنعت آب و برق موضوعات را به سرعت پیش ببرند و سیستم‌های کنترل‌های هوشمند و سامانه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و سیستم‌های هوش تجاری در زمینه پیک‌زایی در صنعت آب و برق فعال شود تا مدیریت مصرف به بهترین شکل مدنظر قرار گیرد.

میرتاج الدینی با بیان اینکه محصولات دانش بنیان در صنعت آب و برق باید مورد بهره برداری حداکثری قرار گیرد، گفت: باید با استفاده از قوانین تصویب شده در راستای رفع موانع و مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان گام برداشت و با حمایت کامل از این شرکت‌ها با بیشترین توان و ظرفیت، خدمت‌رسانی کرد و محصولات را به بخش‌های مختلف کشور عرضه داشت.

وی همچنین درباره کیفیت اینترنت، توضیح داد: باید زیرساخت‌های شبکه ملی انتقال داده و زیرساخت‌های مبتنی بر فیبر نوری در کشور توسعه یابد تا این زیرساخت‌ها منجر به بهینه‌سازی مصرف شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از تلاش‌های ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری، بیان کرد: باید توجه داشته باشیم که می‌توان از بسترهای وزارت نیرو در راستای بخش عمده‌ای از شبکه فیبر دسترسی خانگی بهره برد.

میرتاج الدینی ضمن درخواست از مجموعه‌های متولی از جمله وزارت نیرو در راستای همکاری کامل با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تصریح کرد: مجموعه‌های متولی باید در ارائه زیرساخت‌های مربوطه به شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران حوزه ارتباطات ثابت کشور به صورت مضاعف کمک کنند و مطابق با بند ح تبصره ۷ قانون برنامه بودجه سال ۱۴۰۱ زیرساخت‌های مورد نیاز را در اختیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز اپراتورهای ارتباطی قرار دهند تا شاهد توسعه ارتباطات ثابت در کشور باشیم.

وی اظهار داشت: توسعه ارتباطات ثابت منجر به ایجاد زیرساخت‌های هوشمندسازی و بهینه‌سازی مصرف در سطح ملی می‌شود و از طریق کمیته‌های تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز کمیته انرژی فراکسیون راهبردی، مشکلات شرکت‌های دانش بنیان در حوزه انرژی، هایتک و فناوری اطلاعات به ویژه در زمینه بهینه‌سازی پیگیری می‌شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس