پیش‌بینی برداشت ۹ میلیون تن گندم در کشور/ قیمت جدید گندم هفته آینده اعلام می‌شود

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت گندم پس از کار کارشناسی، هفته آینده اعلام می‌شود گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۹ میلیون تن گندم از مزارع کشور برداشت شود.

به گزارش مشرق، علیرضا مهاجر امروز در بازدید از مزارع گندم وکلزای در استان گلستان با تاکید بر اینکه با توجه به خشکسالی‌ها، پیش‌بینی افزایش خرید گندم را داشته و تدارک لازم برای تحویل محصول گندم، جو و گلزا از کشاورزان فراهم شده است اظهار داشت: ابلاغ خرید گندم صادر شده و برداشت نوبرانه گندم  این هفته یا هفته آینده و برداشت انبوه گندم از نیمه دوم فروردین آغاز می‌شود.

معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم با کارهای ترویجی و آموزشی دغدغه مقام معظم رهبری را در تامین کالاهای اساسی برطرف کنیم افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۱۸۰ هزار تن تولیدِ دانه روغنی کلزا داشته باشیم.

مهاجر تصریح کرد: جهاد کشاورزی در برنامه دارد، تمام اراضی گندم آبی را کشت قراردادی کند و بذر، کود و سم را در اختیار کشاورزان قرار داده و وجه آن‌ را در زمان برداشت  دریافت کند.

وی به کاهش قیمت کود اشاره کرد و افزود: با تعدیل در قیمت کود از اول فروردین، تحول بزرگی در حوزه کشاورزی اتفاق افتاد که کمک زیادی به کشاورزان در کاهش هزینه‌ها می‌کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس