دانش آموز نمایه دانش آموزان نمایه بازگشایی مدارس نمایه بازگشایی مدرسه نمایه

همزمان با حضور دانش آموزان در مدارس، یکی از نگرانی های والدین، امکان ابتلای فرزندشان به کرونا است که در همین راستا، سازمان بهداشت جهانی، توصیه هایی رامورد تاکید قرار داده است.

به گزارش مشرق، بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی با رعایت درست شیونامه‌های بهداشتی، خطر انتقال کرونا در مدارس به پایین‌ترین سطح خود خواهد رسید.

از همین رو، ۱۷ توصیه برای کاهش خطر انتقال ویروس کرونا در مدارس مطرح است.

۱- زمانی که امکان دارد پنجره‌ها را برای تهویه باز کنید.

۲- با واکسینه شدن در برابر کووید ۱۹ از خودتان و دیگران محافظت کنید.

۳- همه را تشویق کنید تا دستشان را به طور پی در پی تمیز کنند.

۴- به دانش آموزان، آموزگاران و کارکنان مدرسه توصیه کنید زمانی که احساس بیماری، علامت‌های سرماخوردگی یا ضعف دارند در خانه بمانند و زمانی که در مدرسه احساس بیماری می‌کنند به مسئولان بهداشتی مدرسه اطلاع دهند.

۵- فاصله گذاری فیزیکی حداقل تا یک متر را رعایت کنند.

۶- یک سطل در دار برای دستمال‌ها و ماسک‌های مصرف شده فراهم کنند.

۷- مسئولان مدرسه به صورت پیوسته با والدین و دانش آموزان در ارتباط باشند.

۸- والدین در مورد اقدام‌های مدرسه و نقش آنها در اجرا آگاهی داشته باشند.

۹- مسئولان مدرسه از والدین درخواست همکاری کنند تا هر مورد ابتلاء به کووید ۱۹ که ممکن است در خانواده روی داده باشد را به مدرسه اطلاع دهند.

۱۰- آموزگاران و کارکنان مدرسه، پدر و مادر، بزرگسالان و افراد واجد شرایط در محیط مدرسه، کودکان کمتر از ۱۲ سال و نوجوانان بالای ۱۲ سال که به بیماری زمینه‌ای مبتلا هستند، می‌بایست واکسن بزنند.

۱۱- تهیه فهرست پیش از ترک خانه (احساس سلامتی، خوردن صبحانه، برداشتن ماسک صورت و مایع ضدعفونی کننده دست).

۱۲- در هنگام رفتن به مدرسه، زمانی که ممکن است تا مدرسه پیاده بروید و یا از دوچرخه استفاده کنید، اگر ممکن است پنجره‌های سرویس مدرسه را باز نگه دارید و پیش و پس از حرکت دستتان را تمیز کنید.

۱۳- رانندگان سرویس مدرسه باید ماسک بزنند، تا جایی که امکان دارد پنجره‌ها را باز نگه دارند و استفاده همزمان دانش آموزان از گروه‌های سنی و کلاس‌های متفاوت در سرویس مدرسه را محدود کنند.

۱۴- پس از استفاده از توالت، پیش از خوردن خوراک، در رسیدن به مدرسه، پیش از گذاشتن ماسک و پس از دست زدن به آن، هنگام اشتراک گذاری وسیله‌های مدرسه و پس از زنگ تفریح، بهداشت و شست و شوی دست را جدی بگیرید.

۱۵- به آموزگاران، کارکنان مدرسه، دانش آموزان و پدر و مادرها باید درباره برنامه‌های مدرسه در زمانی که فردی در مدرسه احساس بیماری می‌کند، آگاهی داده شود و آنهایی که نشانه دارند آزمایش کرونا بدهند و از دیگران جدا شوند و همچنین افراد در تماس با آنها شناسایی شوند و به آنها آگاهی دهند.

۱۶- در مورد فاصله فیزیکی نیز میزها و صندلی‌ها در فاصله حداقل یک متری بین دانش آموزان قرار گیرند، تعداد دانش آموزان کلاس را کاهش دهید، ترکیب دانش آموزان از گروه‌های سنی و کلاس‌های متفاوت را محدود کنید و زمان آغاز و پایان کلاس‌ها و زنگ‌های تفریح را یک درمیان کنید.

۱۷- برای ایمن بودن در مدرسه فاصله حداقل یک متر را حفظ کنید، دست خود را تمیز نگه دارید، در فضای بسته و در فضای باز زمانی که فاصله گذاری فیزیکی ممکن نیست از ماسک استفاده کنید، زمانی که ماسک ندارید عطسه و سرفه تان را بپوشانید، پنجره‌ها و درها را برای تهویه هوای کلاس‌ها و منطقه‌های مشترک مدرسه باز نگه دارید، زمانی که نوبت شما فرا رسید واکسن بزنید و به یاد داشته باشید زمانی که احساس بیماری می‌کنید در خانه بمانید.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • بشار عبدالواحد IR ۰۹:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
  2 3
  مدارس حضوری شد بهتر شد چون اینجوری مشتی بیسواد تحویل جامعه میدادیم
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
  2 1
  باز کردن اجباری مراکز و دانشگاه ها حق الناس نیست؟ آموزش مجازی باید اختیاری بشه
  • IR ۱۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
   0 0
   حضوری یعنی دانش آموزان در مدارس با کلاس ۴۰ نفری روی هر میز سه دانش آموز بدون تهویه بدون حتی مایع دستشویی بدون نیروی خدماتی برای شستشوی سرویس بهداشتی و.... حالت بیسواد بودن بهتر است یا زنده ماندن . در ضمن طبق تجربه من تدریس مجازی بسیار قوی تر از تدریس حضوری با ۴۰ دانش آموز است.
 • رضا IR ۱۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
  0 2
  به نظر شما این مواردی که گفتید امکان پذیر است شما فقط تهران رو نبینید سایر شهرستان رو هم در نظر داشته باشید
  • IR ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
   1 0
   بیا تهران رو ببین.... فکر کردی چه خبره؟
  • IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
   1 1
   معلم ابتدایی هستم. از وقتی کرونا به ایران اومده فقط اسفند سال اولی که اومد رو چون نمیدونستم باید چکار کنم و چه نکاتی رو رعایت کنیم مجازی کار کردم بعد عید کلا حضوری. سال دوم که پارسال باشه فقط آبان ماه مجازی بود دیگه کلش حضوری. امسال کاملا حضوری و همه ی دانش آموزان با هم. نکات لازم رو رعایت کردیم زنگای تفریح بدون شستن دستا اجازه ندادم خوراکی بخورن. خدا رو شکر هیچ مشکلی هم پیش نیومد. کلاسام هم سال اول24نفر،پارسال21نفر امسال هم18نفر. فقط نگید شانس آوردی که بچه ها مریض نشدن!!! مدرسه هم مثل اکثر مدارس ایران فاقد امکانات لازم. البته امسال بهمون مواد ضدعفونی و دستگاه برای ضدعفونی دادن
  • IR ۱۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
   0 0
   عمرا معلم باشی چطور بر خلاف دستور استانداری کلاس ها رو بازگشایی کرده ای (( اون هم معلم ابتدایی ))
 • IR ۱۴:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
  1 0
  در تیتر کلمه دستورالعمل غلط تایپی داره . جای م با ع عوض شده
 • IR ۱۷:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
  0 0
  به زودی نتیجه اش را با موج هفتم خواهیم دید . فقط به خاطر چرخیدن غیرانتفاعی های روسای آموزش و پرورش ما باید تاوان دهیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس