ترخیص تمام کالاهای فله موجود در گمرک شهید رجایی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از ترخیص تمام کالاهای فله موجود در گمرک شهید رجایی بندرعباس و صفر شدن موجودی این اقلام پس از سفر رئیس قوه قضاییه به هرمزگان خبر داد.

به گزارش مشرق، رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: پس از سفر رئیس قوه قضائیه به استان هرمزگان و دستورات ایشان برای تعیین تکلیف اموال موجود در گمرک شهید رجایی بندرعباس، تمامی کالاهای فله وارداتی، ترخیص شده و موجودی این اقلام در این گمرک صفر شده است.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: خوشبختانه در پی دستور ریاست محترم قوه قضائیه، با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، گمرک و صاحبان کالا، ‌تعداد ۵۹۴ کانتینر شامل ۲۰۵ ردیف کالای فله ترخیص شده است که بر این اساس و با توجه به آمار اعلام شده توسط مسئولان گمرک، هم اکنون موجودی این کالاها در گمرک شهید رجایی بندرعباس، صفر شده است.

وی همچنین یادآور شد: اقدامات لازم به منظور انجام تشریفات گمرکی جهت ترخیص حدود ٢هزار کانتینر کالای متروکه مربوط به سال ١٤ نیز طی روزهای اخیر صورت گرفته است.

قهرمانی با اشاره به اینکه، اتخاذ رویکرد مسئله‌محور و تخصصی در قبال چالش‌ها و آسیب‌های موجود که به نحوی از انحاء مرتبط با وظایف و مسئولیت‌های دستگاه قضا به ویژه در حوزه صیانت از حقوق عامه است، نقطه کانونی اقدامات و برنامه‌های سفر اخیر رئیس قوه قضائیه به استان هرمزگان بوده است، تأکید کرد: به اذعان مسئولان گمرک، در بازدیدهای مکرری که از گمرکات و بنادر استان صورت گرفته، مؤثرترین و دقیق‌ترین بازدید توسط رئیس قوه قضائیه انجام شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: اجرای دستورات شصت و سه گانه رئیس قوه قضائیه بلافاصله پس از پایان سفر ایشان به هرمزگان، در دستور کار ویژه دستگاه قضایی استان قرار گرفته و به لطف خداوند متعال همه مصوبات به نحو احسن و با قید فوریت در حال اجرا می باشند.

گفتنی است؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در سفر اخیر خود به استان هرمزگان و در بازدید از مجتمع بندری شهید رجایی به عنوان یکی از مهم‌ترین کریدورهای ترانزیتی بین‌المللی و از قطب‌های واردات کالا به کشور، موضوع ساماندهی به انبارهای کالا و رفع مشکلات ترخیص اقلام متروکه و مواد اولیه تولید را مورد تأکید قرار داده بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس