کد خبر 1365386
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۲
نظر شریعتمداری درباره ۲ تابعیتی‌ها و سریال گاندو/ دیوار که گناهی ندارد؛ دشمن از دروازه وارد شده! - کراپ‌شده

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت: از مالک اشتر نقل شده است که در میانه جنگ صفین با حسرت به عمار گفته بود؛ «‌کاش می‌توانستیم علی‌(ع) را به عصری ببریم که مردم قدرش را بدانند و راه و رسمش را بر صدر بنشانند»

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت:

۱- آن شب، غمی جانکاه نه فقط بر آسمان کوفه! که بر هر دو جهان مُلک و ملکوت سایه ‌انداخته بود، مولای ما بارها به آسمان نگریسته و زیر لب‌های مبارک آیه « ‫إِنَّا لِلهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ » را زمزمه کرده بود.

سحرگاه آن شب که راهی مسجد کوفه بود، سکوت همه شهر را فرا گرفته بود. حتی باد هم از بیم آنکه سکوت آن شب شکسته نشود، آهسته قدم بر می‌داشت. هنگام واقعه که رسید و فرق مولا که شکافت، منادی ندا برداشت که؛ «قُتِلَ عَلِیٌّ فِی مِحْرَابِ عِبَادَتِهِ لِشِدَّهًْ عَدْلِهِ... علی از شدت عدالتی که داشت در محراب عبادت کشته شد». این ندا چه حکیمانه بود. ‬

۲- امیرالمومنین‌(ع) در خلافت ظاهری کوتاه و پنج ساله خود با سه گروه درگیر بود و هر سه گروه از عدالت علی روی‌گردان بودند. هریک به بهانه‌ای. «‌ناکثین» که بعد از بیعت، پیمان شکسته بودند، علی‌(ع) را می‌خواستند، اما بدون عدالت. و «مارقین‌» که در صفین از اردوگاه علی‌(ع) خارج شده بودند، «‌عدالت» را می‌خواستند، اما بدون علی‌(ع) و «قاسطین‌» که به سردمداری معاویه بر شام حکومت می‌کردند، نه علی‌(ع) را می‌خواستند و نه عدالت را. قاسطین از هرکه با علی‌(ع) به دشمنی برخاسته بود حمایت می‌کردند و با هرکه در اردوگاه علی‌(ع) بود، دشمنی می‌ورزیدند.

ناکثین و مارقین اگرچه با یکدیگر اختلاف داشتند ولی از آنجا که گروه اول علی‌(ع) بدون عدالت و گروه دوم عدالت بدون علی‌(ع) را می‌خواستند، در نهایت به هم پیوستند و به استخدام قاسطین درآمدند و این سرنوشت محتوم تمامی کسانی بود که به هر علت از علی‌(ع) فاصله گرفته بودند.

۳- از مالک اشتر نقل شده است که در میانه جنگ صفین با حسرت به عمار گفته بود؛ «‌کاش می‌توانستیم علی‌(ع) را به عصری ببریم که مردم قدرش را بدانند و راه و رسمش را بر صدر بنشانند» و عمار به او دلداری داده بود که «‌آن روزها در راه است» و از مردمی خبر داده بود که در صلب پدران و رحِم مادران خویشند و چون آن عصر که مالک آرزو کرده بود فرا برسد، لبیک‌گویان از راه می‌رسند، مردمانی که از «‌من‌» و «‌ما» گذشته‌اند و به خدا رسیده‌اند. نه در سر سودای سود دارند و نه در دل، غم بود و نبود، دل در گرو اسلام ناب محمدی‌(ص) دارند و علی‌(ع) را امام و مولی و مقتدای خود می‌دانند. سقف تاریک نظام سلطه را می‌شکافند و طرحی نو در می‌اندازند.

در آن هنگام که پیش‌روی است و رسول خدا(ص) وعده داده است، حرامیان که پایان عمر این دنیایی علی را پایان اسلام می‌دانستند، وحشت‌زده به مقابله با یاران آخرالزمانی علی برمی‌خیزند و به مصداق «الکفر ملهًْ واحده‌» همه یاران خود را فرا می‌خوانند و از هر سو به آنها می‌تازند. بار دیگر جمل و صفین و نهروان به تکرار می‌نشیند اما،این بار نه مانند جمل، ناکثین را توان ایستادن است‌، نه مانند صفین از نیزه فریب زخم بر می‌دارند و نه فتنه نهروانیان از راه بازشان می‌دارد. اهل نفاق سراسیمه می‌گویند «اسلام بار دیگر و بعد از هزار و چهارصد سال حصار تاریخ را شکافته و به میدان آمده است» و...

« عصر خمینی» این‌گونه آغاز می‌شود که شد. همان عصر که مالک آرزو کرده و عمار مژده داده بود و حضرت روح‌الله در وصف مردم آن عصر فرموده بود؛ «من با جرأت مدعی هستم که ملت ایران و توده میلیونی آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول‌الله(ص) و مردم کوفه در عهد امیرالمومنین(ع) هستند».

... راستی، عمار از امیرمؤمنان چه شنیده بود؟ آیا امروز را دیده بود؟ که یاران آخرالزمانی مولایمان پرچم بر زمین افتاده آن روزها را به دوش می‌کشند و در رکاب خمینی و خامنه‌ای سقف ظلمت‌زده جهان سلطه را می‌شکافند و طرحی نو در می‌اندازند؟...

۴- شهادت حضرت امیر علیه‌السلام بر خلاف آنچه حرامیان می‌پنداشتند و می‌خواستند، پایان بینش و منش او نبود. این فراز از « زیارت امین‌الله‌» انگار برای امروز است. آنجا که خطاب به امیرالمومنین‌(ع) می‌خوانیم « اَشْهَدُ اَنَّک جاهَدْتَ فِی اللهِ حَقَّ جِهادِهِ، وَعَمِلْتَ بِکتابِهِ، وَاتَّبَعْتَ سُنَنَ نَبِیهِ صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَآلِهِ، حَتّی‏ دَعاک اللهُ اِلی‏ جِوارِهِ، فَقَبَضَک اِلَیهِ بِاخْتِیارِهِ، وَاَ لْزَمَ اَعْدائَک الْحُجَّهًَْ مَعَ مالَک مِنَ الْحُجَجِ‏ الْبالِغَهًْ عَلی‏ جَمیعِ خَلْقِهِ... شهادت می‌دهم که تو در راه خدا آن طور که شاید و باید جهاد نموده و به کتاب خدا عمل و سنن و احکام پیامبرش صلّی‌الله علیه و آله و سلّم را پیروی کردی تا حق تعالی تو را به جوار خودش خواند و به اختیار خویش قبض روحت فرمود و با کشتن تو بر دشمنان اتمام حجّت کرد، [‌و این همه‌] در حالی است که همه حجّت‌ها و براهین بالغه الهی در دست تو بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • محمدایوب IR ۲۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۱
  30 10
  هم اینک می بینیم ناکثین ومارقین وقاسطین زمان در لباس دین ولباس پیامبر برعلیه علی زمان توطئه ومردم را گمراه وفتنه برپا میکنند وبا دشمنان پیامبر همدست وسرمایه یهودیان صهیونیست میشوند وکسانی که داعیه دینداریشان گوش فلک را کر کرده خود راسرباز امام زمان عج می پندارند با سکوتشان وعدم همراهی با نایب امام زمان این ناکثین وقاسطین ومارقین را یاری میکنند خدا انشاالله به شب یتیمی فرزندان علی. فرزندانشان رایتیم کند وسید علی را بر یاران شیطان پیروز یاعلی مدد
  • علیرضا IR ۰۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
   5 2
   آفرین بر شما برادر محمد ایوب . ناکثین فته گران ۸۸ هستند . ماقین همان ها که عدالت به میل خود تفسیر می کنند و قاسطین آمریکا و اسرائیل و پادوهای داخلی آنها .
 • IR ۰۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  8 4
  امروز اصلاح طلبان همان مارقین هستند
 • IR ۰۶:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  6 6
  لذت بردیم سردار عزیز وعلمدار قلم بدستان نهضت خمینی کبیر
 • IR ۰۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  4 3
  جالب بود
 • علی IR ۰۸:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  8 2
  یا علی جانم فدایت.
 • امیر IR ۰۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  4 2
  عجب
 • نصر IR ۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  5 4
  علی ،علی گفتن بزبان اسان است در قلعه خیبر کندن بزبان اسان است جای نبی خوابیدن در شب هجرت بزبان اسان است. عمر ابن عبدود را کشتن بزبان اسان است. در بدر به مصاف دشمن رفتن بزبان اسان است. در احد چون پروانه دور پیامبر گشتن بزبان اسان است. در بیت المال اتش کف دست برادر گذاشتن بزبان اسان است. با ناکثین و مارقین و قاسطین جنگیدن بزبان اسان است. در اوج قدرت . چون فقیران غذا خوردن بزبان اسان است. بیست و پنج سال سکوت برای حفظ دین . بزبان اسان اسان است. همسر زهرا شدن بزبان اسان است. به موقع ضربت خوردن "فزت و رب الکعبه " گفتن بزبان اسان است. علی وعلی وار شدن بزبان اسان است چون علی عادل شدن به زبان اسان است. پیرو علی شدن بزبان اسان أست رو در روی شیعه علی شدن هم به زبان اسان است.
 • محمد مهدی اسلامی IR ۱۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  10 5
  درود بر جناب آقای شریعتمداری حفظه الله تعالی که در مناسبت ها مطالب بسیار عالی را بسیار بجا و لازم مطرح و بسیار خوب هم بیا ن می کند . خدای تعالی بر توفیقاتش بیفزاید . کسی که عدالت را میخواهد بدون علی (ع) ، اگر بکنه مطلب بنگریم نه عدالت را شناخته و نه علی (ع) را ، نه این حضرت را می خواهد و نه عدالت را ،
 • علی ولی خداست .عبا دالله IR ۱۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  0 3
  اقای شریعتمداری کار گزار ان امام علیبه طرفداران ان امام هر گز ظلم نمی کردن
 • IR ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  6 6
  بسیار عالی
 • امیر IR ۱۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  2 5
  جانم فدای ولایتش
 • نصیر EC ۱۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  2 2
  جالب بود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس