روایت حبیب والی‌نژاد از یک تمجید ویژه/ لحظه شماری می‌کردیم رهبری "موقعیت مهدی" را ببینند

تهیه‌کننده فیلم «موقعیت مهدی» از نگاه حکیمانه و اندیشمندانه رهبر انقلاب تقدیر و تشکر کرد و گفت: لحظه شماری می‌کردند رهبری این فیلم را ببینند و نظرات‌شان را بشنویم.

به گزارش مشرق، پیمان جبلی رئیس صدا و سیما در یادداشتی از تمجید رهبر معظم انقلاب اسلامی از فیلم "موقعیت مهدی" خبر داد. او در این یادداشت به این نکته اشاره کرده که معظم‌له فرموده‌اند فیلم «موقعیت مهدی» عالی بود. پُر از نکته‌های دقیق و روایت درست... شخصیت شهیدان باکری خصوصاً محور فیلم که آقا مهدی است را به درستی و با ظرافت، تصویر و روایت کرده است. 

فیلم , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , هادی حجازی فر , صدا و سیما , رئیس صدا و سیما , رهبر انقلاب ,

رهبر انقلاب همچنین فرموده‌اند زاویه روایت فیلم هم ابتکاری بوده خاصه با محوریت خانه و خانواده. برخی قسمت‌ها مثلِ "مواجهه آقا مهدی با خانواده بعد از شهادت آقا حمید و برنگشتن پیکر برادر شهیدش" و قسمت "من مهدی باکری نیستم" یا "روایت شهادت خود آقا مهدی باکری" و... پُر از نکته است. از این نکات قابل تأمل در فیلم فراوان است، شاید ۲۰ نکته این‌گونه وجود دارد. 

یکی از نکات جالبی که در این یادداشت دیده می‌شود اشاره حضرت آقا به این نکته است که فرموده‌اند «این فیلم از آن فیلم‌هایی است که آدم دوست دارد تا تمام شد باز هم دوباره آن را ببیند. از تمام عوامل، دست‌اندرکاران ساخت این اثر بسیار خوب، کارگردان و تهیه‌کننده فیلم تشکر و قدردانی باید کرد.»

فیلم , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , هادی حجازی فر , صدا و سیما , رئیس صدا و سیما , رهبر انقلاب ,

پیمان جبلی در جریانِ فیلمبرداری فیلم «موقعیت مهدی»

حبیب والی‌نژاد تهیه‌کننده نام‌آشنای سینمای ایران، تهیه‌کنندگی فیلم «موقعیت مهدی» را برعهده داشت. او ز این نگاه حکیمانه و اندیشمندانه رهبر انقلاب تقدیر و تشکر کرد و گفت: چند وقتی منتظر بودیم حضرت آقا «موقعیت مهدی» را ببینند و برای این دیدن، لحظه‌شماری می‌کردیم. دوست داشتیم نکات ایشان را بشنویم و همه منتظرِ این لحظه بودیم.

وی با اشاره به اینکه در هنگامِ تدوین و مراحل پس‌تولید بارها به دوستان خودم می‌گفتم حضرت آقا این کار را ببینند خیلی خوشحال می‌شوند، افزود: خوشحالم از این نگاه اندیشمندانه و حکیمانه؛ در هنگامِ تدوین و مراحل پس‌تولید به دوستان می‌گفتم حضرت آقا کار را ببینند حتماً خوشحال می‌شوند. سال‌ها است با افتخار در این حوزه کار می‌کنم و خیلی خوشحالم  در کاری حضور داشتم که چنین تمجیدِ ارزشمندی را به دنبال داشت. 

تهیه‌کننده فیلم «موقعیت مهدی» همچنین تأکید کرد: همیشه به هادی حجازی‌فر می‌گفتم فیلم شما زاویه ویژه‌ای دارد که بنابر تأکید حضرت آقا، آدم‌ها را در موقعیت‌هایی نگاه می‌دارد و به فکر فرو می‌برد. همان‌طور که معظم‌له فرمودند این فیلم را یک بار دیگر باید دید واقعاً این حسّ و حالی است که آدم در مردم هم می‌بیند. مزیّت این فرمایشات در همین نکته است که مطالبی را که حضرت آقا فرمودند ما از زبانِ مردم می‌شنویم.

حبیب والی‌نژاد: لحظه شماری می‌کردیم رهبری«موقعیت مهدی» را ببینند

وی درباره اشاره رهبر انقلاب به قسمت‌های "مواجهه آقا مهدی با خانواده بعد از شهادت آقا حمید و برنگشتن پیکر برادر شهیدش" و قسمت "من مهدی باکری نیستم" یا "روایت شهادت خود آقا مهدی باکری"، تصریح کرد: تمام نکاتی که حضرت آقا درباره این سکانس‌ها و موقعیت‌های فیلم فرمودند همان بخش‌های تکان‌دهنده و تأثیرگذار فیلم است. بسیار حکیمانه اشاره کردند واقعاً بسیاری با دیدنِ فیلم این حسّ و حال برایشان ایجاد شد که دوباره می‌خواهند این فیلم را ببینند. 

والی‌نژاد در خصوص حمایت نهادهای ذیربط از ساخت فیلم‌های دفاع‌مقدس و فرماندهان شهید، افزود: در کنارِ همه این اتفاقات خوشایند و این تمجید ارزشمند، باید به این نکته هم اشاره کنم که این فیلم در حوزه دفاع مقدس و فرماندهان شهید ساخته شد و راهی را برای خیلی‌ها روشن کرد.

فیلم , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , هادی حجازی فر , صدا و سیما , رئیس صدا و سیما , رهبر انقلاب ,

نمایی از فیلم «موقعیت مهدی»

وی در پایان خاطرنشان کرد: از همه مهمتر فیلم یک خط مشی‌ را در آینده برای کارهایی ایجاد کرد که قرار است زندگیِ قهرمانان واقعی را به نمایش بگذارد. کارهایی که جسارت و شجاعت فیلمسازان را می‌طلبد؛ فیلم «موقعیت مهدی» به نوعی خط شکنی کرد. امیدوارم مسئولین و دست‌اندکاران امر حمایت کنند. 

فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازی‌فر و تهیه‌کنندگی حبیب والی‌نژاد تولید مرکز سیمافیلم رسانه ملّی است. این فیلم با ۱۴ نامزدی سیمرغ در چهلمین جشنواره فیلم فجر که بالاترین حد نصاب در تاریخ این جشنواره است، پنج سیمرغ از جمله سیمرغ بهترین فیلم جشنواره را از آنِ خود کرد. 

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس